Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Mary 17:18, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
YYY...
Nie przyszło mi to do głowy, żeby to najpierw zwilżyć...
Więc chyba teraz mam kolejne pytanie... Jak bardzo mam to zwilżyć? 1/4 szklanki wody na 1 szklankę suszu?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mazan 21:54, 22 wrz 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mary

To możesz ustalić tylko sama dodając tyle wody aby susz był wilgotny, czyli przyklejał się do dłoni lecz woda była jedynie wilgocią - nie kapała, bo rozcieńczy ocet.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mary 22:09, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Otrzymałam pytanie odnośnie efektów zastosowania Artemisolu, w dawce 20ml na 10l.

(https://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=64#post_5)

Rośliny w donicach mają się dobrze, czyli dawka przynajmniej dla nich nie była zbyt silna.
Jeżeli chodzi o larwy to znalazłam kilka i wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Mniej białe. Jedna się trochę ruszała, reszta chyba nie.
Efekty nie są jednoznaczne.

Prawdopodobnie powtórzę eksperyment jak znowu trafię na larwy.


____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:11, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Odnośnie zwilżania suszu (dwa posty wyżej).
Wyszło mi, że do namoczenia 1 szklanki suszonego wrotyczu potrzeba około 75ml-100ml wody.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
dancingcrane 19:32, 11 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
W nadchodzącym sezonie będę testował proszek z nasion Neem. Olej działa super, ale tani nie jest i by podlać nim ogród, trzeba milionerem być.
Co do proszku jest relatywnie tani. Robi się z niego macerat i podlewa rośliny lub miesza się z glebą podczas sadzenia roślin.
Może ktoś z Was już testował ten środek?
Z tego co wyczytałem jest dobrym nawozem i wiąże azot, z którego rośliny mogą korzystać.
Co ciekawe, dżdżownice nie przepadają za azadirachtyną, ale jeśli zostaną nią potraktowane, dostają chęci do rozmnażania się.
Anda 18:16, 14 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
dancingcrane napisał(a)
W nadchodzącym sezonie będę testował proszek z nasion Neem. Olej działa super, ale tani nie jest i by podlać nim ogród, trzeba milionerem być.
Co do proszku jest relatywnie tani. Robi się z niego macerat i podlewa rośliny lub miesza się z glebą podczas sadzenia roślin.
Może ktoś z Was już testował ten środek?
Z tego co wyczytałem jest dobrym nawozem i wiąże azot, z którego rośliny mogą korzystać.
Co ciekawe, dżdżownice nie przepadają za azadirachtyną, ale jeśli zostaną nią potraktowane, dostają chęci do rozmnażania się.


Używam proszku z nasion Neem. Rośliny są zdrowe, a szkodniki je omijają. Mnie najbardziej zależy właśnie na tym, żeby nie było plagi szkodników. Zwłaszcza róże w donicach dobrze po tym rosną. Jako typowy nawóz używam jednak czegoś innego. Neem stosuje chyba tylko 2-3 razy w roku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
dancingcrane 18:23, 14 sty 2020

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
No widzę, że my w jednym landzie mieszkamy, no i w tym kraju neem można łatwo kupić. Dzięki za cenne informacje!
Anda 18:30, 14 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
dancingcrane napisał(a)
No widzę, że my w jednym landzie mieszkamy, no i w tym kraju neem można łątwo kupić. Dzięki za cenne informacje!


Proszę bardzo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nataliasz 09:58, 21 cze 2020

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 47
Po jakim czasie od zastosowania roztworu tymolu można jeść warzywa, truskawki, itd?
____________________
Natalia Ogród Natalii
anbu 12:57, 23 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
nataliasz napisał(a)
Po jakim czasie od zastosowania roztworu tymolu można jeść warzywa, truskawki, itd?


Też jestem ciekawa Może ktoś jednak wie?
Natalio czy zauważyłaś mniej ślimaków na warzywach związku z opryskiem tymolem? Mam zamiar wdrożyć ten proceder, bo mnie te ślizgacze zjedzą
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies