Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

magnolia 22:45, 19 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jest jeszcze pomysł Sylwii- jest w nim coś fajnego, ale chyba zdejmuje dominację kręgu bukszpanowego= żywopłociku,szkoda tego.
____________________
butterfly 22:56, 19 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ok, Magnolia, pomysł z innymi też mi sie podoba, Myslę o 'Silver Dollar'. Tych Everbloom mam 7 szt (tu 6, siódma w doniczce ale nie problem wykopać).
A może dac 5 (3 z tyły i 2 z przodu)?

Z serbem 'Nana mogę miec problem ale jeszcze nie dzwoniłam wszedzie - bo on mi się podoba...
A Globosa skoro da się formowac na stożek to pomysł kupuję
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 22:59, 19 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
No ja tez chciałabym aby ten półokrąg był widoczny.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 12:26, 20 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
najlepiej ustaw te Everbloom i zobacz jak będzie ładnie
Wg mnie tam by z 6 weszło sadzone naprzemian, czyli tak: _-_-_-_-
____________________
butterfly 22:18, 20 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Magnolia, narysowałam cos takiego - rośliny znane - z tyłu hortensje, zielone to świerk 'Nana' podsadzony Globosa (tak może byc czy inaczej ustawić?), żółte żurawki.



nadal nie wiem jak poprowadzic linie przed łukiem bukszpan - moze tak? jakos nie widze tego.... Zmierzyłam dzis i tam gdzie jest sciezka, w najszerszym miejscu, to prawie 3 m (2,80) więc jest troche tego.

Czy da się tu wykorzystać tę hacone 'Mediopicta' i turzyce 'Evergold' bo tych mam odpowiednio 30 i 20 ?
czy kombinowac cos innego.
Podobałaby mi się tu żurawka 'Obsidian'
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 16:02, 22 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Cały czas zastanawiam się nad lawenda, której mam niestety tylko 3 doniczek.

Co myślicie o tym miejscu, zaznaczonym na czerwono. (parę stron wcześniej szersze ujęcie tego miejsca)



jak tak przechodzę sie koło tego miejsca to wychodzi tam taki fajny trójkącik (nie udało mi sie narysować tak fajnie), dalej w prawo w pobliżu jest ławka, z tyłu 3 róże...
W rogu rosnie młody perukowiec, tam gdzie widać łysy placek to zaczęłam wycinać darń z róż okrywowych.

Jeśli miejsce jest ok, to
1) wsadzić te 5 sztuk i dokupić na wiosnę resztę (chyba nie dam rady finansowo juz w tym roku, z naciskiem na "chyba")

2) zostawić w doniczkach na zimę i rozsadzić na wiosnę
tylko, że: nie wiem jak ją przezimować, nie wiem jak porozsadzać, nie wiem czy da sie w ogóle rozsadzić....
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 15:22, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
hej, jestem
____________________
magnolia 15:40, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nie pasuje mi łączenie Glauca globosa z serbem nana. Zostałabym przy trójce i 1 rodzaju.
Te 3 m gdzie żurawki- to długość nasadzenia? Nie, to szerokość rabaty, czyli każda z żurawek miałaby pas po ok 1 m szerokości. Wg. mnie ładnie, choć wiem że boleśnie dla kieszeni. Albo 2 rodzaje żurawek i coś innego- czy Evergold?- nie jestem pewna, ale jak masz to możesz je przymierzyć przed Obsidianami. Bo w środku żywopłotu z hakonechl Medio.. to ja ich nie widzę, wolałabym runiankę. Chyba mógłby być jednak ten Evergold jako 1 pas ( jak Ci nie starczy to zrób go węższego, a grubszy żurawkowy). Tylko ja bym Ci radziła posadzić je na tyle rzadko żeby nie złączyły się za mocno, żeby się stykały docelowo końcami a nie zrastały ze sobą. Wtedy będzie ładna, kępkowa struktura tego pasa. Czyli sadzić co 35-38 cm.
____________________
magnolia 15:42, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Będziesz wsadzać kule bukszpanu czy stożki w hakonechl? Bo już nie wiem czy wypadły, czy nie.
Wg mnie mogą być

____________________
magnolia 15:48, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
Cały czas zastanawiam się nad lawenda, której mam niestety tylko 3 doniczek.

Co myślicie o tym miejscu, zaznaczonym na czerwono. (parę stron wcześniej szersze ujęcie tego miejsca)



jak tak przechodzę sie koło tego miejsca to wychodzi tam taki fajny trójkącik (nie udało mi sie narysować tak fajnie), dalej w prawo w pobliżu jest ławka, z tyłu 3 róże...
W rogu rosnie młody perukowiec, tam gdzie widać łysy placek to zaczęłam wycinać darń z róż okrywowych.

Jeśli miejsce jest ok, to
1) wsadzić te 5 sztuk i dokupić na wiosnę resztę (chyba nie dam rady finansowo juz w tym roku, z naciskiem na "chyba")

2) zostawić w doniczkach na zimę i rozsadzić na wiosnę
tylko, że: nie wiem jak ją przezimować, nie wiem jak porozsadzać, nie wiem czy da sie w ogóle rozsadzić....


tutaj nie znam kontekstu, ale sąsiedztwo perukowca i róż wydaje się bardzo odpowiednie. Kształt róż to ten zaznaczony wycięciem w trawniku język? Ładny.
A miedzy lawenda a świerkami co ma być?
Nie zostawiaj na zimę lawend w doniczkach- grozi im przemarzniecie, przesuszenie, przelanie. Lepiej wsadzić i przesadzić wiosną w razie czego- nic m nie będzie. Wsadzając może do ziemi domieszać popiołu drzewnego z kominka czy ogniska ( tylko nie za dużo, po 1-2 garstki i wymieszać)
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies