Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

katarzyna_pa... 13:39, 27 sie 2013

Dołączył: 23 sie 2013
Posty: 3
Na mszyce próbowałam gnojówke z pokrzyw, nie zadziałała, moze za bardzo rozcieńczyłam, z tego co piszecie to się nie rozcieńcza, zadziałało natomiast mleko, na 1 konewkę 10l - 1 litr mleka i dopełnić wodą, polałam po całych różach rano juz nie było mszyc, profilaktycznie, podlałm jeszcze po 3 dniach i do tej pory jest spokój, Zostało mi natomiast całe wiadro tej gnojówki z pokrzyw, stoi od czerwca czy jest jeszcze dobra? czy teraz pod jesień mozna zasilić tym kwiaty? Jeśli tak to jak
Borbetka 08:48, 29 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dobrze wiedzieć o tym mleku.
____________________
borówcowy wizytowka
mirlok 23:00, 06 lis 2013

Dołączył: 06 lis 2013
Posty: 1
Też miałem problem ze szkodnikami w ogrodzie. A nie chciałem chemii, ponieważ psuje to rośliny. Szukałem w internecie i znalazłem pl preparaty, które zabijają szkodniki, a nie są szkodliwe dla roślin. Polecam Mam nadzieję, że mogłem pomóc
sylkam 14:36, 10 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 43
A znacie może jakieś skuteczne metody na pozbycie się ślimaków? Co warto posadzić na działce by je skutecznie odstraszać?
____________________
Nasz kawałek miejsca na ziemi Wyzwanie
akanta 15:38, 10 maj 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Ślimaki nie wchodzą na ściólkę jaka jest w stanie przykleić się im do stopki,więc może to być -popiół,piasek,trociny,szyszki miał węglowy itp.Wystarczy więc obwieść rabatę na około taką posypką.Można je zwabiać do naczynia z piwem lub postawić odwrócone dnem doniczki ale wcześnie rano trzeba je sprawdzać.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
sylkam 15:47, 10 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 43
Dziękuję ze odpowiedź. Spróbuję z tym podłożem. Jeśli chodzi o pozostałe sposoby, to odpada, bo nie mieszkamy na tej działce.
W ostateczności mogę pozbierać winniczki i na ruszt wrzucić
____________________
Nasz kawałek miejsca na ziemi Wyzwanie
MonikaH 11:04, 19 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Skrzypu u mnie dostatek, przepis na przędziora notuję,
próbuję zawalczyć z mszycą na porzeczkach, ale woda z płynem do naczyń nie dała rady, spróbuję mlekiem
czy jak doda się do skrzypu (lub mleka) czosnek, to zadziała tez grzybobójczo?
____________________
Monika - Bez linijki
aniag78 13:38, 19 maj 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 10
Nie wiem jak przy winniczkach, jednak przy bezskorupkowych ślimakach podłoże nie ma znaczenia. Ida po igliwiu, piasku, trocinach, korze. Jedyną nadzieją są preparaty ślimakobójcze lub obsypanie rabat wapnem.
____________________
sylkam 15:32, 19 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 43
U nas niestety gatunków ślimaczków jest mnogo
Do wyboru do koloru, kto jakie lubi.
To może z tym wapnem spróbuję?
____________________
Nasz kawałek miejsca na ziemi Wyzwanie
Luckaa 23:24, 22 maj 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Bardzo ciekawy wątek, też zamierzam wprowadzić do ogrodu ekologie, zaczne od zrobienia gnojówki z pokrzyw
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies