Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Mary

Dodany 17:18, 22 wrz 2019
YYY...
Nie przyszło mi to do głowy, żeby to najpierw zwilżyć...
Więc chyba teraz mam kolejne pytanie... Jak bardzo mam to zwilżyć? 1/4 szklanki wody na 1 szklankę suszu?

Dodany 21:54, 22 wrz 2019
Mary

To możesz ustalić tylko sama dodając tyle wody aby susz był wilgotny, czyli przyklejał się do dłoni lecz woda była jedynie wilgocią - nie kapała, bo rozcieńczy ocet.

Pozdrawiam

Dodany 22:09, 26 wrz 2019
Otrzymałam pytanie odnośnie efektów zastosowania Artemisolu, w dawce 20ml na 10l.

(https://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=64#post_5)

Rośliny w donicach mają się dobrze, czyli dawka przynajmniej dla nich nie była zbyt silna.
Jeżeli chodzi o larwy to znalazłam kilka i wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Mniej białe. Jedna się trochę ruszała, reszta chyba nie.
Efekty nie są jednoznaczne.

Prawdopodobnie powtórzę eksperyment jak znowu trafię na larwy.

Dodany 22:11, 26 wrz 2019
Odnośnie zwilżania suszu (dwa posty wyżej).
Wyszło mi, że do namoczenia 1 szklanki suszonego wrotyczu potrzeba około 75ml-100ml wody.

Dodany 19:32, 11 sty 2020
W nadchodzącym sezonie będę testował proszek z nasion Neem. Olej działa super, ale tani nie jest i by podlać nim ogród, trzeba milionerem być.
Co do proszku jest relatywnie tani. Robi się z niego macerat i podlewa rośliny lub miesza się z glebą podczas sadzenia roślin.
Może ktoś z Was już testował ten środek?
Z tego co wyczytałem jest dobrym nawozem i wiąże azot, z którego rośliny mogą korzystać.
Co ciekawe, dżdżownice nie przepadają za azadirachtyną, ale jeśli zostaną nią potraktowane, dostają chęci do rozmnażania się.
Anda
Imgp5397 2

Dodany 18:16, 14 sty 2020
dancingcrane napisał(a)
W nadchodzącym sezonie będę testował proszek z nasion Neem. Olej działa super, ale tani nie jest i by podlać nim ogród, trzeba milionerem być.
Co do proszku jest relatywnie tani. Robi się z niego macerat i podlewa rośliny lub miesza się z glebą podczas sadzenia roślin.
Może ktoś z Was już testował ten środek?
Z tego co wyczytałem jest dobrym nawozem i wiąże azot, z którego rośliny mogą korzystać.
Co ciekawe, dżdżownice nie przepadają za azadirachtyną, ale jeśli zostaną nią potraktowane, dostają chęci do rozmnażania się.

Używam proszku z nasion Neem. Rośliny są zdrowe, a szkodniki je omijają. Mnie najbardziej zależy właśnie na tym, żeby nie było plagi szkodników. Zwłaszcza róże w donicach dobrze po tym rosną. Jako typowy nawóz używam jednak czegoś innego. Neem stosuje chyba tylko 2-3 razy w roku.
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
dancingcrane

Dodany 18:23, 14 sty 2020 , edytowany o 18:36, 14 sty 2020
No widzę, że my w jednym landzie mieszkamy, no i w tym kraju neem można łatwo kupić. Dzięki za cenne informacje!
Anda
Imgp5397 2

Dodany 18:30, 14 sty 2020
dancingcrane napisał(a)
No widzę, że my w jednym landzie mieszkamy, no i w tym kraju neem można łątwo kupić. Dzięki za cenne informacje!

Proszę bardzo
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nataliasz

Dodany 09:58, 21 cze 2020
Po jakim czasie od zastosowania roztworu tymolu można jeść warzywa, truskawki, itd?

Dodany 12:57, 23 cze 2020
nataliasz napisał(a)
Po jakim czasie od zastosowania roztworu tymolu można jeść warzywa, truskawki, itd?

Też jestem ciekawa Może ktoś jednak wie?
Natalio czy zauważyłaś mniej ślimaków na warzywach związku z opryskiem tymolem? Mam zamiar wdrożyć ten proceder, bo mnie te ślizgacze zjedzą