Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Beka 00:00, 25 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
ewalm napisał(a)
to może placyk wciąć w to koło trawnikowe?
a na murze powiesić latarnię, taki kinkiet ogrodowy przy placyku
(rysuję w Paincie, tak chyba najszybciej można coś pokazać, co ciężko opisać)



Rozumiem, że konsekwentnie trzymać się formy koła. Myslę, ze wizualnie jest lepiej. Zginęło mi miejsce na lustro. Ma być mur bez lustra? A ciurkadełko? Z kinkietem- laterenką to dobry pomysł.
____________________
Ogródek z psem
ewalm 00:15, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Tak mi się wydaje, kołam sa takie przyjazne
Nie, nie lustro jest na murze, chyba by sie zmieściło tak jak było, tylko nie narysowałam. Zamiast grupy roślin (stożki) zaczynałby się placyk, może z jakąś fajną donicą ustawiona pod murem z prawej strony lustra, na rogu placyku?

czy to nie wyjdzie tak, że po wpisaniu w koło trawnikowe tego placykowego wycinka koła pod murem zostanie kawałeczek wolny? A może tam ciurkadełko? Albo tam donicę, a ciurkadełko tutaj:


Wtedy będzie widoczne też dla wchodzacych do domu.
____________________
Ogródek na trzy lata
Sebek 23:34, 26 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mi się wersja z kołami bardzo podoba - będzie taki inny ogród niż wszystkie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Beka 00:14, 28 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Sebek napisał(a)
Mi się wersja z kołami bardzo podoba - będzie taki inny ogród niż wszystkie

Fajnie, że zaglądasz.
Pomysł z kołem w rzeczywistości nie wygląda ok. Wytyczyłam sobie koło i wkopałam patyczki na obwodzie. I kicha. Postanowiliśmy jednak dokonać rewolucji i rozebrać placyk z kostki. Chcemy ułożyć taras, podest w tej części, gdzie słonca mamy najwięcej czyli w prawym rogu. Opracowała już projekt i poprosiłam o pomoc ogrodnika, żeby to wszystko ogarnął. Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii o ile ktoś tu jeszcze zagląda. Bo precież z forum jak z ogrodem. Jak nie siejesz to nie zbierasz. A ja ostatnio zabiegana, też w ogroodzie ale w realu.
____________________
Ogródek z psem
Borbetka 23:28, 12 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Jak ładnie się zapowiada!!! Zazdroszczę "obszaru" Każde źdźbło trawy może mieć imię. Mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewasz, ale jestem z tych, co mają za dużo "ziemi". Nie daję rady i patrzę na tych, co mogą radę dać. I Ty jesteś taka! Piękny płot i pomysły, będę wpadać częściej.
____________________
borówcowy wizytowka
Beka 23:43, 12 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Borbetka napisał(a)
Jak ładnie się zapowiada!!! Zazdroszczę "obszaru" Każde źdźbło trawy może mieć imię. Mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewasz, ale jestem z tych, co mają za dużo "ziemi". Nie daję rady i patrzę na tych, co mogą radę dać. I Ty jesteś taka! Piękny płot i pomysły, będę wpadać częściej.

Zakłopotałałaś mnie. Zawsze myślałam, że to dar mieć dużą przestrzeń. Ja na swojej "połaci" próbuję pomieścić różne funkcje. I jeszcze psa. A pomysły we mnie aż kipią. Niestety nie mam daru wizualizowania. Do wielu rozwiązań dochodzę metodą prób a bardzo często błędów. Ogrodowisko to jest dla mnie takie miejsce, gdzie można czerpać garściami. Mój projekt już jest inny. Zdecydowałałam sie skorzystać z pomocy firmy odgrodniczej, bo nie chcę już błędów. Na dziś mogę powiedzieć, że jesteśmy po totalnej dewastacji. Przykro było bo to sentymenty. Żywopłot sadziliśmy razem z tatą. Murek postawił mój mąż jak wrócił wieki całe z praktyk studenckich z Holandii. Rośliny, które już bardzo urosły zachwycały mnie kiedyś. Ale dosyć. Teraz jesteśmy inni, mamy inne potrzeby i pora na zmiany. Jutro zrobię zdjęcie pobojowiska, żeby nie zawieść Ciebie Borbetko. A teraz wybieram się na wycieczkę do Twojego ogrodu.
____________________
Ogródek z psem
Megan 23:48, 12 maj 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 9
Witaj

Szkoda troszkę, że pomysł z kołem nie wypalił w realu ale ten projekt też zapowiada się fajnie życzę powodzenia i pozdrawiam
Magda
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1846-ogrod-magdy-do-poprawki
Borbetka 23:48, 12 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No to czekam do jutra ...
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 11:12, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Beka napisał(a)

Postanowiliśmy jednak dokonać rewolucji i rozebrać placyk z kostki. Chcemy ułożyć taras, podest w tej części, gdzie słonca mamy najwięcej czyli w prawym rogu. Opracowała już projekt i poprosiłam o pomoc ogrodnika, żeby to wszystko ogarnął. Bardzo jestem ciekawa Waszych opinii o ile ktoś tu jeszcze zagląda. Bo przecież z forum jak z ogrodem. Jak nie siejesz to nie zbierasz.


Może zmienić kształt trawnika ?

Te 4 kulki z bukszpanu zie wyglądają najlepiej. Jeśli rozmieszczasz je nieregularnie to nieparzysta liczba, ale mnie by tu pasowało posadzenie ich "pod sznuerek " i wtedy parzysta liczba w zależności ile ich tam się zmieści.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:14, 13 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do wymarzania katalpy to jest to możliwe. W jednym z ogrodów co byłam niedawno u jednej klientki na 3 katalpy 2 odbiły, a jedna nie wypuściła. Tak więc spisałabym ją na straty, bo już powinna odbijać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies