Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 01:16, 04 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
ech, może słońca za mało miała

Moze i za malo. Ale chyba jednak ziemia wazniejsza. Moja na poprzednim miejscu miala bardziej gliniasto-tu luzniejsze podloze.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 01:33, 04 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zlodziej butow i poduszek zawsze mi przynosi, bo mylsi ze cos za to dostanie.Pies asystent za duzo sam mysli co lezy to podnosi

Wykopalismy krawezniki i zamiast ich sie pozbywac, narazie polozylismy wstepnie na trawniku, gdzie jest zbita i ciagle mokra ziemia.Trawnik rosnie tam zle.Trzeba bedzie zrobic podpypke z cementu.I polozyc je prosto.Narazoe chociaz nie przeszkadzaja na warzywniaku.




Po wstepnym szoku, zaczela bardzo mi sie poodobac sieczka miskanta w polaczeniu z biela, srebrem i niebieskim.





____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 01:42, 04 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Poletko floksow







Niesamowicie sie odrodzil ten chory klon.

____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 06:36, 04 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Edie wymusza na Was porządki

Bardzo podobają mi się grządki sieczką wysypane. Rośliny fajnie się wybijają.
Widzę, że drobno pocięte te trawy. Sama wysypałam pierwszym urobkiem z maszyny i mam na rabacie zbyt długie źdźbła

Myślę, że ścieżka na słabo rosnącym trawniku się sprawdzi, byle ułożone płyty pozwalały kosić trawę wokół


Z klona zrobił się niesamowity bonzai
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
greg66 07:43, 04 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Kasiu widzę ciągle robota wre Edi pomocnik Fajnie wygląda ta ścieżka betonowa no klonik się odrodzil
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
KasiaBawaria 12:28, 04 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Edie wymusza na Was porządki

Bardzo podobają mi się grządki sieczką wysypane. Rośliny fajnie się wybijają.
Widzę, że drobno pocięte te trawy. Sama wysypałam pierwszym urobkiem z maszyny i mam na rabacie zbyt długie źdźbła

Myślę, że ścieżka na słabo rosnącym trawniku się sprawdzi, byle ułożone płyty pozwalały kosić trawę wokół


Z klona zrobił się niesamowity bonzai


Jak narazie klonik nie pokazuje oznak choroby i oby tak juz zostalo Ta sieczka miskanta jest cudowna w rozsypywaniu-lekka i szybko sie sypie.Tylko trzeba grubo sypac. Ale nadal mysle, jak ja te swoja ziemie mam urabiac, zeby byla luzniejsza.Nawet pod sciolka jak przeschnie, to robi sie z wierzchu suchy kamien a w srodku wilgoc jest.Tylko ze jest tak zbita, ze korzenie maja ciezko ja przerosnac.Przy kazdym sadzeniu daje ziemie z worka, sciolkuje, wczesniej przekopalam wszystko z kompostem i ciagle nie jestem zadowolona.Miejscowo mam dobra ziemie, ale ona uprawna byla przez wiele lat i to na warzywniaku.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 12:29, 04 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
greg66 napisał(a)
Kasiu widzę ciągle robota wre Edi pomocnik Fajnie wygląda ta ścieżka betonowa no klonik się odrodzil



Sciezka narazie prowizorka narazie byle nam z warzywniaka uciekly, bo musimy tam jeszcze jedna rabate zrobic.Ale juz nie wysoka tylko by zniwelowac spadek.
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 12:44, 04 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33825
Sieczka z miskantów świetna. Kurczę, u nas nie widziałam.
Widoczki śliczne. Pięknie masz.
Eddi fajnie pomaga, ja bym się cieszyła
Klon bardzo ładnie wygląda. To Aureum?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SlonecznyOgrod 12:56, 04 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Kasiu warzywniczek masz przecudny
Sieczka z miskantów fajny pomysł, czym to rozdrabniałaś ?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sylwia_slomc... 13:19, 04 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82617
Ciekawe te donice warzywne A ta sieczka przy większym wietrze nie będzie wszędzie latać??? Ja ścielę taką w kurniku i jak tylko gołębie przelecą to się unosi, stad moje pytanie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies