Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 06:40, 09 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No wlasnie jak wybrzuszony? Bo tyle bylo grzybow, bialawych od spodu, noga biala, brazowy kapelusz, bez rozowej siatki. Nie gorzkie. Ale i tak wyrzucilam. Szatany to nie byly, te umiem rozroznic.. Ale dziwi mnie ze w tym roku tyle prawdziwkow.Szatanow tez bylo mnostwo. Ale wlasnie ta biala linia na kapeluszu moim zdaniem bardzo mowila za prawdziwkiem. U goryczakow jest ta gabka taka inaczej gabczasta. No ale jak szatany i goryczaki wykluczam, to chyba tylko z nimi da sie pomylic?

Wczoraj dooszly rosliny na przedluzenie istniejacej rabaty. Mam nadzieje, ze przezyja zime- ziemia przygotowana z ziemia piaszczysta z laki i piaskiem.Wiec bardzo przepuszczalna.
____________________
Zapraszam na kawe
Figaro 22:46, 09 paź 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
To napewno prawdziwek i jaki ladny. Dzwonilas tam z pytaniem albo ?
Zana 23:51, 09 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
KasiaBawaria napisał(a)
Eddie dziekuje za mile slowa U nas ostatnio deszczowo, wiec nie mam okazji porobic fotek, a szkoda bo astry sie rozwinely
Wlasnie zmieniam jedna rabate- kawalek ktory mi nie pasowal do reszty i jakos wena mnie opuscila.




Przepięknie to wygląda. Wręcz zjawiskowo, masz Kasiu dar do kompozycji.
Astry też masz piękne. Szkoda, że nie znasz nazwy tych niebieskich.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AniazUroczyska 01:26, 10 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
KasiaBawaria napisał(a)

Bo tyle bylo grzybow, bialawych od spodu, noga biala, brazowy kapelusz, bez rozowej siatki.
Nie gorzkie. .Szatanow tez bylo mnostwo.
No ale jak szatany i goryczaki wykluczam, to chyba tylko z nimi da sie pomylic?


Ciekawe jakie to grzybki, jak jeszcze znajdziesz takie zrób fotkę ,bo z samego opisu trudno wywnioskować.
Mnóstwo szatanów? Nie goryczaków , tylko takich prawdziwych borowików szatańskich z czerwonym korzeniem i białym kapeluszem? To byłoby dziwne , bo one występują rzadko, przynajmniej u nas.
Jest dużo odmian borowików w tym trujące, więc o pomyłkę nietrudno
KasiaBawaria 08:18, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Figaro napisał(a)
To napewno prawdziwek i jaki ladny. Dzwonilas tam z pytaniem albo ?

Figaro, nie bo jeszcze miejsce nie jest wolne. Dopiero jak usune zwyoplot a to troche potrwa. Moze w tym czasie podczas urlopu w Polsce dostane tego miskanta.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:19, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
AniazUroczyska napisał(a)

Ciekawe jakie to grzybki, jak jeszcze znajdziesz takie zrób fotkę ,bo z samego opisu trudno wywnioskować.
Mnóstwo szatanów? Nie goryczaków , tylko takich prawdziwych borowików szatańskich z czerwonym korzeniem i białym kapeluszem? To byłoby dziwne , bo one występują rzadko, przynajmniej u nas.

Jest dużo odmian borowików w tym trujące, więc o pomyłkę nietrudno



Mnostwo- tez bylam zdziwiona. Ale w tym roku tutaj wysyp grzybow- jak sie przykucnie to naraz 20.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:22, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jesiennie, deszczowo, czasem przeblyskuje slonce co daje niesamowite swiatlo.Teraz niestety szarawo.








____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:34, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rozchodnik zrobil sie bardzo ciemny.



Ostrogowce kwitna nieprzerwanie od czerwca.







____________________
Zapraszam na kawe
makadamia 11:12, 10 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Piękne jesienne zdjęcia.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dominika11 13:37, 10 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
KasiaBawaria napisał(a)
co masz wsadzone za red baronem ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies