Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Basia_1987 21:42, 25 lip 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Beatko pięknie zaczyna się robić u Ciebie,będziesz podsypywać korą czy żwirkiem?jeśli można wiedzieć to gdzie odwiedzasz szkółki ogrodnicze może w Rzeszowie lub okolicach ?
____________________
" Baśniowy" ogród
Syla 22:10, 25 lip 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
ja gdybym miała decydować nt serbów to bym posadziła trzy sztuki świerka serbskiego bezodmianowego ..... tyle
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
agniecha973 22:10, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ale zmiany, Beato! Dawno nie zaglądałam i jestem pod wielkim wrażeniem wykonanych nasadzeń. Super to już wygląda. Fajny pomysł z ustawianiem pustych doniczek na przymiarkę. Zapamiętam. Trzymam kciuki!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
butterfly 23:01, 25 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Basia_1987, na początku dużo kupowałam w Trzebownisku, ale nie w tej dużej szkółce, tylko tej mniejszej, niedaleko jest sklep ogrodniczy.
A niedawno "odkryłam" Zielona Dolinę" - trochę za późno, mieli nawet poszukiwaną przeze mnie żurawke Obsidian, jutro jade tam po serby

A rabatę wysypie korą.
Pozdrawiam i zaglądaj częściej

Sylwia, no wiem.... ale ja siem boje....że mi za duże urosna.... jutro zadecyduje na miejscu jak pooglądam na żywo

Agniecha, a jakie zmiany u ciebie !!! Podglądam systematycznie tylko się nie odzywam...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 09:54, 26 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
wg mnie jest super. Serby Nana co 1.5 wystarczy. to Że nierówne zamówiłaś to świetnie.
____________________
magnolia 10:07, 26 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
Magnolia, jakbys tu jeszcze zajrzała to poradź;

Przejrzałam żurawki, chodzi o te druga, dla spółki z 'Obsidian' i turzycą 'Evergold'.
Podobaja mi się 'Midnight Rose', 'Autum Leaves' (nie wiem czy ona nie "za czerwonawa" do tego zestawu), 'Berry Smoothie'.

jakos bardziej ciagnie mnie do bordo; mietowe tez mi się podobają ale oje się że zleją się z turzycą...

Zamówiłam też 'Silver Dollar' i 'Obsidian' - mają byc we wtorek


o Autum L. na stronie rzetelnej szkółki pisza że jest do cienia/półcienia. Sama jej nie znam osobiście, ale to jest pytanie czy wytzyma u Ciebie. Może odpuść ją z tego względu.
Najbardziej mi zgrywa się kolorystycznie Berry S. ale jest dość duża,Midnigth R. mniejsza, tylko też mocno ciemna. Sama zdecyduj, Berry S. być może jak urośnie i okaże się spora to może będzie trzeba ja zamienić z Obsidianem
____________________
magnolia 10:08, 26 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
o Midnigth R znalazłam że znosi słońce jeśli jest prażące, bardzo mocne.
____________________
butterfly 18:51, 26 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Magnolia, nie zabijaj mnie ale posłuchałam Sylwii i kupiłam serby no name
jak zobaczyłam te 'Nana' to śmiech i rozpacz zarazem mnie ogarnął - w porywach miały może z 25 cm.
I od razu kulka sie z nich robiła...

ja tego normalnie nie rozumiem - w sieci jak szukałam zdjęć 'nana' to fajne małe kształtne stożki były, a na żywo to one wyglądają zupełnie inaczej...wg mnie to jak jest jest jakaś odmiana i jest jej odpowiednik 'nana' to powinna ona być miniaturą "pierwotnej" odmiany.... no tak na chłopski rozum...

ALe nic, mam 3 "zwykłe" serby i są ładne.


Kupiłam tez 30 szt pachysandry - dzieki, ze Sylwia tak mnie do niej namawiała bo jest sliczna

Zdjęcia wieczorem to teraz jeszcze wrzucę coś na ruszt i coś poprzesadzam
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 21:36, 26 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zdjęcia serbów



Nie wiem jak je ustawić - pewnie w trójkąt - 2 z tyłu i jeden z przodu, czy odwrotnie?


I runianka - duże sadzonki



I tu w parze z hakone, bo bedą rosły w sąsiedztwie - i znów pytanie: jak je rozsypać?

Aha, i w tej runiance i hacone rozsypane będą kule bukszpanu (bo miałam wybrać - kulki czy stożki)
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 22:10, 26 lip 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zastanawiam sie jeszcze nad tymi żurawkami - tez mi się najbardziej z tej trójki podoba Berry Smoothie, ale przeczytałam że Midnight Rose pochodzi od Obsidian ale jest mniejsza.

ładna jest tez Midnight Boyou.... slicznie się wybarwia na jesień....

Melting Fire - ma takie fajnie pofalowane listki...

Juz nie wymyślam bo jutro muszę zamówić ale żurawek różnych zatrzęsienie - jedna ładniejsza od drugiej
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies