Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Niage

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Niage

Niage 22:38, 09 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
U mnie też była śnieżna zima . To zdjęcia z końca grudnia 2010 r. Dzisiaj już niewiele śniegu w ogródku.








____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Matka 22:41, 09 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A co, Ty kobito chcesz tu zmieniać?cudnie jest według mnie!może i u mnie, za 4 lata tak będzie!
____________________
U Matki
anna_lastowska 10:37, 10 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Gieniu - prześliczny masz ogród Szczególnie podobają mi się trawy i iglaki - cudne ))))
Powiedz mi , co to za sosna? ta za "bukietem" czerwonych tulipanów?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
zbigniew_gazda 11:43, 10 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
Baaardzo mi się podoba Twój ogród Geniu. Jest ślicznie i wszystko przemyślane. Gdybyś wstawiała zdjęcia nieco większe .Może i ja bym od Ciebie coś odmałpował ? Pozdrowienia .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
olga_szopa 12:49, 10 sty 2011


Dołączył: 30 paź 2010
Posty: 600
Nie no Pani Geniu!!!
Jak ja się zmobilizuję i wstawię zdjęcia mojego ogródka to porozmawiamy o tym co to jest ogród do poprawki.Mój też ma 4 lata i jest w fazie ciągłej restrukturyzacji.Pomyłki ogrodowe to moja specjalność.
U Pani jest ład i porządek i harmonia.Ja doprawdy nie wiem co Pani chce zmieniać.Niech się Pani wstrzyma,a wyżyjemy się na moim nazwijmy to "ogródku".
Pozdrawiam serdecznie Olga.
____________________
Zakątek Olgi
Joku 17:47, 10 sty 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Gratuluję udanego ogródka. Bardzo podobają mi się części ogrodu z kamieniami i żwirowa rabata.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Agnieszka 19:10, 10 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Mnie zadziwił kompletny brak chwastów! To niesprawiedliwe! A ja mam w ogrodzie kożuszek chwastów pomiędzy roślinami! Jak zacznę w jednym kącie, to zanim oblecę cały ogród, chwasty już wyrastają na nowo tam, gdzie zaczynałam! I tak w kółko!!! Oszaleć można!

Jesteś pewna, że źle Ci z ogrodem w takiej postaci jak teraz? Mi osobiście zaimponowałaś! Jak dla mnie: bomba!

I jeszcze jedno pytanie: co to za roślina za tym żółtym łanem na pierwszym zdjęciu?
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 19:12, 10 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Chodzi mi o tę dużą roślinę z rozłożystymi liśćmi. Chociaż te kwiaty kwitnące obok też wyglądają interesująco....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Niage 11:19, 13 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Dzięki za pochwały, ale każdy z nas w swoim ogródku coś zmienia

Bogdo, ja też zrobiłam wiele blędów jeśli chodzi np. o kupowanie i nasadzanie pojedynczych egzemplarzy roślin, albo też sadzenie ich nie w grupach, a rozsiane po całym ogródku. To właśnie zaczęłam zmieniać. Chcę mieć większe "plamy" tych samych roślin. Chciałabym, aby ogród wyglądał jak salon z meblami najwyższymi pod ścianami, a im bliżej środka tym niższe. A właśnie czasem z niewiedzy, jak będzie wyglądać dorosła roślina, jest posadzona nie tam, gdzie trzeba. Najczęściej jest tak, gdy otrzymujemy od kogoś jakąś roślinę i nie wiadomo co to jest za odmiana.

Aniu, sosna o którą pytasz, to sosna himalajska. Bardzo ją lubię z uwagi na zawsze atrakcyjne, bardzo długie igły. Wygląda, jak w zwiewnej sukience

Olgo, czekam na zdjęcia twojego ogródka. A będzie mi miło, kiedy również i Ty będziesz się zwracać do mnie po imieniu

Zbyszku, zdjęcia będą większe, postaram się, bo ja też już wiekowa baba jestem i faktycznie nie dostrzegam szczegółów )) A małpować możesz
Jolu, rabatka żwirowa, to "dzieło" z ostatniej wiosny Rósł w tym miejscu las świerków (małych ok. 30 cm), które wyjechały do ogrodu córki. Pokażę wkrótce kilka zdjęć z jej wykonania.

Agnieszko, u mnie też chwasty rosną, ale staram się na bieżąco je usuwać. Wokół jest sporo działek jeszcze nie zagospodarowanych, gdzie np. osty są, nie przesadzam, ponad 2 metrowe ! Jak to się sieje, to szok, nie mówiąc już o drobnych chwastach, np. mniszek. Ale mieszkam w ogrodzie, po pracy każdą chwilę w nim spędzam, więc dziobię w tej ziemi, co lubię )) A z ogrodem jest mi dobrze, zmiany mogą wyjść tylko na lepsze. Pytałaś o roślinkę za rozchodnikiem ostrym (tym żółtym łanem), to jest hosta. A to jej zdjęcie w zbliżeniu.



obok na lewo rośnie też goździk pierzasty
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
anna_lastowska 16:35, 13 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Gieniu - dziękuję
Czytałam, że ona rośnie do 20 metrów - czy ty ją uszczykujesz?
Jest piękna
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies