Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Bogusława

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Bogusława

malgol 15:06, 30 sie 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale piękny ten rozchodnik!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
boguslaw_r_ 15:17, 30 sie 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Podczas wykopywania tego rowka znalazłem pierwsze znaczne ilości chsząszcza majowego, z góry widać jaki był stan trawnika, 2011r.



trawnik zjedzony przez robale chsząszcz majowy czerwiec 2012



____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 19:53, 09 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego rozchodnika mam Dziękuję za propozycję, najbardziej poszukuję Class Act.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 10:35, 12 wrz 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)
Tego rozchodnika mam Dziękuję za propozycję, najbardziej poszukuję Class Act.


Ok,
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
ReKo 15:06, 15 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Pędraki
Za radą Danusi przybiegłam do Ciebie . Wczoraj zaczęłam przygotowywać ziemię pod sadzenie borówek. Znalazłam pędraki, mniej więcej 1 sztuka na metr kwadratowy. Czy lać chemię?? Trawnik zielony nie ma żadnych oznak żerowania pędraków. Co radzisz?? Cała działka to 1400 metrów odjąć dom ścieżki podjazd zostaje pewnie około 1.100 metrów ziemi do zlania chemią
Pozdrawiam
Mirka 15:09, 15 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
boguslaw_r_ napisał(a)
Powoli zagęszcza się

miododajny rozchodnik

szyszki
Co to za rozchodnik nie mam takiego .Znasz nazwę?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
boguslaw_r_ 10:55, 16 wrz 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
ReKo napisał(a)
Pędraki
Za radą Danusi przybiegłam do Ciebie . Wczoraj zaczęłam przygotowywać ziemię pod sadzenie borówek. Znalazłam pędraki, mniej więcej 1 sztuka na metr kwadratowy. Czy lać chemię?? Trawnik zielony nie ma żadnych oznak żerowania pędraków. Co radzisz?? Cała działka to 1400 metrów odjąć dom ścieżki podjazd zostaje pewnie około 1.100 metrów ziemi do zlania chemią
Pozdrawiam


Witaj, u mnie na 1 m2 było kilkadziesiąt szt nie licząc tych najmniejszych o których nie wiedziałem wybierałem ręcznie po glebogryzarce te duże dorodne,
u ciebie tragedii nie ma, ale one w ziemi są ok 4 lat na głębokości do 2 m,
gdy zauważyłem wiele lat temu pierwsze pojedyncze sztuki zignorowałem je po kilku latach było za późno,
jest to trudna walka i trudno ją wygrać, być może warto przełożyć sadzenie i walczyć, potem będzie znacznie trudnej,
musisz sprawdzić ile w najbliższej okolicy jest drzew liściastych im więcej tym trudniej jeśli na tym terenie występują chsząszcze to będą częstym gościem u Ciebie,
sprawdź w pobliżu drzew zrób odkrywkę jeśli ich nie będzie wiele to może być tylko pojedynczy przypadek jeśli więcej glebogryzarka wybieranie ręczne potem dursban, powodzenia pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
ReKo 19:49, 16 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Witam
Dzięki za odzew. Dzisiaj dalej grzebałam w ziemi i na około 5 metrów kwadratowych znalazłam 2 sztuki. Grzebię bardzo dokładnie, bo wytrzepuję darń wykopaną na głębokość około 20 cm. W pobliżu nie mam drzew liściastych, jedyne moje 2 śliwki. Do najbliższych drzew jest około 50 - 70 metrów. Wokół śliwek jest czysto. Nie mogę puścić glebogryzarki bo w ziemi idą rury do nawadniania. Czy jest inny sposób??
Pozdrawiam
boguslaw_r_ 12:35, 19 wrz 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
ReKo napisał(a)
Witam
Dzięki za odzew. Dzisiaj dalej grzebałam w ziemi i na około 5 metrów kwadratowych znalazłam 2 sztuki. Grzebię bardzo dokładnie, bo wytrzepuję darń wykopaną na głębokość około 20 cm. W pobliżu nie mam drzew liściastych, jedyne moje 2 śliwki. Do najbliższych drzew jest około 50 - 70 metrów. Wokół śliwek jest czysto. Nie mogę puścić glebogryzarki bo w ziemi idą rury do nawadniania. Czy jest inny sposób??
Pozdrawiam



Witaj,
inny sposób to Dursban czyli chemia która nie daje 100% skuteczności,
myślę że tak mała ilość to bardzo dobrze, kontroluj często a chemi staraj się unikać pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
boguslaw_r_ 12:44, 20 wrz 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Mirka napisał(a)
Co to za rozchodnik nie mam takiego .Znasz nazwę?[/quot



To rozchodnik okazały.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies