Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

Joku 21:51, 10 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Nie pamiętam, bo było to dawno. Ale wydaje mi się że maksymalnie 2 - 3 sztuki. Niczym nie przywiązywałam, sama się czepia. Pod spodem jest kratka z drutu. Bogda, na początek mogę tobie dać trochę ukorzenionych pędów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 22:01, 10 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
ok, Jolu, już dziękuję, a czy ona bardziej cieniolubna?czy taka uniwersalna?
____________________
U Matki
Joku 22:04, 10 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
W cieniu pewnie będzie bardziej zielona.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Matka 22:04, 10 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czyli, Jolu, powojnik tam z trzmielina nie rosnie?bo jak ona się tak rozrasta to może nie ma potzreby mi tam sadzic powojnika jeszcze?
____________________
U Matki
alinak 22:46, 10 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agnieszko zaczekaj na fachowa poradę Danusi .ale zasygnalizuję ci że gatunki trzmielin są rożne .lecz zawsze możesz przycinać ,żwirek może być w przeciwnym wypadku zasłonięty rośliną , wg. mnie jeżeli puścisz ją na żywioł to po co żwirek .i zastanów się czy nie będzie to rabata wyrwana z kontekstu tzn,czy będzie pasować do charakteru ogrodu.na pewno nie będzie pasować do naturalistycznego .a hosty też się rozrastają w dużą rozetę,nie mówiąc o świerku .piszesz jednak że to dość mała rabata.z doświadczenia to przedstawię ci to tak:

-hosta -ok.1m.średnicy
-jukka-ok,m. średnicy
-świerk-ok.2m.średnicy (ale możesz mu podciąć dolne gałęzie)
-trzmielina nawet może zająć 2 m placu
przemyśl czy tu jest miejsce na żwirek

pytałaś też czy żwir powinien mieć kontynuację na innych rabatach .wg. mnie niekoniecznie,jeżeli już to może jakieś kamienie ,pojedyncze głazy.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
zbigniew_gazda 22:54, 10 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Agnieszka napisał(a)

Agnieszko - zadajesz celne pytania i cieszę się z tego bo też mam zamiar zamienić rabatę na której rośnie olbrzymia ketmia , róże i rośliny wiosenne na rabatę żwirową. Będzie sąsiadować ze skalniakiem . Ale ta żwirowa rabata to będzie druga kolejność .


Och, ketmia, moje marzenie...
Niestety nie bardzo mam na nią miejsce, ale jeśli tylko gdzieś znajdę skrawek miejsca po wiosennych porządkach, to natychmiast ją zakupię Podobno ma ładny wyprostowany pokrój i kwitnie późnym latem, przez co jest atrakcyjna. Masz może jakieś zdjęcie swojej ketmii, Zbyszku?


Mam i już wstawiam



A to ta sama ketmia wyhaftowana przez moją Krysię (haft krzyżykowy)


____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agnieszka 22:56, 10 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
No właśnie Alinko, ubrałaś w słowa wszystkie moje obawy Czekam jeszcze na Danusię. Jeśli podpowie mi inne rozwiązanie, to czemu nie.
Ta trzmielina mi odpowiada wizualnie, a cały czas mam rozterki co do tego żwirku. Mój ogród raczej nie jest z gatunku uporządkowanych, bez regularnych form stożków czy ulubionych Danusi kul bukszpanowych. Do tej pory nawet cieszyłam się z "twórczego" nieładu panującego w moim ogródku. Teraz mam naprawdę motywację do uporządkowania ogrodu. Mam na to czas do końca maja, aż do Komunii mojej córci. Dlatego teraz dużo czasu poświęcam obmyślaniu kolejnych miejsc w ogrodzie, gdzie wiem, że jest okropny zamęt. Powoli chcę te miejsca "wygładzać". Na pewno jeszcze nie raz poproszę Was o pomoc i natchnienie )) No i oczywiście o podtrzymywanie na duchu...

PS. Czy ktoś wie gdzie podziała się Danusia? Milcząca jakaś taka dzisiaj... ))
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:59, 10 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Zbyszku, Twoja ketmia jest zabójcza!!! Oniemiałam, bo nie sądziłam, że może być tak dekoracyjna i że osiąga aż takie rozmiary! Wręcz niewiarygodne! Urzekła mnie! Praca Twojej żony również Wiem, ile czasu wymaga takie dzieło Szacuneczek dla wytrwałości Twojej żony!
____________________
Agnieszkowy ogródek
zbigniew_gazda 23:04, 10 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Agnieszka napisał(a)
Zbyszku, Twoja ketmia jest zabójcza!!! Oniemiałam, bo nie sądziłam, że może być tak dekoracyjna i że osiąga aż takie rozmiary! Wręcz niewiarygodne! Urzekła mnie! Praca Twojej żony również Wiem, ile czasu wymaga takie dzieło Szacuneczek dla wytrwałości Twojej żony!


Dzięki Agnieszko- już przekazuję .W roku przyrasta ok. 30 cm , ale przycinam ją (jest wskazane) dla lepszego pokroju.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
goniak 07:32, 11 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszka, łatwiej byłoby doradzic gdybyś pokazała zdjęcie tego miejsca, w którym planujesz tę rabatę żwirową.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies