Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wydzielenie warzywniaka

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydzielenie warzywniaka

bonita 09:44, 23 maj 2013

Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 77
Cześć Asiu świetny warzywniak,zmienił oblicze całego ogrodu, gratuluję
A sałata, pewnie teraz nadgania
Myślę o swoim warzywniaku, mam go za płotkiem, planuję sektory skrzyniowe a pomiędzy trawa lub kamień, sie jeszcze zobaczy.Pozdrawiam.
____________________
Nasz ogród,my i psiarnia
Joaska 15:50, 05 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No do dzisiaj byłam przekonanan że skrzynie i ścieżka z cegły to jedyne słuszne rozwiązanie na warzywniak, ale twój warzywniak z tymi trawiastymi ścieżkami poprostu mnie zachwyciła, prosty elegancki i bardzo funkcjonalny. Gratuluje pomysłu i wykonania.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
asica 20:06, 05 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Prawda Asiu, inspiracje dostarczyła oczywiście Danusia. Było ich co najmniej kilka, ale jak zobaczyłam ścieżki od razu wiedziałam, że to jest to. Jest łatwy w utrzymaniu, praktycznie bez kosztów (tyle co paczka nasion trawy) .
Tylko warzywa - eksperymentalnie z taśmy - prawie nie wyszły. Musiałam dosiewać.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nl_kinia 14:44, 06 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
zachwyciłam się Twoim warzywnikiem!!!
w ogóle podobają mi się kanciki (tym bardziej, że ja na razie tylko chwastowisko posiadam) i miałam nieśmiałą taką myśl o kanciku przy warzywach - właśnie utwierdziłam się w przekonaniu, że to doskonały pomysł

a jak ma się sprawa trawy wrastającej w warzywa? czy przy pielęgnacji kantów nie ma tego problemu? jak miałam w poprzednim miejscu warzywnik, to było prawdziwe utrapienie! (ale fakt, przyznaję bez bicia, że koszona ona zbyt regularnie nie była...)
____________________
Kingi ogrodowe początki
Joaska 15:16, 06 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
asica napisał(a)
Prawda Asiu, inspiracje dostarczyła oczywiście Danusia. Było ich co najmniej kilka, ale jak zobaczyłam ścieżki od razu wiedziałam, że to jest to. Jest łatwy w utrzymaniu, praktycznie bez kosztów (tyle co paczka nasion trawy) .
Tylko warzywa - eksperymentalnie z taśmy - prawie nie wyszły. Musiałam dosiewać.


Mnie tez sporo warzyw nie wzeszło tylko nie wiem co bo sobie nie znaczyłam co gdzie siałam - myślalam że będę pamiętać , nic bardziej mylnego- a teraz czekam na to co wschodzie żeby wiedziec co padło i co dosiać
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
martika 16:33, 06 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Asiu super wyszło, w przyszłym roku też planuję wydzielić mały warzywniak, pewnie mniejszy od Twojego....zobczymy co mi wyjdzie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
asica 22:07, 10 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
nl_kinia napisał(a)
zachwyciłam się Twoim warzywnikiem!!!
w ogóle podobają mi się kanciki (tym bardziej, że ja na razie tylko chwastowisko posiadam) i miałam nieśmiałą taką myśl o kanciku przy warzywach - właśnie utwierdziłam się w przekonaniu, że to doskonały pomysł

a jak ma się sprawa trawy wrastającej w warzywa? czy przy pielęgnacji kantów nie ma tego problemu? jak miałam w poprzednim miejscu warzywnik, to było prawdziwe utrapienie! (ale fakt, przyznaję bez bicia, że koszona ona zbyt regularnie nie była...)

Kinga, w/g mnie kanty w warzywniaku to świetne rozwiązanie, docinane są raz- dwa razy w miesiącu (dwa razy szczególnie wiosną, przy intensywnym wzroście trawy). Trawa dzieki temu nie wchodzi na grządki, a i ogród taki uporządkowany łatwiej pielęgnować.
Teraz ja , jak wczesniej moja mama - tu dziabnę, tam dziabnę. Przestałam traktować zajmowanie się warzywniakiem jako pracę, ale przyjemność, jak w pozostałych częściach ogrodu.

Dziewczyny, wciąż się cieszę, że pomysł z trawiastymi ścieżkami tak się podoba. Nie wyobrażacie sobie, jak zmieniło się podejście do warzyw w ogrodzie wśród moich znajomych.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nl_kinia 12:56, 12 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ja sobie wyobrażam, bo od kiedy trafiłam na ogrodowisko moje podejście do ziemi i grzebania w niej (pod każdą postacią) też przeszło metamorfozę na plus
dlatego teraz naprawdę z zapałem zaglądam na grządki i szukam czy nie trzeba pielić, przerywać, pryskać ... koleżanka z pracy mówi, że "tylko tobie chce się tak ciągle pielić", a mi się wcale nie chce! ja to po prostu POLUBIŁAM
____________________
Kingi ogrodowe początki
asica 09:31, 15 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Inna pora dnia, inne światło więc i zdjęcie inne


Zajrzałam do Beaty, też ma świetny warzywnik,
na pewno nie obrazisz się się jak wkleję, dla inspiracji:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1779-dla-odmiany-czas-na-zmiany?page=333


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 08:10, 23 cze 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies