Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek z psem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z psem

Beka 23:44, 13 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Mille napisał(a)
A ja już trochę tęsknię za tym placykiem z kostki Ale zmiany w każdym ogrodzie z czasem są potrzebne, zresztą nieuniknione. Czytałam, ale w końcu nie wiem - wykorzystacie te wszystkie cudne stare materiały (kostki, cegły)?

Wykorzystamy wszystko. Kostka mała i duża i te czerwone cegiełki, które kiedyś wypatrzyłam na składzie budowlanym jako odrzut, bo była niewymiarowa. M. wszystko z szacunkiem wyczyścił karcherem i schował w garażu, żeby się komuś nie spodobała. Tylko z okragłymi kształtami się rozstałam
____________________
Ogródek z psem
Beka 23:55, 13 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Mille napisał(a)
A ja już trochę tęsknię za tym placykiem z kostki Ale zmiany w każdym ogrodzie z czasem są potrzebne, zresztą nieuniknione. Czytałam, ale w końcu nie wiem - wykorzystacie te wszystkie cudne stare materiały (kostki, cegły)?

Chcę wejść na Twój wątek ale mi linka do Ciebie brakuje. Ja też się trochę namęczyłam zanim mi się to udało. Jak coś to mogę spróbować pomóc, chociaż było to trochę metodą prob i błędów
____________________
Ogródek z psem
Mille 00:02, 14 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433

A ja nie mam jeszcze swojego wątku, na razie tylko podglądam ogrody forowiczów, a im więcej podpatruję, tym mniej mam odwagi pokazać własny ogród
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Beka 00:09, 14 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Mille napisał(a)

A ja nie mam jeszcze swojego wątku, na razie tylko podglądam ogrody forowiczów, a im więcej podpatruję, tym mniej mam odwagi pokazać własny ogród

Buuu
Ja też tak miałam na początku. Byłam zauroczona ale też mało pewna siebie więc rozumiem. Spokojnie, zapewne decyzja dojrzeje. Mimo obaw na początku poczułam dużo wiary w siebie chociażby z tego powodu, że należę do grupy takich zapaleńców. No a potem przyszła energia. Jestem pewna, że gdyby nie forum jeszcze kolejne lata bym marudziła, że coś trzeba zmienić. Zapraszam do mnie. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.
____________________
Ogródek z psem
Joaska 09:02, 14 maj 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Beka napisał(a)
I jeszcze najbardziej aktualny plan naszych zmian. Jest jeszcze ciagle do poprawki.



Z trawnika zostały dwa paski wzdłuż ścieżki. Jeden pasek zaczyna sie drzewem, drugie drzewo w połowie trawniczka- chcieliśmy trochę zburzyć symetrię. Rabata różanecznikowa lekko podniesiona około 30 cm.Miejsce na zioła także podniesione. Za wodą lustro. Nie naniosłam jeszcze pomysłów Danusi.
Jak się ma teraz moje motto na początku wątku "formy koliste są moimi ulubionymi" ?
Pozdrawiam z wietrznego Kołobrzegu


Witam,
Bardzo mi się podoba ostaeczne rozwiązanie projektu ściana z lustrem i "stawik" bomowy - na 1 rzut oka wydaje mi się mało trawnika -a ale w sumie zielenie nie powinno brakować, czy taras nie jest za duży?? domyślam się że 2 kratki to 1 metr. ja koło "stawiku puściłabym pasek trawnika:

pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Borbetka 09:07, 14 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Beato, ale ten uformowany żywopłot zostawiasz czy wyrzucasz?
Moje pierwsze wczasy w dzieciństwie były niedaleko Kołobrzegu, całą okolicę zwiedziliśmy. Też mam sentyment.
____________________
borówcowy wizytowka
Beka 23:46, 18 maj 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 138
Borbetka napisał(a)
Beato, ale ten uformowany żywopłot zostawiasz czy wyrzucasz?
Moje pierwsze wczasy w dzieciństwie były niedaleko Kołobrzegu, całą okolicę zwiedziliśmy. Też mam sentyment.


A ten żywopłot częściowo zostanie.Zlikwidowaliśmy go tylko w narożniku, bo tam od poniedziałku powstanie mur. Kołobrzeg to raczej wietrzne miasto i potrzebujemy się trochę chronić, stąd ten pomysł.
Wiele osób ma sentyment do Kołobrzegu. Kolonie, wczasy pracownicze albo festiwal piosenki żołnierskiej, Dźwirzyno, Ustronie Morskie i Mielno.
My bardzo lubimy z kolei wyjazdy pod Poznań, do Jarosławca- mamy tam przyjaciół pozdrawiam
____________________
Ogródek z psem
Konstancja30 00:52, 06 cze 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
http://zielonametamorfoza.blogspot.com/2012/04/zywy-obraz.html

http://www.bhg.com/gardening/container/plans-ideas/make-a-living-succulent-picture/#page=1

przeczytałam u Noemi, że szukasz ... podrzucam i pozdrawiam
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
grupa_trzyma... 12:05, 06 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Hej, Beata! Widzę, że u Ciebie ogromne zmiany.Brawo! Ruszyłaś z rewolucją z kopyta! A ja ciągle nie mam mocy. Myślę i myślę...nie mam planu i powoli ogarnia mnie zniechęcenie. Tylko ogród warzywny trzyma mnie w ryzach. Jemu poświęcam czas a na resztę jestem obrażona!
Ale bardzo mnie cieszy postep prac u Ciebie. Szkoda mi tylko tej okrągłej rabatki, bardzo mi się podobała.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
noemi 13:05, 06 cze 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Konstancja30 napisał(a)
http://zielonametamorfoza.blogspot.com/2012/04/zywy-obraz.html

http://www.bhg.com/gardening/container/plans-ideas/make-a-living-succulent-picture/#page=1

przeczytałam u Noemi, że szukasz ... podrzucam i pozdrawiam



Właśnie chciałam przesłać Ci te linki


... IZUUUUŚ dzięki
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies