Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

abiko 12:14, 30 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8405
Ja też skorzystam..Zbyszku a ile cm tego kamyczka być powinno, aby to jakoś wyglądało?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
zbigniew_gazda 12:49, 30 maj 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
abiko napisał(a)
Ja też skorzystam..Zbyszku a ile cm tego kamyczka być powinno, aby to jakoś wyglądało?


Zacytuję tutaj za Danusią - żwirku powinno być od 3-5 cm grubości . Tak z praktyki optuję za warstwą 5 cm . Wtedy trudniej trawie się przebić - a jak się pojawi - to po wyrwaniu trawki jest czym przysypać ziemię. Właśnie dzisiaj to trenowałem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
gooseberry 06:59, 25 maj 2016

Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 62
witam serdecznie,
czy pod kamień na rabatach kładziemy włókninę czy sypiemy bezpośrednio na ziemie?
jak wygląda pielęgnacja takiej rabaty, jak rosną rośliny pomiedzy kamieniami?
czy cebulowe wyjda?
byłabym wdzięczna za podpowiedzi...
pozdrawiam, aga
____________________
loretta 17:36, 19 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Hej, u nas ogród będzie...cały zwirowy (choć się nie odżegnuję, może kiedyś trawnik będzie). I tu pytanko techniczne: czy dawać ekoboard w miejscu przewidzianych ścieżek / najczęstrzych wędrówek? Tak myślę, że kamulce będą spod stóu uciekać, myślałam, by "ścieżki" wręcz zagęścić piaskiem na przemian ze żwirem i stąd pomysł na wydzielenie ich ekoboardem. A jeśli myślę prawidłowo, to czy polecacie jakiegoś producenta? Szukałam ale nie znalazłam nazw.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies