Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

boguslaw_r_ 13:47, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Karol99 napisał(a)
Świetne są te cięte formy. Tez w przyszłości chce ciąć świerki kłujące, bo na normalne drzewa nie mogą tam wyrosnąć. Kiedy najlepiej ciąć świerki?


Najlepiej kiedy śpią czyli zimą, wtedy nie tak bardzo płaczą, a że łzy mają białe są nie zbyt estetyczne
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Karol99 13:49, 06 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dziękuję.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
boguslaw_r_ 13:51, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
jeszcze jeden świerk bez identyfikacji, wiosenne przyrosty, kupiłem go malutkiego na rynku od gościa sprzedającego ziemniaki.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:54, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Jeszcze w donicy aby się zaaklimatyzował, Buczek

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:56, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Stróż prawa i porządku

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
dajana 14:28, 06 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Niestety kot to bestia łowna ,ale na swoje mam sposób Kiedy widzę że zbliża się (jedna tylko taka łowna) do karmika czy latem do poidełek natychmiast wychodzę krzycząc na nie że nie wolno i zabieram za fraki do domu W czterech ścianach tłumaczę po czym wypuszczam i obserwuję. Co ciekawe one mnie tez obserwują chowają się ,a kiedy ponownie wychodzę wieją za działkę do lasu . Połóż przy miejscach w których polują skórki z cytryny ,jak one jej nie lubią zawieś im na szyi dzwoneczki, będą ostrzegały ptaszki .Rudziki mają u mnie sporą ilość gniazd pod dachówką ,a po skoszeniu trawy spaceruje duża ilość kosów ich wieczorny śpiew kocham najbardziej .Koty cały dzień grasują po lasach pojawiają się na posiłki i wracają na noc biegnąc na górę do swych legowisk w pokoju gospodarczym Chyba ich wytresowałam bo wiedzą że tylko tam mają swój azyl, rano ich wypuszczam Oczywiście pieszczot im nie żałuję przed snem ,kosmetyka, sprawdzanie czy nie mają kleszczy itd. ale nie chodzą wszędzie po domu Myślę że koty tez można nauczyć pewnych rzeczy .Instynktu nie da się zmienić ale nawyki owszem ,pewnie polują tyle że poza ogrodem. Mam jednego kota który cały dzień jest na mojej działce, ale w ogóle nie poluje jest bardzo spokojny nawet pazurka nie wystawi, domaga się tylko pieszczot i jedzenia To obcy kot tyle ze wygłodniały Podobają mi się twoje drzewa ,buki szczepione tez mam w planie Szukam fajnych niezbyt wysokich brzóz oraz innych nie chorujących efektownych drzewek również na pniu .Masz takie gatunki które polecasz Bogusiu?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
elka_ 16:50, 06 lip 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
boguslaw_r_ napisał(a)
Stróż prawa i porządku


U mnie mają swoje gniazda na wysokich świerkach i brzozach
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Mirka 16:52, 06 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
boguslaw_r_ napisał(a)
Stróż prawa i porządku

I to jaki zarozumiały
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
boguslaw_r_ 16:56, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Witaj Danusiu, to nie moje kotki tym samym nic nie mogę zrobić, do moich budek lęgowych przylatują sikorki, ostatnio kot zrzucił budkę w której były jajeczka, niestety rozbite, sikorki nie prędko powrócą, budkę przykręciłem wiele wyżej, zobaczymy, najgorsze w tym jest to że moje sąsiadki raczej to bawi niż interesuje, poza tym mnie nie ma cały dzień jak podjeżdżam autem pod bramę one wieją i tyle mogę zrobić, na zwracane wielokrotnie uwagi odpowiedź jest jedna niech je pan poleje wodą to one uciekną i nie będą wchodzić na pańskie drzewa, a poza tym już widzę jak te kocury czekają aż je poleję, mam tylko nadzieję że one się upasą (są wykastrowane) i nie będą takie sprawne, być może jak przejdę na emeryturkę to ich przypilnuję złapię natargam sierści potłumaczę zawiążę dzwoneczek najlepiej dwa na wszelki wypadek i nie biegają,
co do drzewek pomyślę dam znać pozdrawiam serdecznie.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 14:02, 08 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Mam problem z tym bukiem jest dziura którą muszę zalepić a nie wiem czym.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies