Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

zbigniew_gazda 16:33, 12 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Nigdy się nie przyglądałem z bliska żwirkowi na rabacie. Napiszcie proszę jakiego szukać tzn. czy to ma być przesiewany , kamyki mogą być ostre czy nie i z jakiego rodzaju skał ma pochodzić .Tak jak pisze Bogda też mieszkam na za... i u mnie brak jest specjalistycznych firm . sklepów czy hurtowni z takimi materiałami. Dzięki za podpowiedzi.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_lastowska 17:05, 12 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Chyba wszystko, Zbyszku, zależy od tego co ci się podoba i co pasuje do ogrodu.
Ja będę miała ostry, o różnej gradacji ( przynajmniej tak planuję). Z podobnego - tylko większego- mam murki oporowe na działce - nie będę mieszać
A skała - to jakiś krakowski wynalazek, jakby pomieszanie granitu z piaskowcem, Ale jest twardy i się nie kruszy tak łatwo
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Agnieszka 17:14, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Agnieszko, ten placyk jest chyba spory a przynajmniej taki sie wydaje.
Nie wiem czy lubisz trawy, bo do tej Yukki to by pasowały.
Aby zrównoważyc troszkę świerk możnaby dac miscantusa giganteusa.
Do tego rozchodnik okazały, liatra kłosowa, rosplenica japońska, trzcinnik Karl Foerster, jakiś świerk gniazdkowy lub choina kanadyjska nana, trochę żurawek, wspomniany floks szydlasty.
Te rośliny dobrze się komponują ze żwirem.
Czy po przeciwnej stronie tej planowanej rabaty żwirowe coś już rośnie ??


Bardzo lubię trawy, chociaż jeszcze żadnej nie mam. Jeszcze nie wgryzałam się w temat. Ale wiem już, że uwielbiam te piękne małe i puchate kotki. Na pewno nie chcę traw ekspansywnych, rozsiewających się na lewo i prawo czy też rozmnażających się rozłogami. Mam w okolicy mnóstwo trzcin i walczę z nimi, chociaż one tak głęboko rosną.... Bardzo podoba mi się zebrinus, chciałabym gdzieś go mieć. Chyba jakieś olbrzymie trawy nie bardzo będą u mnie dobrze wyglądały: nie mam ich nigdzie indziej w ogrodzie (podobne rozterki jak ze żwirkiem). Lubię też to niedźwiedzie futro, piękne kępki.
Część z tych roślin już mam: nidiformisa, choinę kanadyjską płożącą (nie wiem co to za odmiana, może jeddelloh) i floksy.

Wzdłuż ogrodzenia już są rośliny. Poczekaj, Gosiu, może to zdjęcie z opisem... i kilka fotek, będzie nam się łatwiej rozmawiało...
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 19:26, 12 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Zbyszku, ostre krawędzie ma nie żwir ale grys, który powstaje w wyniku pokruszenia (łamania) różnych skał.
Grys występuje w różnych barwach i frakcjach (wielkości pojedyńczych kamyków) podobnie jak żwir.
U mnie np. na skalniaku jest skała serpentynitowa a całosc zasypana jest grysem z tejże skały.
Aniu, zapamiętywanie nazw roślin nie sprawia mi kłopotu ponieważ to mnie pasjonuje.
____________________
Małgosia mój zielony świat
anna_lastowska 20:42, 12 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Gosiu, Danusi co prawda nie ma, ale dzięki tobie zawsze można liczyć na fachową informację.
Jak ogarnę sprawy zawodowe ( audit, będę cię męczyć w sprawie mojej rabaty)))
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
goniak 20:50, 12 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
anna_lastowska napisał(a)
Gosiu, Danusi co prawda nie ma, ale dzięki tobie zawsze można liczyć na fachową informację.
Jak ogarnę sprawy zawodowe ( audit, będę cię męczyć w sprawie mojej rabaty)))

Oczywiście, chętnie Ci pomogę Aniu, na miarę swoich możliwości )
Myślę, że Danusia będzie zadowolona, że jakoś tam sobie radzimy i forum tętni życiem
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 22:25, 12 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Zbyszku, ostre krawędzie ma nie żwir ale grys, który powstaje w wyniku pokruszenia (łamania) różnych skał.
Grys występuje w różnych barwach i frakcjach (wielkości pojedyńczych kamyków) podobnie jak żwir.
U mnie np. na skalniaku jest skała serpentynitowa a całosc zasypana jest grysem z tejże skały.
Aniu, zapamiętywanie nazw roślin nie sprawia mi kłopotu ponieważ to mnie pasjonuje.


Gosiu, masz gdzieś może ten serpentynit z bliska? On naprawdę ma zielonkawe zabarwienie? Kiedyś widziałam fotki, dlatego pytam...
____________________
Agnieszkowy ogródek
zbigniew_gazda 22:53, 12 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Gosiu - kapuję.Grys to jest kruszywo wyniku kruszenia czy łamania skał na różne frakcje a żwir to kamyki rzeczne ( z koryta rzek czy starych pokładów rzecznych "obrobionych" przez wodę). I u siebie masz grys czyli ostry.Dzięki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 00:38, 16 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyszku, najtańszy jest żwir, takie kamyki można kupić w zwykłych składach na tony. Te "łamańce" są droższe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacuswilczek26 20:24, 02 mar 2011


Dołączył: 18 lut 2011
Posty: 31
piekne ogrody milo ze ktos sie stara moze odrzyskam wiare w ludzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies