Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

agata_chrosc... 20:46, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
ale bym pojechała! W moich okolicach teraz też ciagle jak nie święto to dni traw i efekt taki, że już zakupiłam taką kolekcję , że ni ewiem czy dam rade wszystko wcisnąć Ale na taki festiwal to z wielką przyjemnocią. Może którejs jesieni
____________________
ogród w Holandi
alinak 20:49, 26 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ale nam zapodaliście wiadomość . żeby chociaż z 200 km, bliżej było
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
agata_chrosc... 20:51, 26 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
tomgroch napisał(a)

Jeszcze takie ujęcie, róże ('Happy Wanderer') świetnie wyglądają z bylicą, ale pierwszy i ostatni raz ! Bylica pontyjska jest potwornie agresywna (teraz wiem), na wiosnę użyjemy Roundup'u !


a nie wiesz czasem czy bylica luizjańska też jest taka agresywna? Bo własnie chcę ja z berberysem czerwonym posadzić. I wolałabym nie używac roudapu
a zestwienie z krwistymi rózami piekne. W ogóle wspaniały, naturalny ogród. Zapisuje sobie i będę regularnie odwiedzać, bo takie widoki lubie najbardziej. pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 22:53, 26 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
agata_chroscicka napisał(a)


Jeszcze takie ujęcie, róże ('Happy Wanderer') świetnie wyglądają z bylicą, ale pierwszy i ostatni raz ! Bylica pontyjska jest potwornie agresywna (teraz wiem), na wiosnę użyjemy Roundup'u !


a nie wiesz czasem czy bylica luizjańska też jest taka agresywna? Bo własnie chcę ja z berberysem czerwonym posadzić. I wolałabym nie używac roudapu
a zestwienie z krwistymi rózami piekne. W ogóle wspaniały, naturalny ogród. Zapisuje sobie i będę regularnie odwiedzać, bo takie widoki lubie najbardziej. pozdrawiam


Chyba wszystkie bylice są ekspansywne - bylica luizjańska też. Ma jednak grubsze rozłogi od pontyjskiej i łatwiej ją wyrywać.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agata_chrosc... 07:42, 27 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
aha - to może zaryzykuję Bo wyjątkowo mi się ta luizjańska podoba - pięknie się komponuje prawie ze wszystkim. Wstyd mówić, ale ukradłam gałazkę z jednego słynnego ogrodu, ale tylko dlatego, że nigdzie nie mogłam kupić normalnie Wsadziłam do doniczki i wygląda na to, ze przeżyła. A jeśli ma rozłogi to powinna się z niej w przyszłym roku zgrabna kępka zrobić Pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 13:56, 27 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Jeszcze mam jedno pytanie - zdaje się, że posiadasz u siebie świecznice? Czy możesz napisac jakie odmiany i czy mają ładny zapach czy nie specjalnie? Nie mogę nigdzie znaleźć jasnych informacji, które odmiany pachną ładnie, a które brzydko. A wiem, że są i takie i takie. I bardzo nie chcę trafić na takiego smierdziucha. pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 18:30, 27 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
agata_chroscicka napisał(a)
Jeszcze mam jedno pytanie - zdaje się, że posiadasz u siebie świecznice? Czy możesz napisac jakie odmiany i czy mają ładny zapach czy nie specjalnie? Nie mogę nigdzie znaleźć jasnych informacji, które odmiany pachną ładnie, a które brzydko. A wiem, że są i takie i takie. I bardzo nie chcę trafić na takiego smierdziucha. pozdrowienia

Jakoś na brzydko pachnącą pluskwicę nie natrafiłem
Jednak wyjątkowo silny (i przyjemny) zapach ma Cimicifuga racemosa i wszystkie jej odmiany. Przy okazji ten gatunek jest efektowniejszy od pozostałych. Mamy 'Pink Spike' (chyba) i 'Atropurpurea' - obydwie są super, a najstarsza kępa 'Atropurpurea' ma około 2 m wys i wiele pędów kwiatowych. Polecam dla jesiennych kwiatów, dla pięknych liści (od wiosny do jesieni) no i zapachu. Ważne jest stanowisko - wilgotny półcień i zasobna gleba.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
eliza3 18:49, 27 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Piękne zdjęcia zobaczyłam, jesień malowana kolorami... cóż więcej dodać... wrzesień jest uroczy zwłaszcza wtedy, gdy jest słoneczny. Gratuluję pięknego ogrodu.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
agata_chrosc... 19:32, 27 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
dzięki
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 23:18, 28 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Dzisiaj będzie bardziej trawiasto

po prawej sumak 'Tiger Eyes', tło to trawa Chrysopogon gryllus

i szerszy kadr

rozplenica 'Paul's Giant' - największa i późno kwitnąca, przed nią Carex alba

po prawej nasza odm. 'Big Boy' - niewiele mniejsza od 'Paul's Giant' i wcześniej kwitnąca
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies