Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Między ogrodami ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Między ogrodami ...

magdala 10:41, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Haniu

Taki pies to naprawdę fart ! Czytałam wiele opowieści o psach -niszczycielach ogrodowych
Trzeba zagradzać ,pilnować itp.
Ale nie ma tak dobrze ,żeby zawsze było idealnie-mój, pozostawiony w domu potrafił szczekać non-stop sześć godzin....cud,że nigdy nie mieliśmy na głowie straży miejskiej
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lubiłam robić takie zdjęcia porównawcze ,jak zmienia się ogród wiosną:


____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
gorzata 10:46, 02 mar 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 6
Heliotrop, powiadasz?
Ano... w tym roku kompletna porażka... z całej paczuszki nie wykiełkował ani jeden...
Ale nic to!
Zawsze można posiłkować się gotowymi sadzonkami...
Lobelia biała i niebieska za chwilę dostąpią zaszczytu pikowania, parę innych (o... Ty lubisz kuliste kwiatostany... kraspedia powinna być miła dla Twojego oka) również nieźle rokuje...

Wielokąty jeszcze grząskie... więc furtka zamknięta...
Ale niech no tylko słoneczne promienie ogrzeja ziemię... będzie się działo... sprzątało... szalało!
I relacjonowało, oczywiście!
____________________
Pozdrawiam - Gosia
hania 10:52, 02 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
a wiesz, że robię podobnie, robię zdjęcia....,jak ogród wygląda od wiosny i powoli się zapełnia zielenią i kwiatami,
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
magdala 10:54, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Gosiu
Kraspedia- a wysiałam taką na samym początku działkowania.
Kiedy rosła już w ogródku -zawiązała JEDEN kwiatek... Pełna emocji czekałam na kulkę
i pewnego razu mój mały siostrzeniec przechodząc obok rośliny -tak od niechcenia skubnął to cudo

Dobrze ,że moje dzieci już duże i ogrodniczo-wychowane
------------------------------------------------------------------------------------------

Kulki jeszcze miałam takie (obydwie rośliny wyhodowane z nasion):




____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
AgnieszkaBK 10:54, 02 mar 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Witaj Magdo... pięknie prezentuje się Twój ogród.... robisz śliczne zdjęcia kwiatów i zwierząt.... pies ogrodnika słodki
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
magdala 11:02, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
hania napisał(a)
a wiesz, że robię podobnie, robię zdjęcia....,jak ogród wygląda od wiosny i powoli się zapełnia zielenią i kwiatami,


Haniu mam kilka takich miejsc ,z których cykam zdjęcia

I znalazłam odpowiedź dlaczego ukatrupiam kwiaty domowe ,a w ogrodzie mogłabym godzinami
pielęgnować rośliny.. bo domowe są prawie ciągle takie same ,a ogród pozornie zamiera,
żeby wiosną narodzić się na nowo I to nas chyba ciągnie ,bo takie narodzenie się na nowo
dla nas jest niestety nierealne...

Agnieszko Witaj w ogródku ! Dziękuję za miłe słowa
Ogarnia mnie panika ,ze nie nadążam obejrzeć wszystkich ogrodów ,wątki galopują ....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cebulica:

____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
magdala 11:26, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Tytuł mojego wątku sugeruje ogrody w liczbie mnogiej .
To ,co pokażę za chwilkę na miano ogrodu
jeszcze nie zasługuje , bo to właściwie plac budowy ,ale coś tam już sobie rośnie

Tak wyglądała działka przed rozpoczęciem budowy :



Sosny i brzozy samosiejki ,nie wszystkie zostały ,bo nie byłoby miejsca na dom
Ale i tak otoczenie domu jest mocno zadrzewiona.
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Monic 11:49, 02 mar 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Madziu, ale śliczne te cebulice!!
____________________
mój ogród Monika
magdala 11:55, 02 mar 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Moniu Też ją lubię i zawsze czekam na kwitnienie. Dostałam cebulki od sąsiada działkowego,
on ma całe poletko tej Cebulicy.
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
Monic 12:04, 02 mar 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dobrze mieć takiego sąsiada Posadź te cebulice w kilku miejscach - myślę, że są bardzo dekoracyjne na wiosnę
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies