Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

Wiolka5_7 09:54, 17 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Super pomysł z drzwiami tarasowymi na ogród
My też mamy taki plan za jakiś czas,aby okno w kuchni zamienic na drzwi i zrobic taras z wyjsciem na ogród
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 10:02, 17 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To nie calkiem drzwi. 2 lata temu przebilismy sie do 4 sypialni i polaczylismy z salonem. On byl maly jak na dom jednorodzinny. Przez to powstala jedna sciana z dwoma malutkimi oknami na wielkiej scianie. Nie moglismy dac do ziemi calkiem, bo potrzebne by bylo zabezpieczenie w formie balkonu,a takze ze wzgledu na grzejnik w dolaczonej czesci salonu. Salon, kuchnia i lazienki orraz przedpokoj sa podlaczone do podlogowego a sypialnie maja grzejniki i dlatego okna nie sa calkiem do ziemi. Ale mi to nie przeszkadza Drzwi tarasowe mam po drugiej stronie sciany,te wychodza na taras. To sciana budowynku, na ktorej na drugim pietrze jest balkon. On bedzie za rok zabudowany.Wieksze okna lepiej wygladaja na tej czesci budynku.
____________________
Zapraszam na kawe
Wiolka5_7 10:21, 17 kwi 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Acha rozumiem,czyli masz większe okno na ogród
No ale Ty już masz taras więc,już będziesz w pełni zadowolona
Mi właśnie tych dzrzwi i tarasu brakuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aurelllia 12:15, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
O Kasiu widzę, że tak jak u mnie prace remontowe Teraz człowiek popatrzy chwilę na bałagan, ale zaraz będzie pięknie Mnie przeraża ilośc latającego styropianu, ale wszyscy na forum mówią, że wywieje i tą myślą żyję
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaBawaria 14:26, 17 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie styropian nie lata Tylko kurz byl. Teraz juz tynkuja.I mam nadzieje, ze jak wyschnie tynk to pomaluja i bedzie spokoj. Jutro usuna sciane z folii w salonie i wrocimy do normalnosci. Na rok Wtedy to wogole bedzie bajzel cale gorne pietro bedzie zamkniete, ale chociaz cal dol bedziemy normalnie uzytkowac.
Aurelia- a co rrobia u ciebie?
____________________
Zapraszam na kawe
Aurelllia 17:10, 17 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kasiu - ocieplenie w końcu w zimie nie będzie zimno
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaBawaria 22:36, 17 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
aurrelia- to faktycznie masz nie fajnie.Ale potem bedzie super.U mnie styropian pojawil sie w jedynej formie- jako podkladka pod parapet.Pomiedzy murem a oknem. Jutro w koncu usuna te folie w salonie. Uff bo juz mam dosc Okna zakryte folia a chcialabym w koncu zobaczyc efekt koncowy.
____________________
Zapraszam na kawe
Malgosik 11:14, 18 kwi 2019


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
KasiaBawaria napisał(a)
Malgosik- tne je dwa razy w roku.


ja niby też
na przedwiośniu i przekwitnięciu
ale mam pewnie młodsze egzemplarze
ładna dziura
zapowiada piękny widok ogrodu
____________________
Ogród na glinie
KasiaBawaria 11:13, 19 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jest super Moje maja juz kilka lat,ale od poczatku cielam. Trzmiele je uwielbiaja.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:47, 27 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W koncu po miesiacu suszy popadalo.Tylko 5 l ale w kolejnych dniach mam nadzieje, ze jeszcze cos spadnie. Tutaj deszcze zawsze nas omijaja.Kilometr dalej pada a u nas susza.
Coraz bardziej moja dzialka zaczyna przypominac cos na ksztalt ogrodu. Wszystko coraz wyzsze, bardziej dojrzale.Uporzadkowane. Jeszcze jedna czesc ogrodu mnie czeka. Za dwa lata usuwamy zywoplot z niebieskich cyprysikow.Na jego miejsce pojdzie drewniany plot w kolorze szarym, naturalny. Mam dosc igielek tego cyprysika po cieciu- obok jest warzywniak i rabaty. Dzieki tego powiekszy mi sie ogrod na kilkunastu metrach o 80 cm Nowe miejsce na nowe rabaty No i sasiad nie chce od poczatku ciac swojej strony i zawsze musimy wchodzic na jego dzialke. Poprosilismy go ostatnio by swoja strone cial, to odmowil. Dlatego usuwamy.

Wlasnie tworze jeszcze jedna. Z trawami, kolejnymi jezowkami, floksem, agastache i ostrozkami. Mialam robic ja dopiero za dwa lata, jak usuniemy jablonke, bo rosnie za blisko zywoplotu, ale pies zmusil mnie do przyspieszenia prac. Nie chce by obsikiwal mi tuje, a to jedyne miejsce, gdzie przed tujami nie ma rabat. A on na rabaty nie wchodzi jak sa zarosniete. Poza tym jablonka da swiezo posadzonym roslinom troche cienia, zanim sie dobrze ukorzenia. Jesienia posadzilismy nowa jablonke i zanim ona wyda owoce, troche jeszcze potrwa. Wiec chcemy te stara, polkarlowa jeszcze dwa lata zostawic.

Po nocnym deszczu.

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies