Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Verbena bonariensis - werbena patagońska

Pokaż wątki Pokaż posty

Verbena bonariensis - werbena patagońska

Mala_Mi 16:17, 28 gru 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Danucha napisał(a)
Dzisiaj zauważyłam, że moja werbena pozostawiona w ogrodzie wypuściła mnóstwo nowych przyrostów, ładną wiosnę mamy tej zimy. W najbliższym czasie zapowiadają przymrozki i mam dylemat, czy mogę dzisiaj pobrać sadzonki zielne?. Mała Mi wcześniej napisała, że w lutym, marcu, ale boję się, że przymrozi, a nie chciałabym wykopywać rośliny i przenosić do pomieszczenia. Czy pobrane dzisiaj sadzonki zielne mają szansę na zdobienie rabat w nadchodzącym sezonie? Jak z nimi postępować, żeby przetrwały? Będę wdzięczna za podpowiedzi


Hmmm..... podejrzewam, że jak się ukorzenią i posadzisz do doniczki to dotrzymasz do wiosny. Będzie ci się wyciągać do światła, wiec pasuje trzymać ją w miejscu widnym. I by nie urosła do wiosny do nieba, to przycinaj ją sukcesywnie, zagęścisz ją tym sposobem i będzie okazała kępa. Traktuj potem jak kwiatka doniczkowego. Werbena jak chwast.. da radę.. tak mi się wydaje.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Danucha 17:43, 28 gru 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Dziękuję serdecznie. Tak też uczynię. zastanawia mnie tylko czy w fazie ukorzeniania i do wiosny, lepiej, żeby stało w domu, czy w pomieszczeniu gdzie jest okno, ale temperatura znacznie niższa?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
margaretka3 20:53, 28 gru 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jeśli temperatura będzie niższa niż pokojowa, to nie będzie tak szybko rosła, a dzięki temu będzie silniejsza. Im więcej światła, tym lepiej.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Danucha 10:08, 29 gru 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
nawigatorka 21:34, 08 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
z zycia mojej ubiegłorocznej werbeny z nasion Małej Mi



28 lutego - siew - po małych pojemników, bez przykrywania ziemią i pod plastikowy klosz

22 marca - było juz ich na tyle dużo ze zaczęłam je przerywać w doniczkach zostawiając po ok 3 sztuki



7 kwietnia ukorzenione były na tyl;e by poprzesadzac je do większych doniczek, tu rosły już bardzo szybko


18 kwietnia

15 maja troche je hartowałam a tego dnia poszły do gruntu a wyglądały tak


sierpień - wysokośc u mnie od 1,4 m - 1,7m. tu trzy sadzonki


____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Karol99 10:32, 09 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pięknie wyrosła, a czy stratyfikowalas nasionka?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
nawigatorka 11:25, 09 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Karol99 napisał(a)
Pięknie wyrosła, a czy stratyfikowalas nasionka?

Jesli dobrze pamietam Ania trzymala je w szklarni.ale ja ich juz nie mrozilam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
cesarzowa 18:18, 10 sty 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 1
Cześć! Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce, gdzie kupię nasiona werbeny patagońskiej?
nawigatorka 19:09, 10 sty 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
cesarzowa napisał(a)
Cześć! Czy możecie polecić jakieś sprawdzone miejsce, gdzie kupię nasiona werbeny patagońskiej?

Z doswiadczen forumowiczow w poprzednich latach w paczkach werbeny patagonskiej znanej firmy nasiennej na L....o byla werbena brazylijska.ale ja w ubieglym roku wysialam jedna ich paczke i wyroslo to co powinno czyli werbena patagonska.zatem jest prawdopodobne ze naprawili blad.kupilam ja na allegro
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Gardenarium 08:34, 12 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie trzeba kupować, forumowicze będą rozsyłać wiosną
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies