Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

m_gocha 23:21, 01 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dzięki serdeczne za radę Zapytam jeszcze: czy można "zmusić" sosnę czarną aby wypuściła nowe odrosty (gałązki) na starszych częściach gałęzi? Mam sosnę ościstą i nie wiem czy to moja sprawka ale wypuszcza nowe gałązki wręcz od pnia i na starszych częściach gałązek
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Monka 19:02, 03 lip 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Bogusiu to jeszcze raz ja , przycięłam tą moją choinę i nie wiem co dalej , pliss zerknij do mnie
____________________
Monika ogród i co dalej
boguslaw_r_ 11:19, 04 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
m_gocha napisał(a)
Dzięki serdeczne za radę Zapytam jeszcze: czy można "zmusić" sosnę czarną aby wypuściła nowe odrosty (gałązki) na starszych częściach gałęzi? Mam sosnę ościstą i nie wiem czy to moja sprawka ale wypuszcza nowe gałązki wręcz od pnia i na starszych częściach gałązek





Niestety zmusić nie można, czasami sama wypuści ale nie ma reguły, nowe pędy wypuszczają w miejscu gdzie są igły dlatego nie obrywamy starych igieł licząc że może coś wypuści,
natomiast sosna oścista taka jest, ona nie ma długich gałązek wypuszcza pędy z samego pnia, jest przy tym bardzo charakterystyczna, nie jest łatwo ją zdobyć, jest taka jak jest.

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:04, 04 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Monka napisał(a)
Bogusiu to jeszcze raz ja , przycięłam tą moją choinę i nie wiem co dalej , pliss zerknij do mnie


to nie jest choina tylko ładny świerk srebrny,
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Makao_J 18:17, 04 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzięki Boguś za uwagę. Mam cierpliwość i nic mnie nie goni. Będę pamiętać że naciągi trzymać nawet do 8 lat. To ważna uwaga.
Na razie nic poważnego nie usuwam a sosna ma się dobrze. Uszczykuję świeczki bo nie chcę by rosła jak oszalała tylko powoli bym mogła nadążyć z nauką.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
boguslaw_r_ 13:12, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Świerk przed kolejnym strzyżeniem



____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 13:32, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Jedyny świerk jeszcze bez ingerencji

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
marcin_pacyna 13:32, 06 lip 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
boguslaw_r_ napisał(a)
Świerk przed kolejnym strzyżeniem





Cudny świerk. Co to za odmiana? Wybacz, jeśli jest to napisane wcześniej, ale czytaj sobie Twój wątek od początku po kolei
boguslaw_r_ 13:38, 06 lip 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
marcin_pacyna napisał(a)


Cudny świerk. Co to za odmiana? Wybacz, jeśli jest to napisane wcześniej, ale czytaj sobie Twój wątek od początku po kolei


Prawdę mówiąc nie wiem, ktoś kiedyś przywiózł wykopany na działce leśnej przed budową, był malutki.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Karol99 13:39, 06 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świetne są te cięte formy. Tez w przyszłości chce ciąć świerki kłujące, bo na normalne drzewa nie mogą tam wyrosnąć. Kiedy najlepiej ciąć świerki?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies