Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z nasion, wysiew, siew nasion

agar 19:28, 25 mar 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 22
Dzisiaj zakupiłam krążki torfowe do wysiewu, czy macie z nimi jakieś doświadczenie?
Zastanawiam się czy nadają się tak samo do wysiewu warzyw jak i kwiatów.
____________________
Gardenarium 16:11, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej dużych siewek typu ogórki, pomidory, tych co siejesz punktowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madzielena 11:23, 27 mar 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Luckaa napisał(a)
To jest za wybiegnięta sąłata, słońce na tym parapecie jest cały dzień, ale w sumie tylko ta sałata taka wyrosła bo lobelia np jest niziutka. Ten meszek wygląda jaka piana, niewiem czy na zdjeciu widać, jak palcem dotkne to znika. To taki meszek jak na zesputym jedzeniu chyba, tylko biały.



Sałacie zdecydowanie trzeba obniżać temperaturę - to wybiegnięcie to efekt zbyt dużej ilości światła i zbytniego ciepła. Pisał o tym Mazan w wątku o warzywach. Wystawiaj rozsadę na balkon, przy temp ok 10 stopni nic jej nie będzie. Taka sałata nadaje się już do pikowania.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
bogumila 20:43, 27 mar 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Powojnik Tangucki Lambton Park...wysiany z nasion

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
mirela 11:47, 08 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Maki i chabry - czytałam, ze siejemy do gruntu. W jaki sposób radzicie sobie potem z chwastami ? NA bieząco pielicie (tylko jak poznam siane roślinki ?)
____________________
Walczę z ogrodem...
madzielena 12:49, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
mirela napisał(a)
Maki i chabry - czytałam, ze siejemy do gruntu. W jaki sposób radzicie sobie potem z chwastami ? NA bieząco pielicie (tylko jak poznam siane roślinki ?)


Sposób jest taki, żeby siać w rzędach, wtedy widzimy co nam w rzędzie wschodzi, a co poza nim to chwast Minus że trzeba przerywać bo wszystko wschodzi dość gęsto.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
mirela 12:54, 08 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
Dziękuję.
W rzędzie coprawda nie widze ich na rabacie, ale jakieś owalne koło już tak . Będę probowac wobec tego....
____________________
Walczę z ogrodem...
madzielena 14:12, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
mirela napisał(a)
Dziękuję.
W rzędzie coprawda nie widze ich na rabacie, ale jakieś owalne koło już tak . Będę probowac wobec tego....


Wyznaczasz sobie np romb, dzielisz go na rzędy równoległe i siejesz. Jak rośliny urosną i poprzerywasz je, to nie będzie widać że początkowo siałaś w rzędach. Tutaj zobaczysz film jak to robić
obejrzyj od 8 minuty
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
mirela 07:52, 09 kwi 2014


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
madzielena - o to mi chodziło !!! Super filmik (resztę odcinków dzisiaj w domu zobaczę). Baaardzo Ci dziękuję. Jejku, ile jeszcze się muszę nauczyć ....


W zamian pokażę na dniach moją "stipową" plantację .
____________________
Walczę z ogrodem...
madzielena 13:25, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Miło, że filmik się podoba Jestem fanką Alana Titmarcha
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies