Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 11:23, 13 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
hankaandrus_44 napisał(a)
Zapraszam na moje "różności". Werbena u mnie w rozsypce, rośnie gdzie chce. U Ciebie pięknie wyeksponowana. Ja jestem bałaganiara. Nie przywiązuję uwagi do szczegółów.


Byłam, obejrzałam. Busz mamy podobny . U mnie werbena upodobała sobie akurat to miejsce. Próbowałam ją siać i sadzić w innych ale jakoś nie wyszło. Chciałabym np. w przedogródku i nic z tego. Nie podoba jej się .
Kaliny mam dwie. Mszyce siedzą prawie zawsze na angielskiej. W tym roku razem z przymrozkami załatwiły ją mocno. Dopiero teraz odrastają jej liście. Nie pryskałam bo zauważyłam biedronki. A one mszyce lubią .
Kaliny bodnanskiej nie ruszają, chyba im nie smakuje.

Jeszcze dodam że ja ten swój kawałek ziemi mam pod okiem więc mogę wyskoczyć w każdej chwili. Tobie trudniej bo przez całe miasto się przedzierasz. Ale ja u ciebie bałaganu nie widzę.

Dla ciebie i wszystkich zaglądających mój ostatni nabytek Aster fricartii 'Mönch'. Znowu coś mi się do rąk przykleiło



I na koniec widoczek ze schodów tarasowych





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 19:06, 13 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kolejna wspaniała wycieczka Tak mnie zachęciłaś, że już planuję pojechać do Hortulusa. Napisz, czy dużo tam było ludzi zwiedzających? Staram się unikać tłumów w tym dziwnym czasie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ania111 19:08, 13 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Joku napisał(a)









Jolu , cudowne powojniki ,
a co to za bordowa trawka ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
hankaandrus_44 19:29, 13 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Lubię trawniczki świeżo po skoszeniu! Od razu widać porządek i nikt marnego palca nie zakrzywi!
I tak trzymaj. Chyba wezmę przykład z Ciebie i trochę bajzlownika wywalę precz z ogrodu. Ale jak to zrobić? Wszystkiego szkoda. Ach te nasze sentymenty.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:09, 13 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Ewa, Hortulus jest rozległy więc raczej ścisku nie ma. Zwłaszcza w nowej części. Trochę tłoczniej jest w sklepie i w starej części zwłaszcza jak się wycieczki pojawią. Jeżeli możesz to jedź w tygodniu (w poniedziałek nowa część jest zamknięta). Wtedy pewnie jest mniej ludzi. Ogród jest w dwóch miejscach oddalonych od siebie o ok. 1-2 km.

Aniu ta trawa to rozplenica rubrum. U nas nie zimuje niestety. Ale wiosną można kupić niedrogie sadzonki.

Haniu ja też lubię, wtedy wydaje mi się że jest idealny porządek nawet jak po bokach rosną chwasty . Mnie też szkoda wywalać rośliny. Długo się zastanawiam. Może popatrz pod kątem ułatwiania sobie pracy . Ja próbuję nie sadzić już tego z czym później mam problem chociażby przy wycinaniu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:30, 13 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
No właśnie już zaczęłam powoli eksmisję niektórych. Ale tego nazbieralam, to i kłopot większy nawet z utylizacją. Ale jednak chciałoby się mieć i coś dla oka.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ewa777 17:24, 15 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jolu, wczoraj pojechałam z córką na wycieczkę do Hortulusa. Cudownie tam. Pierwszy raz byłam w tej nowszej części i się zakochałam w tym miejscu Szkoda tylko, że to tak daleko od nas. Przyjeżdżałabym częściej i w różnych porach roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
barbara_kraj... 20:38, 15 lip 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Fajnie jest mieć ogród pod ręką. Na działkę za miasto to już cała wyprawa, najlepiej na cały dzień. Kiedyś tak robiłam, ale teraz już nie. Zdrowie nie te i wieczne przeciwności losu.
Teraz znów komary tną niemiłosiernie. Przedwczoraj solidnie mnie pożarły, mazidla w ruchu.
Trawniczek masz zadbany i ten Aster fricartii 'Mönch' ciekawy.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 21:36, 15 lip 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Haniu, no właśnie oko też chciałoby mieć się na czym zawiesić. U mnie nie ma teraz kłopotu z utylizacją bo część ładuję na kompost a część ładuję do worków na bio odpady. A kosiarka mieli od razu skoszoną trawę.

Ewa, widziałam relację.

Basiu pewnie że fajnie jak ogród tuż za oknem. My chyba w podobnym przedziale wiekowym więc wiem jak to jest. Ja miałam gorszych kilka poprzednich sezonów, ten zdrowotnie jest lepszy. Komarów nie zazdroszczę, u mnie na szczęście jak na razie mało. Życzę zdrówka i oby los był lepszy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 16:09, 02 sie 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Róże przekwitły, w ogrodzie dominuje kolor niebieski w odcieniach z domieszką fioletu, żółci i bieli







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies