Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dla odmiany czas na zmiany...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dla odmiany czas na zmiany...

Basia_KRK 09:21, 04 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)
Bodziszek Rozanne. Kupiony na próbę. Myślałam żeby zastąpić nim Miodunke Pstra, która całkowicie nie nadaje się na rabate pod drzewem--za dużo słońca tam dla niej, jest cała popalona i nie wyrośnięta. Bodziszka kupiłam trzy sadzonki. Zobaczymy czy da radę




Beatko, da radę, będziesz nim zachwycona, zobaczysz! Zwłaszcza jeżeli lubisz rośliny, które swobodnie rosną, i wplatają się w sąsiednie nasadzenia. Rozanne pięknie rośnie pod drzewami, z moich obserwacji wynika, że najlepiej im właśnie w słońcu i w półcieniu. Wrzucę u siebie w wątku taką fotkę pod drzewami
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 11:04, 04 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
dzięki Basiu za odwiedziny
bardzo lubię takie swobodne nasadzenia
na jesień planuję wyściółkować kompostem wszystkie rabaty, więc mam nadzieję, że będzie mu tam dobrze

kupiłam też Bodziszka wspaniałego (chyba) mam go na innej rabacie...na razie go podzieliłam na kilka części , obcięłam bo przekwitł, ale widzę że ładnie odbija
pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 12:14, 04 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Poluję na rozanne, gdzieś zbybię może, u Basi wygląda cudnie!
Wspaniały jest wspaniały

pozdrawiam Beatko!
____________________
Mój nowy ogródek
Basia_KRK 21:17, 05 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dla mnie Rozanne ma jedną podstawową zaletę - bardzo długo kwitnie. Pozostałe, które mam w ogrodzie, kwitną góra miesiąc..
Ale uwaga, dzisiaj przyjechało do mnie 26 szt. sadzonek bodziszka 'Azure Rush', który jest sportem 'Rozanne’ i też ma tak długo kwitnąć. Ma mieć lepszy pokrój, a kolor kwiatów jest bardziej delikatny, lawendowy, jaśniejszy. Tak więc w weekend robię nasadzenia i testuję nowego bodziszka
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
beta 07:42, 06 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Basia_KRK napisał(a)
Dla mnie Rozanne ma jedną podstawową zaletę - bardzo długo kwitnie. Pozostałe, które mam w ogrodzie, kwitną góra miesiąc..
Ale uwaga, dzisiaj przyjechało do mnie 26 szt. sadzonek bodziszka 'Azure Rush', który jest sportem 'Rozanne’ i też ma tak długo kwitnąć. Ma mieć lepszy pokrój, a kolor kwiatów jest bardziej delikatny, lawendowy, jaśniejszy. Tak więc w weekend robię nasadzenia i testuję nowego bodziszka


O jej. Ale emocji dostarczasz Basiu z samego rana

Patrzę na niego i pięknotka kolejna

Kto wie, kto wie... Testuj Basiu i koniecznie pokaż ta nowa rabatkę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 07:43, 06 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Poluję na rozanne, gdzieś zbybię może, u Basi wygląda cudnie!
Wspaniały jest wspaniały

pozdrawiam Beatko!

Wspaniały wspaniale odbija
Cudownie dał się podzielić
Rozanne nie chciał się podzielić
Mus dokupić
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 07:45, 06 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahahaha
kiedyś bodziszki były po 5-6 zł, teraz po 12 heh :/
masz gdzieś rozanne taniej???
____________________
Mój nowy ogródek
beta 07:47, 06 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
hahahaha
kiedyś bodziszki były po 5-6 zł, teraz po 12 heh :/
masz gdzieś rozanne taniej???


Ja kupowałam w Ogrodzie Belingham jak byłam z ostatnia wizyta. Ale też chyba w okolicach 10 zł płaciłam. Nie pamiętam.
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:02, 06 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
dzięki no ale tam to nie dojadę może kiedyś? Ale liczę że do tamtej pory będę miała rozanne juz hahaha
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 08:43, 06 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Wydawało mi się ze rozanne bardziej niebieski...a on taki fiolet raczej
Buu
Wolałabym niebieski
Ale ładnie się płozy i o to mi chodzi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies