Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 11:40, 06 lut 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Katkak napisał(a)
Zrobiłam jak radziłeś, tzn wycięłam gałęzie wyrastajace od dołu i faktycznie sosna zrobiła się już bardziej przejrzysta. Może zedwie gałęzie jeszcze,ciachnęłam. Reszty bałam się ruszać, wolę żebyś wcześniej rzucił okiem. Potem zrobię zdjęcie to zobaczysz. Pozdrawiam.



ok.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Katkak 16:52, 06 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ok, wrzuciłam zdjęcia u mnie na stronie 1081, zerknij w wolnej chwili proszę i będę wdzięczna za dalsze wskazówki .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 21:21, 09 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogusławie zastanawiam się jeszcze, bo w pewnym momencie ta sosna rozdziela się na dwa pnie jakby. Czy jednego nie powinnam wyciąć? Czekam na Twoje dalsze wskazówki jeśli będziesz tak uprzejmy . Z góry dziękuję i pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 17:39, 10 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Boguś rzeczywiście ucięłam ten niższym ale ze zdjęciami już sie niestety nie wyrobiłam. Nawet nie wyglada tak źle . Dziękuję za wszystkie wskazówki i niestety będę Cię jeszcze męczyć. Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
boguslaw_r_ 10:23, 11 lut 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Katkak napisał(a)
Boguś rzeczywiście ucięłam ten niższym ale ze zdjęciami już sie niestety nie wyrobiłam. Nawet nie wyglada tak źle . Dziękuję za wszystkie wskazówki i niestety będę Cię jeszcze męczyć. Pozdrawiam .


Ok. pozdrawki
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Katkak 13:42, 11 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogusiu u mnie str. 1090 - zerknij proszę w wolnej chwili. Wycięłam ten mniejszy odrost i mam kolejne pytania, na dalszych zdjęciach, co zrobić z takimi drobniejszymi gałązkami. Niektóre rosną dość gęsto. Wiem, że uważasz, że powinno się decydować samemu, ale może jest jeszcze coś bardzo oczywistego do wycięcia, o czym ja - laik - nie mam pojęcia . Rozumiem, że już kolejne zabiegi wiosną - kiedy pojawią się młode przyrosty, tak? Nawet nie wiesz jak bardzo jestem Ci wdzięczna . Pozdrawiam serdecznie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 20:45, 11 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Boguś jak będziesz u mnie to siłą rozpędu zerknij proszę na str. 1092 .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
berolina 22:10, 19 mar 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Cudny ogród, cudne rośliny. Zaznaczam
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
m_gocha 00:00, 01 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bogusławie, trafiłam do Ciebie i szukając informacji o cięciu tamaryszka. Mam spory okaz około 10-letni - ma dość rozłożysty pokrój i około 3 m wysokości. Niestety ogród mój jest mały i postanowiłam poprzycinać tamaryszka. Chciałam uzyskać coś na podobę bonsai. W trakcie cięcia ogarnęły mnie wątpliwości i narazie zostawiłam takiego "oskubanego".Nie wiem jaką ja mam odmianę. Kwitnie VI-VII, niekiedy jeszcze potem słabo powtórzy kwitnienie.
Widziałam w http://www.ogrodowisko.pl/watek/1222-bonsai-i-niwaki?page=5, że formujesz tamaryszka Ciekawa jestem jak obecnie wygląda Twój tamaryszek i czy odbija i kwitnie po takim radykalnym cięciu
Zauważyłam tnąc, że niektóre są chyba uschnięte. Trochę się obawiam czy przeżyje takie radykalne cięcie i czy zakwitnie w tym roku.
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
rozark 09:34, 01 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
może pokarzesz wiosnę?
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies