Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

grupa_trzyma... 13:13, 19 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Jeśli chodzi o podpisik, to do tej pory nie wiem jak udało mi się go wkleić. Z komputerem jestem trochę na bakier...(jestem chyba z innej epoki). Pomogły mi porady w wątku sprawy techniczne. Tam jest to ładnie wyjaśnione. Ale linka Ci nie podeślę...przepraszam, ale tego jeszcze nie opanowałam.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 13:18, 19 kwi 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie
Trochę pokombinowałam..zobaczmy, czy zadziała

Zadziałało!
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
ewalm 15:38, 19 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Beka napisał(a)

Witaj, bardzo fajny jest ten placyk przed wejściem do domu, klimatyczny.
Podoba mi się pomysł z murem i lustrem. Ja zrobiłabym w dalszej części ogrodu okrągły placyk-trawnik obwiedziony cegłą, wykorzystując ten zakręcajacy fragment ścieżki. A cała reszta ogrodu obsadzona, bez trawy.


Witam wieczorową porą.
Brak zielonych roślin obnaża wszystkie niedoskonałości mojego ogródka i stąd chyba pomysł na te wielkie zmiany. Jeżeli dobrze rozumiem to proponujesz, aby powtórzyć okrągły placyka, miałby być to trawnik ale otoczony cegłą, takiej szerokości jak ścieżka. A może lepiej, żeby z tej ścieżki wyłonił się rząd kostek granitowych i taka byłaby obwódka? Ciekawa jestem Twojej opinii. Widzę, że lustro proponujesz tam gdzie ja je widziałam. Dziękuję za pomysł. Czyli nie rewolucja a lifting. Czemu nie. Dzięki. B.



Tak, właśnie tak, okragły trawnikowy placyk otoczny wyraźnym obrzeżem. Wyłonił się rząd kostek granitowych...? Nie jestem pewna czy rozumiem o co chodzi, ale to jaka byłaby obwódka i z czego to już raczej kwestia Twojego gustu, a myslę że masz wyrobiony, sądząc po podjeździe. Powinna być w każdym razie (w mojej wizji wyraźna - nie jeden rząd kostki granitowej, tylko coś szerokości obecnej ściezki dookoła trawnika).
Powtórzyłabym też więcej bukszpanowych kul wzdłuz prawej strony, róznych rozmiarów, bez żadnych stożków
Baardzo starannie trzeba przemyslec co by było posadzone i widoczne na tle muru, bo tam się kończy oś widokowa - to będzie najważniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsce Twojego ogrodu. I powinno byc to coś całorocznie trwałego, a więc nie bylina tylko krzew - może byc albo taki, który w wersji bezlistnej ma ciekawy pokrój (mocny, klarowny zarys gałezi), albo na przykład grupa zimozielonych stożków - jedynych stożków w całym ogrodzie, a wszędzie indziej tylko zimozielone kule, latem ubrane w krzewy liściaste i byliny kwitnące.
Tak bym to widziała:



____________________
Ogródek na trzy lata
Juzia 15:58, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38533
Oj będzie piękny, mały ogród w stylu ogrodowiskowym
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Beka 20:31, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/351-drobne-zmiany-zagniezdzone-cytaty-i-linkowanie-swoich-watkow-w-podpisie
Trochę pokombinowałam..zobaczmy, czy zadziała

Zadziałało!

Aż się roześmiałam na Twoją entuzjastyczną reakcję. Miałam tak samo jak udało mi się zaistnieć na forum, potem wgrać zdjęcia (trochę pomogła Danusia). Zaraz skorzystam z podesłanego linka. Dam znać jak się uda.
____________________
Ogródek z psem
Beka 20:41, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Dzięki Ewalm
Naprawdę fajnie to wygląda jak tak ładnie rozrysowałaś. Zaraz pobiegnę do ogródka zmierzyć jaka byłaby średnica tego nowego koła trawiastego. Może się okazać, że maciupcia. No ale kiedyś byłam w Holandii i zachwycałam się ogródeczkami, w których mogłyby mieszkać krasnoludki a były zadbane i dopieszczone jak na obrazkach.
Jeszcze raz spojrzałam na Twój pomysł i przyszło mi na myśl a może na środku klombik a na nim roślinki(?) a na obrzeżach trawa? Spojrzałam na to drugie zdjęcie i ono mnie zainspirowało. Lecę z miarką. B.
____________________
Ogródek z psem
Beka 20:42, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Juzia_G napisał(a)
Oj będzie piękny, mały ogród w stylu ogrodowiskowym


Oj bardzo bym chciała

To chyba muszę już zamawiać kulki. Z waszych rozmów na forum już wiem, ze kulki z cisa i stożki są towarem deficytowym w Polsce.
____________________
Ogródek z psem
Beka 20:49, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
hanka_andrus napisał(a)
Front masz zrobiony ,a od tyłu, trochę prowizorka.Niby porządnie,ale jakoś nie tak.Mam wrażenie,że za dużo krzaków.Może latem to nie jest najgorzej,wszystko zarośnięte,ale potem...pół roku rudych gałęzi.....
Przypatrz się,co byś bez żalu wywaliła,i już wywal.Pomysł EWy z lustrem ok,ale samo lustro nie zdobi.musi mieć właściwą oprawę.
Naszkicuj cały ogród od tyłu,jak jest teraz. Może łatwiej będzie coś sensownego wymyślić.


Los krzaków już jest przesądzony. Problem polega tylko na tym, że nie ja o nich decyduję, bo to jest na granicy z sąsiadami i oni posadzili. Ja staram się dbać o dobre relacje. Ale już jestem gotowa na rozmowę. Jeżeli nie będą chcieli krzaków usnąć to mur postawię przed nimi, ale bardzo mi to skróci ogródek. Większość roślin, które tam rosną zostanie usunięta. Spróbuję narysować, ale raczej nie dziś, bo przyniosłam trochę pracy do domu. Nalewam sobie winka do kieliszka i zabieram się za papiery.
____________________
Ogródek z psem
Beka 20:55, 19 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Ewalm
Nie tak mało jak myślałam, 360 cm - średnica. Trzeba by było poprawić kształt ścieżki czyli tak naprawdę rozebrać i położyć od nowa, bo nie da się wpasować idealnego koła. Ale to nie jest problem. Zaczęłam zmiany od określenia budżetu i wiem napewno, że zatrudnię ogrodnika do wielu prac.
____________________
Ogródek z psem
hanka_andrus 20:57, 19 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cholerka z taką pracą,jak jeszcze w domu trzeba.....Ale trudno się mówi .
Co do muru,byłby ok, ale to wszystko koszty....może panelowy płot?Zobacz w ,,ogród w Tarnowie"-Ryszard ma zamontowane lustro właśnie na płocie .A płot ma z desek poziomych.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies