Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

kasiek 18:31, 16 lis 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459


Świetne kolory ma ten domek, lekki i elegancki - super!
A kocisko prześliczne w te łatki!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Rumianka 19:36, 16 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Mam takie zaległości na O, że nie wiem od kogo zacząć, więc zaczynam od "krajanek"...Jolu, nie brakuje kolorków jesieni w Twoim wymuskanym ogrodzie, Każda pora roku wnosi coś innego, ciekawego w kolorystykę rabat i to jest fajne, ze możemy to wszystko podziwiać, oprócz pracy oczywiście...Pozdróweczki.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
eda 19:42, 16 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Joku napisał(a)
Zwykłe nie dadzą rady, zmarzną. Ogrodowe odmiany są mniejszych rozmiarów, drobiazgi właściwie (wysokość 10 - 15cm max.). Chociaż rozrośnięte kępy potrafią mieć olbrzymie cebule. Wiosną kwitną cyklamen dyskowaty (c. coum) , jesienią bluszczolistny (c. hederifolium). Są też inne odmiany, mniej popularne - nazwy można znaleźć w internecie. Ja mam te dwie wymienione.


Witaj Jolcia biegam na nowo trochę mnie nie było teraz jestem...i czytam właśnie interesują mnie cyklameny tylko jak trafić na takie własnie żeby wytrzymały Fajnie to zapisałaś dziękuje będę tak przy okazji o takie pytała
buziaki zostawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Joku 21:24, 16 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Cześć Kasiu! Wygląd domku to pomysł eMa. Gdyby ode mnie zależało to pewnie byłby szary . Ale przyzwyczaiłam się, lubię tę szopkę.

Eliso, ta ilość koloru to złudzenie. To jedynie plamki koloru tu i ówdzie. Ale zimowo - jesienny ogród tez ma swój urok. Niemniej jednak najbardziej lubię przepych majowo - czerwcowy.

Eda, szukaj cyklamenów ogrodowych. W porównaniu z doniczkowymi to drobiażdżki, ale ileż mają uroku. Sadź w miejscu gdzie mają trochę cienia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
eda 19:43, 17 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Dziękuję Jolcia za wskazówki jak zdobędę to na pewno się pochwalę
buziaczki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Ewa777 23:44, 17 lis 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jolu, ten kolor domku jest bardzo ładny. Dużo weselszy od szarego
Masz piękne widoki na górki. Też bym chciała takie mieć
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:40, 18 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Eda, powodzenia w poszukiwaniach.

Ewa, ale ja myślałam o takim ładnym jasnym szarym odcieniu , bo wtedy szare kolory były mi w głowie . Teraz bały mi się podoba, może być. Zresztą u sąsiadów mam szopki w różnych szarościach . A górki przecież masz, mieszkasz w takim pagórkowatym rejonie. Bardzo fajnym zresztą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 21:32, 18 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jolu, pochwal meza za wybor koloru, zaprawde bardzo urokliwy ten domek jest, zdjecie wyglada jak obrazek
Cyklameny u mnie tez w lekkim cieniu rosna i w wilgoci, chyba dobrze im tam bo kwiatami pieknymi sie odwdzieczaja
Pieknie masz, czysciutko i tak spokojnie
____________________
Bawarka
Joku 21:49, 18 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Pochwały przekażę .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 18:36, 29 lis 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Doczytałam u Hani, że powiększyłaś grono emerytów. Gratulacje, czas zwolnić tempo...Powodzenia i wiele odpoczynku życzę.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies