Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wydzielenie warzywniaka

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydzielenie warzywniaka

kachat 11:37, 02 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ale ładny warzywnik, wygląda bardziej jak ogród właściwie Wszystko równiutkie, zaplanowane... Super ład i porządek
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asica 10:07, 11 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
boguslawa_ma... 21:17, 30 sie 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Zaglądam do twojego warzywnika bo szukam jakiś inspracji do mojego- tylko mój malutki
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
asica 20:22, 07 wrz 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Zaglądaj Bogusiu, ja długo szukałam,aż Danusia podsunęła mi rozwiązanie najprostsze z możliwych.
Warzywka w tym roku marniejsze, najpierw długo wiosna nie nadchodziła, a potem skusiłam się na nasiona na taśmie. Mimo podlewania słabo wschodziły, musiałam dosiewać. Chociaż na nasze potrzeby warzyw wystarczyło.
Udane miałam pomidory, kiepskie ogórki, a cukinii z 4 krzaków dopiero 4 sztuki zerwałam. Jak nigdy, zawsze rozdawałam po znajomych, bo nie przejadaliśmy. Normalnie kwitną ale nie zawiązują owoców. Coś im nie pasi w tym roku.Albo pszczółki się obijają.
A ten nowy pas pod ogrodzeniem to hortensje anabelle. Już nie mogę się doczekać kiedy się rozrosną

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
martika 20:28, 17 wrz 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Asiu wpadam z rewizytą, zresztą już Cie znam.. Twój piękny warzywniak, bedzie dla mnie inspiracją jak w przyszłym roku coś będę chciała u siebie wydzielic na warzywka..tylko będzie mniejszy.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Pszczelarnia 15:15, 16 paź 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie w tym roku tak samo z dyniami BYŁO. No coś te pszczółki nie "tenteges".
Asia, zobacz wątek o rabatach angielskich - wrzuciłam zdjęcia.

I pytanie: Jak często pracujesz nad obrzeżami trawnikowymi (kancikami) w warzywniku? Ktoś mówił 2 razy w sezonie, mnie się wydaje, że częściej trzeba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 15:41, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
2 razy w sezonie minimum, ale idealnie to po każdym koszeniu jak ktoś ma czas
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 17:01, 17 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Oj częściej, od wiosny do jesieni raz w miesiącu szpadelkiem. A odkąd dorobiłam się nożyc do obrzeży dodatkowo nożycami docinam co tydzień lub dwa, zależy od pogody, jak szybko jak trawa rośnie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Skula 17:06, 17 paź 2013


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3471
o ! kogoś dawno nie było - ze swoim wątkiem
jak tam się w tym roku udały zbiory?
____________________
Skula Pomysł na ogród
asica 17:19, 17 paź 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Zbiory średnio na jeża. Najpierw długa zima, potem kiepskie wschody z nasion na taśmie. Ale od wiosny do jesieni nam wystarczyło i dwie skrzyneczki na zimę się uzbierały.
Na przyszły rok mam w planie po raz pierwszy w życiu posadzić kapustę , ale stożkową (sałatkową). Mojej cioci super się udała, więc może i mi choć trochę urośnie (ale ciocia ma taką ziemię, że wystarczy że uszczkne jej coś na rozsadę, to po 2 miesiącach u niej jest dwa razy takie jak u mnie, ech gdzie tam moja ziemia przywieziona na wywrotce ma się równać do ziemi rolnej...).


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies