Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

aga55 00:35, 02 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ogórki opryskane, dodatkowo buraczki, pietruszka i marchewka. Z truskawkami się wstrzymałam bo kilka dni temu zostały potraktowane EM-5 i nie wiem czy można już czy należy odczekać tydzień lub więcej.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Borbetka 10:26, 06 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie tak mi się stało. Większość kredy na dnie była mimo, że w moździeżu ją ugniotłam, a reszte starłam na tarce. Kupiłam beznadziejną widocznie. Muszę poszukać w innych sklepach, ale nie jest to takie łatwe. Na opakowaniach z reguły nie ma szczegółów.
____________________
borówcowy wizytowka
Kasiek 12:09, 06 cze 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
jozefinkaz napisał(a)
Uwaga, dodaje zdjecia
Nic lepszego nie moglam wycisnac z tego aparatu, jezeli chodzi o zblizenia na liscie.
Te z bialym nalotem wygladaja jakby je ktos cukrem puderm przez sitko oproszyl.
Jablonka po prawej ma jedno drzewo do wyciecia.
Tego z lewej nie chcialabym wycinac.
Wogole to marzylo mi sie zeby jablonke wyleczyc i przesadzic za dom, ale moj R. i wlascicel domu kreca nosem i chyba nic z tego nie bedzie :/

Kasiek- dzieki za info z tym srodkiem do odczynu, jak bede jechac do miasta to wskocze do obi.


Obiecany przepis, przepraszam ze tak dlugo to trwalo, mysle ze napewno warto sprobowac.

- 1 łyżeczkę sody zmieszaj z 1/3 szklanki oleju jadalnego. Odmierz 2 łyżeczki utworzonej mieszanki, połącz ze szklanką ciepłej wody i wymieszaj. Pryskaj rosliny wieczorem, kilkakrotnie.

- 1 szklankę sody zmieszaj z 2 litrami wody i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń lub szarym mydlem ( profilaktyka)
____________________
Bawarka
Borbetka 21:27, 06 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kasiu, na co jest ten przepis?
____________________
borówcowy wizytowka
aga55 18:20, 08 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Mazan,
czy zioła do HT można zalać innym alkoholem (np.denaturat) czy tylko wódką?
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Mazan 20:21, 08 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aga55

Denaturat jest barwiony szkodliwą substancją i nie nadaje się. Tylko alkohol etylowy lub zacier na bimber, lecz inna jest proporcja stosowania.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
aga55 22:53, 08 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Nie nadaje się do HT czy ogólnie nie nadaje się do stosowanie w ogrodzie? Znalazłam na tym forum różne przepisy z dodatkiem denaturatu.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
igacz3 10:17, 11 cze 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
jozefinkaz napisał(a)
No i sie nie wgraly za pierwszym razem
Jeszcze raz



o właśnie to samo mam na jabłonce, takie własnie młode liscie robia sie.
____________________
izka_kawinska 08:08, 19 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 7
tak pokrzywki i skrzyp razem w 200l beczce sie robi gnojówka,a mszyce pryskalam tez pokrzywą , alle jakieś zjadliwe to paskuctwo i niestety 3 razy pryskalam i Zero efektu niestety, wiec potraktowałam wyciągiem z tytoniu i dzis raniutko sprawdzałam Mszycy nie ma , wiec róza i karczochy uratowane!!!!, 1 bitwa wygrana,
____________________
izka-kaw
izka_kawinska 08:11, 19 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 7
w laśnie podpowiedzcie mi co ten HT bo szukam od wczoraj i nie mogę znależc nigdzie, tak samo jak jakiś ,, eliksir,, oreganowo tymiankowy, ktoś moze coś napisać na ten temat? jak na rzie poruszam sie jak w mgle , nowa jestem na forum
____________________
izka-kaw
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies