Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

Agnieszka 09:23, 11 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Hmmm, najlepsze byłoby z góry, z satelity znaczy się Bo nie mam jak inaczej. Z poziomu tarasu widać jedynie totalny chaos.... Zobaczę czy dam radę. Rabata jeszcze nie wytyczona. Wiem z grubsza jaki będzie kształt, bo muszę ją wydzielić z jednej wielkiej rabaty, która jest zbyt wielka. Za radą Danusi wejdzie tam trawnik.

Zaraz poszukam czegoś odpowiedniego.
____________________
Agnieszkowy ogródek
alinak 18:02, 11 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Agnieszko Danusia odpoczywa w EGIPCIE i zakazaliśmy jej używać wszelkiej elektroniki.
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Agnieszka 18:41, 11 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
alinak napisał(a)
Agnieszko Danusia odpoczywa w EGIPCIE i zakazaliśmy jej używać wszelkiej elektroniki.

No i prawidłowo! Chociaż między nami mówiąc nie bardzo wierzę, aby Danusia tak naprawdę stroniła od tych zdobyczy cywilizacji ))

Dobrze, niech wypoczywa i podgląda przyrodę! Może znajdzie nowe natchnienie do swojej pracy! Ze świeżymi pomysłami będzie mogła zacząć nowy sezon!!! Spokojnego wypoczynku zatem, Danusiu!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 19:09, 11 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934

No dobra, słuchajcie, udało się na razie wstawić widok z nieba na mój nieporządek. Przyzwyczajam Was stopniowo, żebyście nie doznali szoku ) Na szczęście z góry nie widać chwastów, ale co się odwlecze.... ))

Przynajmniej macie ogólny zarys o co chodzi:

Do przeróbki idzie ta wielka rabata od ścieżki w dół, czyli do ogrodzenia. Za radą Danusi wejdzie w tę rabatę trawnik, ale nie chcę ruszać świerka i juk(k). Latarenki też nie, bo w tym miejscu oświetla nieco podjazd, jest obłożona kamieniami, taki mini-skalniaczek. Dlatego te 3 elementy mają pozostać tam, gdzie są (w miarę możliwości, ewentualnie mogę przesunąć jukki). Stąd właśnie pomysł rabaty żwirowej: powierzchnia odcięta od reszty ogrodu, chociaż w jego centrum. Do tego jukki, jałowce i płomyki szydlaste, które ładnie wyglądają na żwirku. Kształt tej rabaty przypomina nieco półksiężyc, choć oczywiście można zmienić kształt dowolnie (i to fajne).

A może Wy swoim świeżym okiem widzicie to inaczej?

Na razie nie wstawiam zdjęć z roślinami, które tam rosną, bo na zdjęciach widać jeden gąszcz roślin i chwastów. Mało to atrakcyjny widok
____________________
Agnieszkowy ogródek
Matka 20:31, 11 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Ja z innej beczki: A jak można zrobić takie zdjęcie?ja też chcę takie
____________________
U Matki
Agnieszka 20:54, 11 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Nie musisz robić takiego zdjęcia Gotowe czeka na Ciebie w mapach Google. Wystarczy wpisać swój adres )) a potem zbliżać, zbliżać, zbliżać.... )))) I już jesteś w domku!

http://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl

Wpisujesz ulicę, miasto i już!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Matka 20:58, 11 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
mi wyszło mało widoczne, może dlatego, że na za...mieszkam
____________________
U Matki
Agnieszka 20:59, 11 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Przybliżałaś? Na maxa rzeczywiście jest nieostre, ale jedna kreska mniej i już jest ok.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 14:12, 12 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszko, ten placyk jest chyba spory a przynajmniej taki sie wydaje.
Nie wiem czy lubisz trawy, bo do tej Yukki to by pasowały.
Aby zrównoważyc troszkę świerk możnaby dac miscantusa giganteusa.
Do tego rozchodnik okazały, liatra kłosowa, rosplenica japońska, trzcinnik Karl Foerster, jakiś świerk gniazdkowy lub choina kanadyjska nana, trochę żurawek, wspomniany floks szydlasty.
Te rośliny dobrze się komponują ze żwirem.
Czy po przeciwnej stronie tej planowanej rabaty żwirowe coś już rośnie ??

____________________
Małgosia mój zielony świat
anna_lastowska 16:13, 12 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Fajnie, macie dziewczyny, że możecie domek zguglować. Na moim terenie są tylko zielone plamy ;( Niby obok Krakowa, a jednak za daleko

Skorzystam z twoich roślin Gosiu ( jak ty te wszystkie nazwy zapamiętujesz?) Bo do moich dwóch żwirowych dochodzi planowana trzecia i może coś zgapię
Agnieszko, rabata rzeczywiście olbrzymia - masz nad czym myśleć Ale to przyjemne myślenie ))
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies