Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 22:48, 05 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
a to dla phyllostachysów musisz mieć barierę. ALe za to masz pięne odmiany. Zazwyczaj korzenie nie sięgają głębiej niż 40 cm, dlatego bariery mają po ok.60cm - jeszcze 10 cm musisz zostawić nad ziemią bo przeskoczy. Woda na 80 cm nie jest problemem. Natomiast podniesienie sie po dużych opadach może być nieszczególne. Ale po co zaraz o kataklizmach myśleć. Daj im dobry drenaż i poradzą sobie. To w końcu taki prawie chwast! Tylko, że ładny.
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 23:20, 05 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agatko dziękuję za porady, będę się pytać o bambusy. Drenaż mam bo mi żwirkiem pod podjazd posypali robotnicy po całości, zatem woda będzie schodzić pod podjazdem. Bariery muszą być , bo mi kostkę granitową poszatkuje jak ser
A twoja odmiana japońska piękna ale u nas by mrozów nie wytrzymała
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 09:49, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No właśnie u mnie też nie bardzo wytrzymała. Mam tylko nadzieję, że te z brązowymi liśćmi odbiją jednak. Niedaleko mnie jest taka wielka stara kępa pseudosasy i też ją przemroziło i sporo liści ma brązowych. Ale mam nadzieję, że te co u mnie przetrwały szybko zapełnią lukę. Jak tylko coś będę wiedziała to chętnie podpowiem, ale pamiętaj, że święcę światłem odbitym - co się naczytam to powtarzam U Ciebie te bambusy będą świetnie pasować do całej reszty. Na prawdę piękna całość! Masz świetny gust dziewczyno!
____________________
ogród w Holandi
Joanka 12:59, 06 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Agato

Piękna ta Twoja dziura w holenderskiej ziemi Zapowiada sie bajkowo.
Dołączam do oficjalnej grupy gości
Kibicuję i trzymam kciuki za udaną metamorfozę holenderskiej ziemi
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Milka 14:28, 06 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
witaj Agato

też jestem ciekawa końcowego efektu i tak jak inni zazdroszczę klimatu holenderskiego, bo możesz sadzić co, tylko sobie wymarzysz... i tak przetrwa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 15:09, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Joanko, ciesze się, że mnie odwiedziłaś i dziękuję za miłe słowa. Ja też jestem ciekawa co z tego będzie. zapraszam częściej.
Witaj Irenko, bardzo fajnie że wpadłaś. Niestety tak całkiem wszystko to też nie przetrwa, ale oczywiście znacznie tu łatwiej mają roslinki i ogrodnicy. Wpadaj częściej.
____________________
ogród w Holandi
Danusza 15:30, 06 mar 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
Agato!! zakochałam się w twoim domu! czasami myślę czemu nie urodziłam sie w tamtych czasach(chociaż mogłam byc w innym wcieleniu )
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
agata_chrosc... 17:49, 06 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dzięki Danusza! Ja też go lubię, chociaż remont kosztował mnie trochę zdrowia. I specjalnie dla Ciebie dom od frontu i...takie same domy przy naszej ulicy.

Ten pierwszy z różami, szałwią i nasturcją jest mój. Od razu dodam, że tylko nasturcja jest moim dziełem, róża i szałwia już były, a ja tylko staram się o nie dbać. Pozdrawiam serdecznie
____________________
ogród w Holandi
Joanka 17:52, 06 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Piękne okna. Zarówno o d frontu jak i od ogrodu
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 18:48, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokazujcie więcej Holandii, obok Anglii to moja druga miłość
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies