Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wydzielenie warzywniaka

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydzielenie warzywniaka

Grzes 12:35, 22 paź 2013


Dołączył: 17 paź 2013
Posty: 62
Witaj

Zajżałem do ciebie z ciekawości i aż mnie zatkało. Co do warzywniaka nie będę się "udzielał" bo za mało mam wiedzy i doświadczenia w temacie. Mogę tylko westchnąć z lekką nutką zadrości i ogromnym podziwem - piękny macie ogród!!!
____________________
wietrzyk 19:53, 22 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Piękny warzywnik, bardzo pomysłowo i prawdziwie "angielsko" z trawką pomiędzy zagonkami. Zaciekawiła mnie szklarenka, bo od tego roku też posiadam. Głównie z myślą o pomidorach, które uwielbiamy. W tym roku był mój szklarniowy debiut. Posadziłam tyle (także ogórki i cukinię), że ledwo sama wchodziłam do środka W przyszłym roku lepiej to rozplanuję. A warzywnik to taką dużą skrzynie mam, po troszeczku wszystkiego. Zazdroszczę Ci tej powierzchni
Teraz nawóz zielony wysiałam - gorczycę. I przekopię jeszcze przed zimą. Rewelacyjnie urodzajność gleby podnosi. Przećwiczyłam na rabatach, siałam facelię. Bardzo się poprawiło
Będę tu zaglądać














____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asica 21:32, 22 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
U mnie żyzność poprawia kompost. Mamy go sporo gotowego juz do użytku. Pomidory rosły na nim rewelacyjnie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
wietrzyk 08:20, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
To fajnie masz Ja dopiero od tego roku gromadzę kompost. Może na wiosnę już się "uleży". A mogłabyś napisać jakie jeszcze warzywa masz w szklarence?
oraz czy przed rozszypaniem kompost przesiewasz przez sito?
Przepraszam, że tak się wypytuję, ale ja dopiero od tego roku wystartowałam z warzywami (ku uciesze całej rodziny ), a Ty już widzę od lat. Ekspert znaczy się
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asica 18:57, 23 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Z tym doświadczeniem to nie do końca tak. Warzywa wysiewam , potem pielę i hakam, a na końcu zbieram . I już

Jak planuję coś nowego (np. właśnie po raz pierwszy sadziłam czosnek) to poczytam w interecie i przenoszę na swój grunt .

Ziemia u nas nie jest urodzajna, ale dostaje kompostu. Na domowe potrzeby wystarcza to co na niej urośnie.

W tym roku w szklarni wysadziłam pomidory, 3/4 szklarni dostało kompost, 1/4 - z lenistwa już nie dostała. Nie wiem cuda, czy on naprawdę działa. Krzewy bez kompostu były o połowę mniejsze niż te dokarmione.

Szklarni używam głównie dla rozsad i nowalijek.
Pomidory wolę z gruntu. Mają lepszy smak.

W tym roku wsadziłam między pomidory kilka krzaczków bazyli (uwielbiamy pesto). I te w szklarni były kika tygodni dłużej niż te z gruntu, które wymroziły pierwsze wrześniowe przymrozki.

Tak więc szklarnia głównie na wiosnę i na ciut dłuższy, niż z gruntu, zbiór warzyw i ziół.

Kompost mam dobrze przerobiony, bo mamy dwie komory, więc wybieram kompost co 2 lata.
Dlatego go nie przesiewam (choć pewnie warto.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
wietrzyk 19:07, 23 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dzięki za taką moc informacji
Właśnie mi przypomniałaś, że miałam czosnek niedźwiedzi wysiać.
Na pewno skorzystam też z Twojego pomysłu i bazylię wysieję w przyszłym sezonie, bo też barzdzo lubimy
A z tą jakością ziemi to jakiś ogólny problem jest, kto nie pisze, to mówi, że ma kiepską...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
jola54 17:15, 03 lis 2013


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Asiu!

Piękny ten warzywnik!,jak i cała działeczka....pozdrawiam i życzę twórczych pomysłów
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
asica 22:00, 09 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Ponieważ już za 2 miesiące w sprzedaży pojawią się nasiona (tak tak kolejny sezon się zbliża) mogę polecić odkrytą przeze mnie w tym roku odmianę pomidorów BETA.
Malutkie, krzaczaste, ale bardzo plenne, dojrzały 2-3 tygodnie przed innymi. Dzięki tej odmianie mogłam już w lipcu cieszyć się swoimi pomidorami. Nie mogą być posadzone jako jedyne, bowiem pod koniec lipca kończą owocowanie

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
limonka 17:11, 20 lis 2013


Dołączył: 17 wrz 2013
Posty: 89
Cześć Asiu na warzywach się nie znam zupełnie, twoje warzywne rabaty dla mnie to istna egzotyka Pięknie z trawiastymi ścieżkami - u siebie w ogrodzie też planuję trawiaste - inaczej miejsca na trawnik by nie wystarczyło. Zakupiłam sobie nasionka pomidorków koktajlowych i bakłażanów, które planuję wysiać do donic. Zapisuję się do Ciebie po porady warzywnicze
Pozdrawiam!
____________________
Monika Limonkowy gaj w fazie projektu
asica 16:36, 21 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
A zapraszam, jak będę umiała to podpowiem
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies