Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielona Pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielona Pasja

anetanka 12:57, 03 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
A tak w ogóle to muszę przyznać, że trochę się podłamałam. Wychodzi na to, że najlepiej by było gdybym wykopała wszystkie rośliny i posadziła je na nowo w odpowiednich miejscach
Tyle radości sprawiło mi sadzenie wszystkiego przez te 3 sezony i teraz okazuje się, że wszystko nie tak
Mam nadzieję, że ta rezygnacja jest chwilowa i przerodzi się w zapał do zmian.

justi napisał(a)
Piękne krokusiki te żyłkowane, ja wsadziłam je jesienią i na razie tylko kiełki widać, ciekawe czy mi zakwitną.

Krokusy nadal kwitną, ładna kępka się zrobiła od zeszłej wiosny. Chętnie zobaczę zdjęcie Twoich



kwitną też fiołki (chyba?) zaskoczyły mnie. Nawet jeszcze nie powybierałam zeschniętych liści, a one już w kolorze


____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
bogumila 19:15, 06 kwi 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Krokusiki masz obłędne!!!Dziękuję za wizytę w moim wątku.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
majkel0326 19:27, 06 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Anetko,krokusy - cudo! Radosnych i rodzinnych świąt
____________________
Maja - Moje roślinki
anetanka 14:30, 07 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Witam serdecznie w ten świąteczny weekend

Krokusy po ostatnim deszczu są niestety w opłakanym stanie
Na pocieszenie kupiłam sobie parę roślinek, co raz poważniej szykuję się do zmian



I tutaj ogromna prośba do Was. Może macie pomysł jak poprowadzić linie rabat? Tych po prawej stronie wolałabym nie zmieniać, ta po lewej stronie koniecznie do zmiany. No i pod tujami od strony drogi. Jeśli te po prawej trzeba będzie zmienić to jakoś to przełknę
Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie.



Zastanawiam się też co z tymi rabatkami w środku trawnika. Mogą zostać?

Jak patrzę na to zdjęcie to przyszło mi do głowy, że migdałka z okrągłej rabatki mogłabym gdzieś przesadzić, a na jego miejsce dać tego iglaka z drugiej rabatki na podwyższeniu. Sama nie wiem. Ale mam nadzieję, że podsuniecie jakieś fajne rozwiązania.

A jeśli uda się wytyczyć linię rabat to chyba wykopię wszystko co rośnie i zacznę sadzić od nowa

Życzę Wszystkim zaglądającym spokojnego, rodzinnego wypoczynku
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Gardenarium 15:57, 07 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anetanka napisał(a)

Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie.


Zastanawiam się też co z tymi rabatkami w środku trawnika. Mogą zostać?


Moja propozycja to zlikwidowanie tej rabatki w kształcie fasolki z prawej. Pozostałe linie czyli lewa i prawa strona oraz kółko - mogą zostać. Zrobi się przejrzyście.

Natomiast obsadzenie kółka będzie wymagało dużych zmian. Na pewno potrzebujesz innego drzewka zamiast migdałka. Coś wybitnie ładnego - taki cukiereczek - wyszukaj takiego drzewka np. buk Purpurea Pendula o purpurowych listkach i parasolowatym pokroju a pod niego kilka kulek róznej wislkoći plus kamienne kule i żwirek czyli kamyczki, ale nie białe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:59, 07 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta studzienka mnie strasznie denerwuje, zakłóca spójność rabat. Czy nie dałoby się jej zasypać jakoś, żwirkiem zamaskować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 16:40, 07 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wszystkiego dobrego Anetko z okazji świąt.
Dopiero do ciebie trafiłam ale już będę zaglądać
C do fasolki na środku to zgadzam sie z Danusia, do likwidacji.
A studzinekę możesz zamaskować robiąc klombik przy tarasie nawet z tego bonsai + żwirek + trawy???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 16:58, 07 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wszystkiego dobrego,
jajka wielkiego malowanego
zielonej łączki, na której zajączki
jedzą makowce i pasą owce,
szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa
oraz samych słonecznych, spedzonych w ogrodzie dni




____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anetanka 20:05, 07 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Danusiu, dzięki, że wpadłaś Ta rabata fasolkowa od dawna mi nie pasuje, jednak nie zlikwidowałam jej, bo mam do niej sentyment teraz łatwiej będzie mi to zrobić

Co do rabaty kolistej - miała już wieeeeele wcieleń. Bardzo trudno jest zagospodarować koło. To drzewko, które wskazałaś - bardzo mi się podoba Czy taki przesadzany migdałek ma szansę przyjęcia się? Czy spisać go na straty?
Wcześniej padła też propozycja obsadzenia koła różą okrywową. Do tego jakaś obwódka. Hmm, myślę, myślę

Studzienka - wiadomo, oszpeca totalnie. Myślałam o rabacie ze żwirkiem w tym miejscu, co widzę, że zasugerowała też Marzenka Przy samej płycie posadziłabym np. irgę płożącą.

---

Marzenko, dziękuję za odwiedziny i życzenia Śledzę Twój wątek od dawna Pięknie u Ciebie! Bardzo przypadł mi do gustu Twój pomysł z posadzeniem bonsai w pobliżu studzienki. Rzeczywiście mogłoby wyglądać efektowanie przy tarasie.
Poniżej wkleję zdjęcie z konturem rabaty, o której myślałam. (wokól studzienki)

Tyle pomysłów! Jednak co forum to forum Bardzo inspirujące są te Forumowe Burze Mózgów

---

Sebek, dziękuję za życzenia niesamowicie rozbawił mnie ten kurczak haha To chyba jakis kuzyn mojego Też ma takie oczy rozbiegane
Ale, ale! Nic nie dodasz od siebie w kwestii moich rabatek? Nie wiem czy to przeżyję

---

aaaale tego napisałam, zatem zdjęcia zamieszczę w kolejnym poście

____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
anetanka 20:17, 07 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Usunęłam "fasolkę". Na rabacie obok studzienki naniosłam bonsai wg pomysłu Marzenki.
Zmieniłam linię rabaty po lewej stronie, w obecnej coś mi nie pasuje. Marzę (!!!) o zawijasku z bukszpanów (tutaj podziękowanie za inspirację dla Danusi )
Reszta nasadzeń do ustalenia
porównanie:



Co o tym myślicie?
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies