Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

an_tre 17:57, 25 lut 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Jolu wiosenne kolorki pokazują się w tym roku dużo wcześnie niż kiedykolwiek, aż dziwno mi a sezon wiosenne zapowiada się dla mnie trudny, już teraz myślę jak sobie dam radę. Powolutku zaczynam czyścić rabaty, a eM rozgrabia krecie kopce bo mnogo ich rozrosło się po ogrodzie. Właściwie to trochę cieszę się z obecności kretów bo zmniejszy się populacja różnej maści pędraków, a kopce powstają najczęściej pod darnią i na obrzeżach rabat.
Tak więc Jolu aby do wiosny i bez bólu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 19:14, 25 lut 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
U mnie na jednej z irg pojawiają się świeże listki - zdecydowanie za wcześnie. Co do kretów to mam takie samo podejście i dlatego je toleruję. Hmmm, u mnie one też ryją po obrzeżach rabat i na trawniku.
Życzę żeby trudny okres minął jak najszybciej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
paniprzyroda 21:38, 07 mar 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jolu, pozdrawiam Po troszeczku i ogród ogarniesz, początek marca dopiero.
____________________
Dwa ogrody
hankaandrus_44 21:53, 07 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Też tak pomyślałam, mimo lekkiej zimy ziemia w ogrodzie mokra i zimna. Trzeba czekać, nie mamy zdrowia na roztrwonienie na byle co. Macham łapką.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ewa777 12:33, 08 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
U Was krety, a u mnie ciągle nornice. Nie mam na nie dobrego sposobu. Po ogrodzie chodzą codziennie trzy koty sąsiadów, a one sobie grasują.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
barbara_kraj... 21:28, 08 mar 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jolu, ciekawa jestem Twojego przedwiośnia. Na pewno masz już kolorowo!
Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 20:49, 09 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Mariola, mam nadzieję że powolutku ogarnę ten mój niewielki areał.

Haniu ja też macham. Czytam tu i ówdzie że susza a u nas deszczu sporo. Tylko się cieszyć że będzie w ziemi zapas wilgoci.

Ewa krety się nieco uspokoiły. Koty też mam 2 własne i jeden sąsiedzki. Łowne, nie mogę zaprzeczyć. Ale i tak sporo myszowatych rządzi się w ogrodzie.

Basiu, kolorów trochę się pokazało. Niektóre same się postarały, innym ja pomogłam zaglądając do ogrodniczych sklepów. A obiecywałam sobie że nie będę kupować. Doniczki z różną zawartością mi się mnożą, kiedy ja to posadzę?

A to moja wiosna w aktualnym i nieco już historycznym wydaniu:







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:59, 09 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062


Ranniki same wybierają sobie miejsce. Mój stan posiadania się powiększył . Aktualnie doliczyłam się czterech. W zeszłym roku były dwa . Ale jest nadzieja na więcej jeżeli nie będę im przeszkadzać. W sobotę dokupiłam jeszcze kilka kwitnących w doniczkach.





Pojawił się zagonek ciemierników. Chyba za gęsto posadziłam.

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:04, 09 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062


W donicach






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:10, 09 mar 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062




Uszczuplam trawnik głównie dlatego że niewygodnie mi się w tym miejscu kosiło. W planach jeszcze miejsce do siedzenia. Czy dam radę w tym roku ? Przyszłość pokaże.



I to tyle mojej wiosny.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies