Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Beka 22:45, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Gardenarium napisał(a)
Ja też witam i dziękuję za tyle miłych słów pod moim adresem

Moja Kropka jest malutka i leciutka, nawet jak sie przeleci za obcym kotem to szkód nie narobi, ale ona wie... Nic nigdy nie napsociła, wszystko robi tak, jak my myślimy żeby robiła. Jest idealna, tylko nie przestaje szczekać jak się mówi : nie szczekaj! Ale to mogę jej wybaczyć.

Idealny piesek to skarb, ale niszczyciela chyba bym nie przebolała niestety, żal mi roślinek. Dałabym go na szkolenie. Są takie, żeby nie kopał, nie jadł roślin - przecież to mu może zaszkodzić


Dzięki za odpowiedź.
Jesteśmy już po szkoleniu.
Wrzuciłam dwa zdjęcia, ale chyba trudny temat ten mój ogódek, bo wszyscy zamilkli. A może Forumowicze wyruszyli na poszukiwanie wiosny? Pozdrawiam i nieśmiało się przypominam. Beata
____________________
Ogródek z psem
Beka 22:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
monteverde napisał(a)
Cześć Beatko, Luna już mnie obwąchała, to może pokażesz kilka fotek ogrodu?


Witam
Fajnie, że mamy z Luną gościa. Oj ona i wącha i liże. Taka natura. Wrzuciłam zdjątka. Może w wolnej chwili?
____________________
Ogródek z psem
Beka 22:53, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
hanka_andrus napisał(a)
Witaj Beatko-sąsiadko!
Wywołałaś mnie do ogrodu,więc się melduję!
Jeżeli masz zdjęcia dodawaj,jeżeli masz pytania...pytaj!
Kołobrzeg znam tylko z okolicy latarni morskiej,a teraz wiele się zmieniło .Ostatni raz byłam chyba ze 4 lata temu.
Ogrody...... każdy ma inny ,i dobrze.A jeszcze lepiej,jak zauważa ,że trzeba w nich coś zmienić.
Ogród z psem nie jest łatwy,Bo al bo wybiera się opcję wszystko mu wolno,albo trzyma się go krótko.Innej opcji chyba nie ma.
Mój pies bywa w ogrodzie tylko wtedy kiedy ja jestem.Nie mam więc większych szkód.Ale jest nie duży, 7 kg waży,i nawet jak dołki kopie,to tylko wtedy gdy chce przed słońcem się schować.
Uwielbia za to roślinne poduchy.
Tak więc rozgość się i czuj się jak u siebie.Razem z pieskiem...

Witaj Haniu
Ja w Koszalinie bywam częściej. Wiadomo różne sprawy no i sklepy. Mam córkę nastolatkę więc przyjeżdżamy po modniejsze, niż u nas na prowincji, ciuchy Goszcząc na Twoim forum przeczytałam, że bywamy w tym samym centrum ogrodniczym H- (bez reklam). Dziękuję za ciepłe powitanie. A ten przedstawiciel to ogrodnik- to był żart. Pozdrawiam Beata
____________________
Ogródek z psem
Gardenarium 23:05, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się podoba, wystarczy dopracować, uporządkować wszystko i dosadzić smaczki. A gdzie planujesz mur wybudować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:06, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajna ścieżka ceglana. I murek z kostki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:08, 17 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak wklejasz zdjęcia patrz gdzie jest kursor, jedno zdjęcie odzyskałam, brak było nawiasu i weszło, ale pierwsze zły kod się wkleił, brak kodu właściwie i dlatego zdjęcia nie było. Teraz masz 3 zdjęcia, poprosimy o więcej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beka 23:34, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Już jestem
Wyskoczyłam na chwilę podgotować obiad.
Ta ceglana ścieżka trochę mnie irytuje.Nikt nie respektuje jej pokręconego kształtu. A właściwie tylko nasz kot chodzi dokładnie po ścieżce czym nas zawsze bardzo rozbawia. Zarosła mchem, ale z drugiej strony jej zaletą jest, że jest wykonana z tej samej cegły co słupki przy furtce i słup na schodach. Jeżeli chodzi o rabatę podwyższoną i okoloną kostką to wydaje mi się już taka staromodna. Zresztą w tym miejscu jest sporo cienia i chciałabym zmienić jej kształt i posadzić tam różaneczniki i azalie. Wydaje się więc, że jej podwyższenie pozbawi rośliny wilgoci. Mur chciałabym postawić na tym krańcu do którego biegnie ceglana ścieżka. Tam jest murek zasłaniający śmietnik z grubej kostki od działki sąsiadów i krzaczory, które miałyby zniknąć. Czyli praktycznie stojąc na placyku byłby widok na mur okolony roślinami, lustro i ciurkadełko ( oj marzy mi sie coś tak pięknego jak w Twoim ogrodzie) Oj bardzo ciekawa jestem jakie masz pomysły na smaczki. Zaraz dodam te zdjecia, które M. wczoraj przy niezłej pogodzie zrobił. B.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:45, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138


To jest dokładnie widok na tę część, która miałaby zakończyć się murem. Początkowo myślałam tylko o takiej murowanej ramie, bo przeczytałam gdzieś, że lustro musi mieć takie stabilne podłoże. Teraz myślę, żeby usunąć te wszystkie krzaki i siatkę i śmietnik i zbudować mur jako część ogrodzenia. Da nam to większą intymność i będzie ładnym tłem dla roślin.
Po lewej stronie na tym zdjęciu jest rabata z dużej kostki. To jest to miejsce, gdzie widziałabym rododendrony.
Po prawej chętnie bym widziała miejsce na chociaż parę bylin. Myślę tam o wykorzystaniu formowanego z bukszpanu żywopłociku, ale tylko na tym kawałku, który okala placyk.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:53, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138


Zdecydowanie rabata okolona kostką wymaga zmian.
Jest okazja, bo planuję
- rozprowadzić nawodnienie, oświetlenie,
- poprawić kształt rabat,
- postawić mur z lustrem,
- zrealizować pomysł z wodą.
Chcę tez część roślin wysadzić (dobrze, że mam gdzie) a na to miejsce wprowadzić nowe.
Uff dobrze, że Was znalazłam B.
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:58, 17 kwi 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138


To jest wejście do domu. Pod tą płachtą schowaliśmy stół i krzesła, które pochopnie wyjęliśmy z garażu w jeden troszkę cieplejszy dzień.
____________________
Ogródek z psem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies