Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

butterfly 21:46, 24 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Hej Magnolia, ja dopiero teraz jestem.

Przerysowałam trochę rysunek.



1 - czy linie poprowadzić tak jak poprzednio (czerwone linie), czy tak jak tu na niebiesko?

2 - narysowałam 3 serby 'nana' - mam nadzieje że je tu dostane
No i spróbuję zdobyc tę runiankę ale wyjdzie jej ogrom jesli podsadze serby i całą tę częśc za żywopłocikiem z bukszpanu. a może tylko tak mi się teraz wydaje, może jak posadzę serby to zmniejszy się ta przestrzeń...?

3 - obsidian po nr 1) czy 3)? a w środek evergold? może tak być?
jaki wtedy kolor drugiej zurawki? taki jaki mi się spodoba czy iśc tez w bordo?

4 - no własnie, co z kulami i stożkami z bukszpanu (mam i tego i tego 3 sztuki)? czy porozrzucać je na tych pasach? mogę dokupic jakby było za mało.

nie zrobiłam zdjęcia ale posadziłam już everbloom. Oprócz jednej bo bardzo blisko rośnie stożek bukszpanowy i jak już znajdę mu docelowe miejsce to wtedy dosadzę hortensję.

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:55, 24 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
magnolia napisał(a)






tutaj nie znam kontekstu, ale sąsiedztwo perukowca i róż wydaje się bardzo odpowiednie. Kształt róż to ten zaznaczony wycięciem w trawniku język? Ładny.
A miedzy lawenda a świerkami co ma być?
Nie zostawiaj na zimę lawend w doniczkach- grozi im przemarzniecie, przesuszenie, przelanie. Lepiej wsadzić i przesadzić wiosną w razie czego- nic m nie będzie. Wsadzając może do ziemi domieszać popiołu drzewnego z kominka czy ogniska ( tylko nie za dużo, po 1-2 garstki i wymieszać)



kształat róz to właśnie ten język - rośnie tu 3 'Heritage', trzecia wychodzi juz poza język, podsadzone są ostrózkami.
Pomiedzu lawendą a swierkami rosną 3 'A Shropshire Lady', i dalej ten perukowiec

Dobrze, w takim razie posadze tę lawendę. Rozumiem że mam tez wymieszac ziemie z piaskiem (bo ona kiepska ta moja ziemia)
Czy mam wymieszac ziemię taką z worka z piaskiem, czy dodać tej mojej "rodzimej"?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 22:40, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)







tutaj nie znam kontekstu, ale sąsiedztwo perukowca i róż wydaje się bardzo odpowiednie. Kształt róż to ten zaznaczony wycięciem w trawniku język? Ładny.
A miedzy lawenda a świerkami co ma być?
Nie zostawiaj na zimę lawend w doniczkach- grozi im przemarzniecie, przesuszenie, przelanie. Lepiej wsadzić i przesadzić wiosną w razie czego- nic m nie będzie. Wsadzając może do ziemi domieszać popiołu drzewnego z kominka czy ogniska ( tylko nie za dużo, po 1-2 garstki i wymieszać)



kształat róz to właśnie ten język - rośnie tu 3 'Heritage', trzecia wychodzi juz poza język, podsadzone są ostrózkami.
Pomiedzu lawendą a swierkami rosną 3 'A Shropshire Lady', i dalej ten perukowiec

Dobrze, w takim razie posadze tę lawendę. Rozumiem że mam tez wymieszac ziemie z piaskiem (bo ona kiepska ta moja ziemia)
Czy mam wymieszac ziemię taką z worka z piaskiem, czy dodać tej mojej "rodzimej"?

Ładny będzie kontrast ciemnej lawendy z jasnymi różami i ciemnym perukowcem.
Jak masz ciężka ziemię, to wymieszaj ją z piaskiem i popiołem

____________________
magnolia 22:52, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
Hej Magnolia, ja dopiero teraz jestem.

Przerysowałam trochę rysunek.



1 - czy linie poprowadzić tak jak poprzednio (czerwone linie), czy tak jak tu na niebiesko?

2 - narysowałam 3 serby 'nana' - mam nadzieje że je tu dostane
No i spróbuję zdobyc tę runiankę ale wyjdzie jej ogrom jesli podsadze serby i całą tę częśc za żywopłocikiem z bukszpanu. a może tylko tak mi się teraz wydaje, może jak posadzę serby to zmniejszy się ta przestrzeń...?

3 - obsidian po nr 1) czy 3)? a w środek evergold? może tak być?
jaki wtedy kolor drugiej zurawki? taki jaki mi się spodoba czy iśc tez w bordo?

4 - no własnie, co z kulami i stożkami z bukszpanu (mam i tego i tego 3 sztuki)? czy porozrzucać je na tych pasach? mogę dokupic jakby było za mało.

nie zrobiłam zdjęcia ale posadziłam już everbloom. Oprócz jednej bo bardzo blisko rośnie stożek bukszpanowy i jak już znajdę mu docelowe miejsce to wtedy dosadzę hortensję.


Ładnie to narysowałaś., ale tamte linie żurawek lepsze.
Hakonechloę docelowo tez nie za gęsto, żeby była 'kępowa', więc docelowo hako zajmie dużo miejsca. Tylko na to trzeba czasu. Ale wg mnie lepiej posadzić co ma rosnąc i poczekać na efekt, niż kombinowac zamienniki żeby było taniej, a dużo w ilości- lepiej zostac przy hakone i runiance ( runianka szybko pojdzie jak się jej spodoba)
Obsidian gdzie- to zależy jaka dobierzesz żurawkę drugą- jak wyższą, np Souftern comfort to obsidian z przodu, jak równą czy niższą to raczej O. z tyłu
Ja bym kule czy stożki dała, ale w hekonechl i runiankę, tu w pasy już nie. Ale tylko stożki albo tylko kule.
____________________
magnolia 22:54, 24 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zurawki do obsidiana jakies pasujące- herbaciane, miętowo-zielone, czy bordowe
____________________
butterfly 16:42, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Jutro jadę po serby - dzwoniłam i zarezerwowałam. 2 trochę wyższe i jeden niższy ( a może wziąć odwrotnie: 2 niższe i jeden wyższy?

Runianke tez mają, 'green carpet', ale muszę ją zobaczyć.

Mam nadzieje skończyć te rabatę przed planowanym urlopem...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 17:35, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Magnolia, jakbys tu jeszcze zajrzała to poradź;

Przejrzałam żurawki, chodzi o te druga, dla spółki z 'Obsidian' i turzycą 'Evergold'.
Podobaja mi się 'Midnight Rose', 'Autum Leaves' (nie wiem czy ona nie "za czerwonawa" do tego zestawu), 'Berry Smoothie'.

jakos bardziej ciagnie mnie do bordo; mietowe tez mi się podobają ale oje się że zleją się z turzycą...

Zamówiłam też 'Silver Dollar' i 'Obsidian' - mają byc we wtorek
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:50, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zdjęcia posadzonych hortensji - tam gdzie kulka bukszpanu będzie jeszcze jedna.



Na zdjęciach tego nie widać ale już sie tak ładnie przebarwiają na zielono - a widać jeszcze różowy kolor - razem to bardzo ładnie wygląda.
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:56, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Przymierzyłam dziś jak bedą wyglądać pasy żurawkowo-turzycowe.



Czarne doniczki - Obsidian
turzyce widać
brązowe doniczki - żurawka (jaka?)

Żurawki poustawiałam co 40 cm.
Wyszło mi 29 szt Obsidian i 18 szt tej drugiej

Evergold co ok 37 cm, wyszło 23 szt



Starałam się ustawiać naprzemiennie, bo taki podwójny rządek chyba nie wyglądałby dobrze.

oczywiście całość proszę sobie wyobrazić bez danici, berberysów i innych pojedynczych egzemplarzy.

I co sądzicie?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:58, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Białe kosze to serby 'Nana'

Nie mam pojęcia jak je ustawić - tu w odległości ok 1,60

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies