Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu

Pokaż wątki Pokaż posty

Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu

aga_pe 10:56, 01 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam dziewczyny. Dzięki
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Gardenarium 00:36, 02 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także witam, tak późno bo wiadomo co wczoraj i dziś robiłam.

Ogrodowisko pomaga bez dwóch zdań. Każdy coś skorzystał, nauczył się i przestał wstydzić. Bo najważniejsze jest to, że chcesz zrobić żeby było lepiej i ładniej.

Co do szopki, to ja także brzydkie budynki wysłoniłam serbami, najwyżej usyp podwyższona rabatę, może dadzą radę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_pe 00:45, 02 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Witam Szefową
Tak mi coś w środku podpowiada, że właśnie tu mają być serby. Daglezje dały radę. I tu kolejne pytanie - czy nie zamienić daglezji na inne? Dorastają one do sporych rozmiarów. A mam chyba z 6-7 sztuk, które mogę wykopać bez szkody dla nich
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 19:29, 04 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Nie wytrzymałam i wbrew postanowieniom kupiłam trochę roślin. Nie ma tego dużo, ale poprawił mi się humor. Kupiłam 5 serbów, są co prawda malutkie, ale jak padną na mokradle nie będzie mi tak szkoda.


Dodatkowo kupiłam 2 rododendrony


Po świętach jadę odebrać brzozy. Podobno mają ponad 2 metry. Przynajmniej coś już będzie widać
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Borbetka 08:01, 05 kwi 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Aga, wpadłam do Ciebie z rewizytą i widzę, że masz fajne pomysły na swój ogród. Jak poszukam moich starych zdjęć to wrzucę do mojego wątku, zobaczysz jak pływaliśmy w błocie Widok nieziemski, więc nie przejmuj się niczym i walcz do tej 22:00 (masz jakiś sposób na komary???) Teraz jest cudnie, można pracować do wieczora i nie gryzą, bo jeszcze śpią skubane. Ja mam dwa rowy wokół działki i one się tam lęgną, nie mam na nie sposobu niestety. Tam gdzie mokro zjadają nas żywcem.
Bardzo podoba mi się pomysł ze świerkami serbskimi. Mam tylko dwa niestety w moim ogrodzie, ale jak je porównuję do innych są najładniejsze i co ważne nie mają ochojników. Te zwykłe "od cioci" są usiane nimi. Będą pięknie zasłaniały ten budynek sąsiada. Ale najbardziej podoba mi się zdjęcie z rabatą wokół której masz poukładane cegły na obrzeżu. Jaki fajny pomysł! U nas rozebrali stary dom, albo się rozleciał sam nie wiem, chyba się zapytam, czy mogę trochę pozbierać tak mi się to podoba. Masz rysunek działki i domu na niej? Zawsze łatwiej spojrzeć "z góry".
Będę wpadać do Ciebie, tymczasem życzę dobrej pogody na Święta i wszystkiego naj.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
aga_pe 08:56, 05 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
z tym planem to myślałam, że mi się uda w tym tygodniu, a ciągle coś innego wypada. Jest to stary poniemiecki dom więc mapek, planów brak. Muszę sama narysować.

Na komary niestety nie mam sposobu. Pryskam i smaruję czym się da.

Co do cegieł, to właśnie wykorzystuję je ze starej rozwalającej szopki przeznaczonej do rozbiórki. Gdzieś musiałam je zagospodarować, bo szkoda wyrzucić.

A pogodę na święta będziemy miały tę samą, jakakolwiek by nie była. Spędzam je u siostry w Poznaniu
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Wieloszka 09:06, 05 kwi 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Aga, a nie mówiłam że ogrodowe zakupy trochę Cię uspokoją? A jak humor poprawiły!
Co do sadzenia serbów zrobiłabym na Twoim miejscu tak, jak Danusia radzi - czyli usypałabym im niską a szerszą górkę. Rododendrony piękne, a gdzie je posadzisz?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
aga_pe 09:17, 05 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
rododendrony pójdą pod sosnę himalajską

Właśnie myślę, co tam jeszcze dosadzić, choć muszę pomierzyć czy jeszcze coś wejdzie. Jak się wszystko rozrośnie, żeby nie było za ciasno. Chyba, że trochę traw wyższych, by stworzyć kilka pięter. Po świętach pojadę sprawdzić jakie będą w tym sezonie
I po świętach odbieram brzozy Doorenbos
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Madzenka 20:42, 05 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
O brzozy doorenbos uwielbiam, dzisiaj widzialam 5 m za 739 zł!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aga_pe 22:41, 05 kwi 2012


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Marzena2007 napisał(a)
O brzozy doorenbos uwielbiam, dzisiaj widzialam 5 m za 739 zł!!!


Dlatego też kupuję mniejsze egzemplarze
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies