Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - Kasia i Tomek z Radkowa

ola 22:12, 25 wrz 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Niesamowite widoki Tomku. A cóż to za roślina na pierwszym zdjęciu, w prawym, dolnym rogu kwitnąca na niebiesko ?
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Welka 22:13, 25 wrz 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
tomgroch napisał(a)

Witam!
Obejrzałam Wasz ogród dopiero wczoraj, ale zasnęłam przed kompem i nic nie zdążyłam napisać. Zastanawiam się jak ja mogłam przegapić tak wspaniałe miejsce, jestem zauroczona, a dzisiejsze zdjęcie żurawki Paris mnie powaliło, takiej nie mam, jeszcze nie mam
Pozdrawiam


Ewelino 'Paris' nas też zadziwia, mamy sporo żurawek, ale żadna tak nie kwitnie. Spotkałaś się z taką obfitością kwitnienia i przez tak długi czas?


Dopiero dziś mam wolny wieczór i przeglądam na spokojnie powiadomienia.
U moich rodziców rośnie sobie jakaś żurawka (prawdopodobnie Wendy), kwitnie bardzo długo i dość obficie, ale nie dorasta o pięt tej Waszej. Że ja głupia obiecałam sobie koniec zakupów roślinnych w tym roku, muszę chyba zmienić warunki swojej własnej umowy, bo do wiosny nie doczekam z jej kupnem.
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Pszczelarnia 22:16, 25 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tomek, jak jest z tym koprem włoskim purpurowym. Sam się wysieje i przezimuje czy należy zebrać nasiona? Jak myślisz? Mam go od niedawna przy róży Louis Odier.

Prosimy o "jeszcze" zdjęć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tomgroch 22:17, 25 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

nowy mieszkaniec ogrodu, Phoenix roebellinii - wprawdzie tylko na lato, ale jest

schizachyrium 'Kairo' w towarzystwie szałwii i perowskii; nie wykłada się i niedługo zacznie przebarwiać się na czerwono

na pierwszym planie rozplenica 'Little Bunny'

Phygelius x rectus 'African Queen' - 4 zimy w gruncie (prawie bez okrywania)

z imperatą - super trawa i na szczęście nie kwitnie u nas !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:20, 25 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
ola napisał(a)
Niesamowite widoki Tomku. A cóż to za roślina na pierwszym zdjęciu, w prawym, dolnym rogu kwitnąca na niebiesko ?

Caryopteris 'Summer Sorbet' - w tym roku wyjątkowo ładne, chyba podobała mu się wredna zima ?
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
agniecha973 22:21, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ogród z dużą ilością traw jest cudownie malowniczy jesienią! Nie żałuj zdjęć i opisów, Tomek.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
tomgroch 22:22, 25 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Pszczelarnia napisał(a)
Tomek, jak jest z tym koprem włoskim purpurowym. Sam się wysieje i przezimuje czy należy zebrać nasiona? Jak myślisz? Mam go od niedawna przy róży Louis Odier.

Prosimy o "jeszcze" zdjęć.

Ewo tej zimy nie przeżyły, ale się nasiały. Z nim jak z werbeną bon. raz sadzisz i masz . Jednak normalne nasze zimy przezywa dobrze - normalne, czyli śnieżne.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
tomgroch 22:25, 25 wrz 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508

Jeszcze takie ujęcie, róże ('Happy Wanderer') świetnie wyglądają z bylicą, ale pierwszy i ostatni raz ! Bylica pontyjska jest potwornie agresywna (teraz wiem), na wiosnę użyjemy Roundup'u !
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Gardenarium 22:27, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do tej pory jakoś najbardziej lubiłam maj i tę świeżą zieleń, ale teraz jak porobiłam trochę zdjęć w ogrodach trawiastych i patrzę też u Ciebie, zdecydowanie sądzę że na zdjęcia ogrodów bylinowych wrzesień jest najlepszym miesiącem, świetna kolorystyka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ola 22:28, 25 wrz 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
tomgroch napisał(a)

Niesamowite widoki Tomku. A cóż to za roślina na pierwszym zdjęciu, w prawym, dolnym rogu kwitnąca na niebiesko ?

Caryopteris 'Summer Sorbet' - w tym roku wyjątkowo ładne, chyba podobała mu się wredna zima ?


Tak mi się zdawało, że to barbula.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies