Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między ogrodami ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Między ogrodami ...

Sebek 14:22, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne te tytonie - niskiego nie spotkałem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magdala 18:27, 04 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Wando
Ja dość często miałam Heliotropy z własnego siewu -tylko zawsze wysiewałam już w styczniu...
Teraz zrobiłam to dopiero dzisiaj. Pewnie późno zawiążą kwiaty.
One często po wykiełkowaniu
zaczynają padać. Ale zawsze kilka sztuk się uchowa

Sebek U Legutko w sklepie internetowym mają dwa rodzaje nasion - tytoń zwyczajny i tytoń karłowy. Na opakowaniu zdjęcia roślin wyglądają identycznie (to mix kolorów) ,ale może ten karłowy to będzie to?
Z tej mojej sadzonki zebrałam nasiona i na drugi rok wysiałam -wzeszły i urosły rzeczywiście niskie
(czyli nasiona powtarzają cechy),ale nie zajmowałam się nimi zbyt dobrze ,nie nawoziłam i zbiedniały-
tym razem nasion już nie zebrałam i klops!

A dostałam już moje nasiona Perowskii (mój pierwszy post dotyczył tej rośliny i właśnie Ty odpowiedziałeś mi na niego. Wsadziłam je na 3 tygodnie do lodówki -będę zdawać relacje z wysiewania .
Ciekawa jestem jak mi pójdzie...

Chciałabym posadzić dużo Perowskii obok siebie ,żeby stworzyć taki niebieski zakątek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niebieski to w ogóle mój ulubiony kolor w ogrodzie

____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Sebek 18:30, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to na pewno są te niskie tytonie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wanda7 18:36, 04 mar 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Ja też Magdo bardzo lubię kolor niebieski i od razu pytam, co rośnie koło tej młodej hosty? Jakby coś znajomego, ale nazwy nie pamiętam.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
gorzata 18:50, 04 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 6
Patrzę na dołączone do postu zdjęcie... niebieski jest ok!
Ale tak sobie myślę, że moim ulubionym kolorem w ogrodzie jest... zielony! I to zdjęcie jeszcze mnie w takim przekonaniu utwierdza!
Zieleni pragnę... jak kania dżdżu!
Łany perovskii... działają na wyobraźnię... niestety... jakoś nie możemy się zgrać
____________________
Pozdrawiam - Gosia
magdala 19:12, 04 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Wando - to ta Cebulica ,którą pokazywałam wcześniej -dostałam ją od sąsiada z działek ,
rozrosła mu się mocno..

Sebek -tylko ja tak nie lubię tych "mixów" ...Nie znoszę kupować kolorów ,których nie chcę w ogródku
Poszukam tego tytoniu na targach ogrodniczych w maju.

Gosiu
- Ale ,że jak ? Perowskia nie trzyma się w Twoim ogródku?Piszą ,że to wytrzymała
roślina, że nawet lepiej rośnie na ubogiej ziemi i nie lubi nawozów...

Tak -świeża zieleń to jest to! Taka późniejsza lipcowa już nie daje mi tyle przyjemności
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jestem trochę zmartwiona -dzisiaj skoczyłam na budowę i obejrzałam(jak zawsze ) rośliny.
Nie jest dobrze
Ciemiernik ,który na starej działce zniósł bez problemu 10 zim -wygląda okropnie! Czarne liście,
pąki kwiatów pomrożone ,nie daje żadnych oznak życia....Nic jeszcze nie wyłazi spod ziemi,
Żadnych pąków na krzaczkach. Drżę też o tą Cebulicę -ona, co prawda późno pokazuje "kiełki",
ale jeśli te cebulki nie przeżyją ,to będzie źle...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Korony Cesarskie też tam mam:

____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
majkel0326 19:17, 04 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Magdo,u mnie niektóre roślinki już wyjrzały spod ziemi,ale krzaczki też jeszcze nie mają pąków.A korony piękne,lubię je
____________________
Maja - Moje roślinki
Madzenka 19:18, 04 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pierwszy sezon bywa trudny na budowie... Jak już zamieszkasz i codziennie będziesz doglądać ogrodu w każdej wolnej chwili to Ci wypięknieje. Działeczka była tak piękna, że aż nie wyobrażam sobie ogrodu pracy będzie ogrom ale widać świetne przygotowanie. Zazdroszczę brzóz i sosen. A co do liści, to co byś robiła jesienią w ogrodzie???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gorzata 19:29, 04 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 6
Ano... z tą perovskią to było tak: dostałam kawałek od koleżanki... i jakoś się jej u mnie nie spodobało...
Perovskii co do koleżanki... nie wiem
I tak sobie wegetuje już trzeci sezon... nawet miejsce jej zmieniłam, dopieściłam... ale jakoś rachitycznie wygląda... nie kwitnie..
Nie można mieć wszystkiego...

A widokami wczesnomarcowymi się nie przejmuj... daj roślinom czas na start w nowym miejscu!
____________________
Pozdrawiam - Gosia
AniaDS 20:14, 04 mar 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Moje ciemierniki wyglądają tak samo, ale wydaje mi się, że nie są zmrożone, tylko zgniłe.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies