Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

Sebek 10:25, 01 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie też przeszkodził w pracach - zarosłem trawą że hoho
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:00, 08 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aniu, zamiast ekobordów kostka u mnie też jest (średnia, jeden pasek). Także dobrze oddziela.

Na lewo leci pasek między korą a żwirkiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anetawi 11:09, 27 lut 2012


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Gardenarium napisał(a)
Na tych zdjęciach widnieją idealne rośliny ra żwirową rabatę. Numerem jeden jest tu lawenda, czosnki, macierzanki, bukszpanowe kule, bodziszek, Salvia nemorosa










Jaka odmiana lawendy jest najlepsza do posadzenia u nas? Żeby nie przemarzła, była mocno fioletowa.
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Gardenarium 11:47, 27 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najlepsza jest lawenda odmiany Hidcote, bardzo mocny odcień i zwarte kwiaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 13:29, 27 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
anna_lastowska napisał(a)
Kochani, powiedzcie, czy ma sens sąsiedztwo kory i żwirku.
U Danusi widziałam, że je łączy, ale na niewielkich obszarach.
Ja planuje rabatę na otwartej przestrzeni i zastanawiam się czy wiatr nie będzie mi nawiewał kory na żwir - a Kopciuszkiem nie jestem

Aniu, miałam u siebie połączenie kory i żwiru z ekobordem pomiędzy nimi. Przy każdych silniejszych wiatrach niestety kora jest zwiewana na żwirek. Ekobord przed tym nie chroni, a już na pewno nie na dużych działkach, gdzie jest otwarta przestrzeń i wiatr hula jak chce...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Zuza 19:18, 27 lut 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
jeśli Ci to coś pomoże to na mojej rabatce żwirowej rosną lawendy i ... zioła. Na końcu rabatki rośnie tawułka "grefsheim" jako "zakończenie rabatki , przed nią szałwia, mięta, tymianek, oregano i rozmaryn oraz lawendy.
I dobrze radzą- przy silnych wiatrach kora nie zdaje egzaminu- mi z rabatki obok tej żwirowej zwiało niemal całą korę. Także w tym roku czeka mnie... dorobienie drugiej rabatki żwirowej
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Basia_1987 18:00, 29 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Czym się rózni żwirek granitowy od grysu granitowego,byłam tam gdzie sprzedają i mieli tylko grys.Planuję podsypać na rabatę o powierzchni ok. 20 m2 i niewiem jaki wybrać, czy zrobić jakąś podsypkę?Zauważyłam,że przy intensywnym deszczu woda tam stoi.
____________________
" Baśniowy" ogród
zbigniew_gazda 19:43, 29 maj 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Basiu wg mnie żwirek to są naturalne kuleczki z kamieni (otoczaki ) natomiast grys to jest rozdrobniony przez kruszarkę duży kamień. Wybrał bym żwirek zdecydowanie .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basia_1987 09:17, 30 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Zbysiu,dziękuje za odpwiedź ale czy ten żwir się sypie bezpośrednio na ziemi?Jak ją trzeba przygotować? Na rabacie nie planuje dużo roślin tylko jakiegoś iglaczka i ławkę.
____________________
" Baśniowy" ogród
zbigniew_gazda 12:03, 30 maj 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Basia_1987 napisał(a)
Zbysiu,dziękuje za odpwiedź ale czy ten żwir się sypie bezpośrednio na ziemi?Jak ją trzeba przygotować? Na rabacie nie planuje dużo roślin tylko jakiegoś iglaczka i ławkę.


Tak syp bezpośrednio na ziemi . Wyznacz sobie rabatkę , wybierz chwasty , posadź co masz posadzić i ziemię ubij ( przy roślinach tylko lekko ) aby żwirek nie utonął w ziemi.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies