Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Napia 11:00, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kompost mam już na ukończeniu. Czy wystarczy florowit w płynie? I czy można podlać rosahumusem a potem florowitem, czy lepiej zastosować tylko jeden środek?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardenarium 17:11, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Naprzemiennie z odstępem czasowym można, wszystkiego naraz nie można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lorka 15:38, 09 kwi 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Kupiłam właśnie Amanogawę i zastanawiam się co można posadzić jej w nogę. Cebulowe na wiosnę na pewno, a potem? jakieś trawy?
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Kacha123 10:20, 29 maj 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Czy ktoś ma pomysł, co się dzieje z moimi wiśniami.
Posadzone wiosną zakwitły i już w fazie kwitnienia zaczęły im zasychać pąki. Regularnie podlewane, posadzone w duże dołki z dobrą ziemią.



____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Mazan 10:51, 29 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kacha123

Trzeba było napisać czy wycieka sok /gumoza/. Bardziej jednak prawdopodobne, że to monilioza, która zakaża podczas kwitnienia drzewa pestkowe, dlatego tak są potrzebne opryski w tym czasie. Później już widać tylko 'efekty' niewykonanych lub wykonanych w niewłaściwym czasie zabiegów. Pierwszy zabieg w okresie białego pąka miedzianem i w czasie kwitnienia topsinem. Jeśli jeszcze nie są porażone krótkopędy możesz opryskać topsinem, a następny oprysk - też topsinem - przed zbiorami 2 - 3 tygodnie. Choć to drzewko ozdobne to do terminów sadowniczych trzeba się przyzwyczaić.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kacha123 23:16, 29 maj 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Mazan napisał(a)
Kacha123

Trzeba było napisać czy wycieka sok /gumoza/. Bardziej jednak prawdopodobne, że to monilioza, która zakaża podczas kwitnienia drzewa pestkowe, dlatego tak są potrzebne opryski w tym czasie. Później już widać tylko 'efekty' niewykonanych lub wykonanych w niewłaściwym czasie zabiegów. Pierwszy zabieg w okresie białego pąka miedzianem i w czasie kwitnienia topsinem. Jeśli jeszcze nie są porażone krótkopędy możesz opryskać topsinem, a następny oprysk - też topsinem - przed zbiorami 2 - 3 tygodnie. Choć to drzewko ozdobne to do terminów sadowniczych trzeba się przyzwyczaić.



Pozdrawiam


Dziękuję bardzo. No to zawaliłam, bo po posadzeniu dbałam tylko o podlewanie Wiele się muszę jeszcze uczyć o roślinach. Szkoda, że tak boleśnie
Będę je ratować i liczyć na cud. Terminy zapamiętam pewnie do końca życia i o jeden dzień dłużej. Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Ozz 00:01, 30 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Kacha123 - przymrozków nie było przypadkiem?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
anbu 11:32, 30 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mazan napisał(a)
Kacha123
Pierwszy zabieg w okresie białego pąka miedzianem i w czasie kwitnienia topsinem. Jeśli jeszcze nie są porażone krótkopędy możesz opryskać topsinem, a następny oprysk - też topsinem - przed zbiorami 2 - 3 tygodnie. Choć to drzewko ozdobne to do terminów sadowniczych trzeba się przyzwyczaić.



Pozdrawiam


Nie rozumie za bardzo, więc zapytam

Mazan oznacza to, że te zabiegi wykonujemy rokrocznie? Bez względu na to, jaki jest stan drzew?
Rozjaśnij proszę, bo mam 6 wiśni a chciałabym uniknąć w przyszłości tego typu kłopotów

Dziękuję..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 12:14, 30 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

Rokrocznie i systematycznie szczególnie przy stosowaniu chemii syntetycznej. Stanu drzew nie znasz dokładnie, a patogen ujawnia się po kilku lub nawet kilkunastu dniach, a wtedy często trzeba interweniować nie tylko środkami ochrony lecz także sekatorem, a taki zabieg roślinom ozdobnym na pewno nie służy. Dlatego są zabiegi profilaktyczne, których celem jest zapobieganie interwencjom typu chirurgicznego, szczególnie u roślin kwitnących.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anbu 12:18, 30 maj 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzięki Ci Mazan
Zanotowane
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies