Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 13:41, 02 lut 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
zima
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:47, 02 lut 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
29 styczeń cień Niwaka zamarznięty, po chwili go nie było

2 luty
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
hanka_andrus 14:04, 02 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zimowe widoczki piękne! A jednego koguta bażanciego trzeba było z gwintówki ustrzelić, byłby na królewski obiad!

Bogusiu, piękną zimę miałeś chociaż przez moment! U mnie non stop opady mokre.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Katkak 21:09, 04 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Boguś, od niedawna podczytuję Twój wątek i staram się nauczyć jak najwięcej. Mam taką dużą sosnę i to na niej chciałam poeksperymentować. Marzą mi się takie gęste chmurki na końcach. Myślisz, że da się z niej zrobić coś ładnego? Jeśli chcę, żeby na końcach się zagęściła to powinnam skrócić wszystkie nowe przyrosty, tak? I powinnam to zrobić ręcznie, bez użycia sekatora, zgadza się? Z góry dziękuję
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:12, 04 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
boguslaw_r_ napisał(a)
Moja jedynka coraz ładniejsza




O raju, ale piękność . Ale już wielgachna .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kamila66 21:15, 04 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Śliczna jedynka
A cień sosny na konkurs się nadaje
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Katkak 21:17, 04 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Jak patrzę na tą moją sosnę, to wygląda tu jak siedem nieszczęść .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
boguslaw_r_ 14:40, 05 lut 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Katkak napisał(a)
Witaj Boguś, od niedawna podczytuję Twój wątek i staram się nauczyć jak najwięcej. Mam taką dużą sosnę i to na niej chciałam poeksperymentować. Marzą mi się takie gęste chmurki na końcach. Myślisz, że da się z niej zrobić coś ładnego? Jeśli chcę, żeby na końcach się zagęściła to powinnam skrócić wszystkie nowe przyrosty, tak? I powinnam to zrobić ręcznie, bez użycia sekatora, zgadza się? Z góry dziękuję



Witaj, Zacznij od wycięcia wszystkich pędów - gałązek spodnich, czyli tych które rosną pod spodem zaczynając od pnia do końca każdej gałązki,
jak tak zrobisz to prześwietlisz całe drzewko i zobaczysz co jeszcze wyciąć to znaczy wycinasz gałązki które nachodzą na siebie lub wyrastają po dwie, wycinasz tę brzydszą pokrzywioną,
potem obciążasz wszystko na wprost aby były w poziomie,
na wiosnę wszystkie pędy i czekasz,
jak prześwietlisz obfoć i pokaż zobaczymy. pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Katkak 20:59, 05 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
boguslaw_r_ napisał(a)



Witaj, Zacznij od wycięcia wszystkich pędów - gałązek spodnich, czyli tych które rosną pod spodem zaczynając od pnia do końca każdej gałązki,
jak tak zrobisz to prześwietlisz całe drzewko i zobaczysz co jeszcze wyciąć to znaczy wycinasz gałązki które nachodzą na siebie lub wyrastają po dwie, wycinasz tę brzydszą pokrzywioną,
potem obciążasz wszystko na wprost aby były w poziomie,
na wiosnę wszystkie pędy i czekasz,
jak prześwietlisz obfoć i pokaż zobaczymy. pozdrawiam.

Serdecznie dziękuję
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 09:56, 06 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Zrobiłam jak radziłeś, tzn wycięłam gałęzie wyrastajace od dołu i faktycznie sosna zrobiła się już bardziej przejrzysta. Może zedwie gałęzie jeszcze,ciachnęłam. Reszty bałam się ruszać, wolę żebyś wcześniej rzucił okiem. Potem zrobię zdjęcie to zobaczysz. Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies