Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Żwirek, ale co dalej?

Pokaż wątki Pokaż posty

Żwirek, ale co dalej?

Agnieszka 10:04, 05 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Bogda napisał(a)

co to jest to cudne ciemo-bordowe?czy to czarna trawka?zapomniałam nazwy.


To jedna z ulubieńszych roślinek Danusi: Ophiopogon odm. "Nigrescens" (popraw mnie proszę, Danusiu, jeśli się mylę). Też planuję ją u siebie posadzić. Szukam dla niej dobrego miejsca, bo Danusia zazwyczaj komponuje ją z limonkowymi żurawkami, a te z kolei nie lubią dużego słońca. Lubię ten zestaw
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 10:08, 05 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
Ta u góry jest dobra. Ma czarne środki i jednolite płatki, a Twoja pewnie ma cieniowane, z brązowym?


No pewnie, że tak Czyli to kwestia odmiany. Moje rudbekie dała mi teściowa ze swojej działki, a sama wysiewała kilka lat wcześniej.

Dobrze, znajdziemy dla nich miejsce: w przedszkolu moich chłopców biorą wszystkie roślinki, jakie im dam. Mają ogromny ogród i takie samo zapotrzebowanie na rośliny wszelkiej maści
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 18:18, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka napisał(a)


co to jest to cudne ciemo-bordowe?czy to czarna trawka?zapomniałam nazwy.


To jedna z ulubieńszych roślinek Danusi: Ophiopogon odm. "Nigrescens" (popraw mnie proszę, Danusiu, jeśli się mylę). Też planuję ją u siebie posadzić. Szukam dla niej dobrego miejsca, bo Danusia zazwyczaj komponuje ją z limonkowymi żurawkami, a te z kolei nie lubią dużego słońca. Lubię ten zestaw


Tak, zgadza się co do konwalnika (Ophiopogon planiscapus "Nigrescens"). Moje żółte żurawki rosną od pd-wschodu. W takim półcieniu jakby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 18:34, 05 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
ach, to konwalnik, a ja myślałam, że to jakaś inna roślinka bordowa!bo przeciez konwalnik czarny jest, na zdjęciu chyba tylko kolor zmienil!?ale mam taki malusi na mojej rabacie!ale słabo rosnie, jak wszystko zresztą
____________________
U Matki
Gardenarium 18:44, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda napisał(a)
ach, to konwalnik, a ja myślałam, że to jakaś inna roślinka bordowa!bo przeciez konwalnik czarny jest, na zdjęciu chyba tylko kolor zmienil!?ale mam taki malusi na mojej rabacie!ale słabo rosnie, jak wszystko zresztą


Wróciłam do zdjęcia, przepraszam, to jest Uncinia ta trawka bordowa, nie Ophiopogon, ale Uncinia nie zimuje, więc zamiennie damy konwalnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 19:07, 05 sty 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Bogda napisał(a)
mam taki malusi na mojej rabacie!ale słabo rosnie, jak wszystko zresztą


Bogusiu nie martw się ja też mam u siebie od wiosny dwie sadzonki Ophiopogonu jaki kupiłem na wiosnę taki sam był na jesieni, czyli nie tylko i u Ciebie słabo rośnie u mnie też , jak przeżyje zimę to dosadzę z kępę 5-7 szt może będzie go widać hahahaha
____________________
Agnieszka 19:24, 05 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Jakich warunków konwalnik potrzebuje, aby dobrze rosnąć? Może szukam dla niego złego miejsca, może w słońcu też da sobie radę?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Gardenarium 19:50, 05 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej lubi półcień, musi mieć sporo dobrej ziemi podsypane w korzenie. U mnie rośnie jak w puchu w ziemi ogrodniczej od pd-wschodu.
Sporo wilgoci, ale nie za mokro, bo zgnije.
Na słońcu można spróbować, ale trzeba regularnie podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka 09:31, 07 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Czy ktoś z Was widział kiedyś rabaty z innym żwirkiem niż biały? Czy są w ogóle inne kolory żwirków? Widziałam ostatnio raczej ciemny w kolorze, taki jak zwykły kamień. Zastanawiałam się czy zdarzają się rabaty żwirowe w innych kolorach, czy też biały żwir jednak najlepiej komponuje się z roślinami i wygląda tak "czysto". Jak myślicie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
tyna 09:53, 07 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Agnieszka napisał(a)
Czy ktoś z Was widział kiedyś rabaty z innym żwirkiem niż biały? Czy są w ogóle inne kolory żwirków? Widziałam ostatnio raczej ciemny w kolorze, taki jak zwykły kamień. Zastanawiałam się czy zdarzają się rabaty żwirowe w innych kolorach, czy też biały żwir jednak najlepiej komponuje się z roślinami i wygląda tak "czysto". Jak myślicie?


Z pewnością jest wiele kolorów, stosuje się też gradację, najczęściej szarości, od bieli do właściwie czarnego. Różne skały maja różne kolory i ich odcienie... niektórzy stosuja tez polny kamień...po pierwsze zależy to od efektu całości, jaki zamierzasz uzyskać.

Proponuje pojechać do składu kamienia, gdy zniknie śnieg

U mnie jest obwódka z palety brązów...ale gdybym miała ogród żwirowy, z pewnością drugi raz bym zastosowała, nie patrząc czy wypada, czy nie, nie patrząc na szarości - do mojego ogródka nie pasują...
Mam nadzieję, że jakieś składniki chemiczne z tych kamieni (bo nie mam zielonego pojęcia) nie powinny mieć wpływu na nasze wybory


Może Emil, który "uprawia ziemię i łupie kamienie" coś podpowie.... - On wie....wiem o tym
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies