Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

eliza3 21:37, 29 wrz 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Piękne zdjęcia, ja mogę tylko podziwiać, więc podziwiam i pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
agata_chrosc... 22:03, 29 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Bardzo malownicze, piekne naturalne kompozycje. Gdybym miała podobny obszar to z cała pewnościa większośc przeznaczyła bym na takie własnie zestawy z trawami, bylinami dającymi barwne plamy. To chyba najpiekniejszy rodzaj ogrodów, najbliższych naturze, w najlepszym stylu. Podziwiam, bo choc piekny, taki ogród wymaga wielkiego wyczucia.
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 22:13, 29 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
agniecha973 napisał(a)
A ja zastanawiam się nad wyborem nowego aparatu. Trudna decyzja. Najchętniej skorzystałabym z jakiejś wypożyczalni i pobawiła się kilkoma różnymi aparatami przez kilka dni, bo tak przez szybkę nie umiem zadecydować.

Ja zastanawiałem się długo i wyszło, że lustrzanka cyfrowa będzie najlepsza. Wcześniej mieliśmy "zwykłą" cyfrówkę, aczkolwiek z niezłą optyką. A jeszcze wcześniej był Zenith .
Teraz jest Nikon D90 -to wpływ znajomej fotografki. Myślę teraz o kolejnych obiektywach. Generalnie nie jest to tanie hobby, a i tak nie ma się co równać cenowo do profesjonalnego sprzętu.
Zdjęcia trzeba drukować - świetne są fotoksiążki i druk dobrej jakości. Większość zakładów fotograficznych ma bardzo kiepską jakość druku.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:21, 29 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
agata_chroscicka napisał(a)
Bardzo malownicze, piekne naturalne kompozycje. Gdybym miała podobny obszar to z cała pewnościa większośc przeznaczyła bym na takie własnie zestawy z trawami, bylinami dającymi barwne plamy. To chyba najpiekniejszy rodzaj ogrodów, najbliższych naturze, w najlepszym stylu. Podziwiam, bo choc piekny, taki ogród wymaga wielkiego wyczucia.


Agato to wymaga nie tyle wyczucia, co żelaznej dyscypliny ! Ja wprawdzie przez ponad 20 (żona ma krótszy staż) lat przerobiłem już kolekcjonerstwo i dojrzałem (prawie) do kompozycji. Jednak dla najlepszego efektu trzeba ... pominąć chęć posiadania kolejnych roślin. Priorytetem musi być kompozycja. Do tego jednak potrzeba co najmniej kilku hektarów, lub stałych zmian. Mamy sporo gatunków, które nie są odpowiednio wyeksponowane, bo 0,5 ha to zbyt mało. Dotyczy to zwłaszcza traw, które najlepiej wyglądają w wielkoformatowych nasadzeniach.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agata_chrosc... 22:28, 29 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
wszystko prawda, ale żeby kompozycja, o której piszesz okazała się sukcesem, nie wystarczy tylko zredukować ilość roślin. Trzeba jeszcze z tymi, co zostaną zrobić coś sensownego. Żeby obraz całości był harmonijny, najlepszy z mozliwych. I to jest wielka sztuka, jak w malarstwie.
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 22:38, 29 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
No tak I tak jak w malarstwie uchwycona jest chwila, to podobnie w ogrodzie. Każda rabata ma swoją chwilę !
A o tej dyscyplinie to piszę, bo często mamy klientów kupujących : jedną imperatę, jedną kostrzewę, jednego miskanta, jedną rozplenicę itd . To wszystko na jedną rabatę i to musi się skończyć katastrofą. Znam to, bo kiedyś też tak robiłem, ale w ogrodzie można było oglądać rośliny, a nie kompozycje.
Ogród w przeciwieństwie do obrazu nigdy nie będzie skończony, bo żyje i się zmienia. Często wcale nie w sposób zaplanowany i to jest najfajniejsze.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agata_chrosc... 22:56, 29 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
o - i zgadzam sie w całej rozciągłości. Każda rabata ma swoja chwilę. ogród, który się nie zmienia jest sztuczny i nudny. Moim zdaniem oczywiście
____________________
ogród w Holandi
tomgroch 00:16, 30 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Gardenarium napisał(a)
Dzisiaj spotkałam zwykłą imperatę, bardzo mi się spodobała również.

Jest świetna od wiosny do późnej jesieni. Trzeba jednak uważać, bo potrafi być bardzo ekspansywna. Gdy ma za dobrze, może się wykładać i wtedy brak jej największego atutu - wyprostowanych liści. W sumie żadna inna trawa nie ma takiego pokroju i takiego odcienia zieleni latem! Jesienią bywa różnie, bo wczesne przymrozki potrafią zniszczyć liście.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:52, 01 paź 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Dzisiaj kilka bambusowych i innych trawiastych




Hystrix patula
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:57, 01 paź 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

Fargesia o nazwie niemożliwej do wymówienia (dla mnie) 'Jiuzhaigou'

Panicum 'Straight Cloud'

Fuchsia magellanica 'Ricartonii', z przodu Carex montana
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies