Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Basieksp 23:07, 20 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Piękna ta kompozycja ciekawa jestem obsadzeń pod sosną , napewno będzie to ładny zakątek mi już sama ta sosna się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
mirkaka 16:48, 21 paź 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Joku napisał(a)
Haniu widłami, szpadlem i sekatorem. Jakoś poszło, robiłam na raty.
Ostatnio ładna pogoda to szalejemy w ogrodach i na działkach. Ja teraz tu działam. Podcięłam sosnę, ale jeżeli dostanę zgodę to ją wytnę. Nie sama , pomocnicy już się zgłosili . Mam mieszane uczucia bo fajnie nas osłania ale to duże drzewo będzie . Zarośnie nas i sąsiadów. Odsłonił się bajzel, widzę go z okna i mnie denerwuje.





A było do niedawna tak



Nie wycinaj, kiedyś będziesz się cieszyć że jest wielka i daje choć trochę cienia.
Poza tym wysokie drzewo to zawsze trochę zielenie w dalszej perspektywie.
Ja też miałam zakusy na wycinkę swoich brzóz, bo wielkie, bo pijawki, bo nic pod nimi nie rośnie. Teraz już ich nie wytnę, wolę wysokie drzewo i pustkę pod nimi.
Drzewa są potrzebne, bardziej niż byliny czy krzaki. Oko moje zawsze je wypatruje, lubię patrzeć jak je wiatr tarmosi
Dobrze że ją podcięłaś, daje kwaśne środowisko, może wrzosy będą tam dobrze rosły?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 19:09, 21 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Mirka cieszę się że jesteś.
Cień ona daje sąsiadom bo rośnie po mojej północnej a ich południowej stronie. Na razie kombinuję co posadzić pod płotem żeby było trochę intymniej. Musi to być coś co lubi kwaśną ziemię i znosi suszę. Takie spartańskie warunki. O wrzosach myślałam tylko że one mi się nieco znudziły . Kombinuję też żeby zlikwidować pas trawnika bo widać że nie daje rady w tym miejscu. Myślę o przejściu z płyt kamiennych i placyku do ustawienia bujanego fotela .
No i koniecznie muszę przenieść gdzieś te sterczące betonowe płyty bo mnie drażnią. A raczej trzeba eMa poprosić bo ciężkie są.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 19:44, 21 paź 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Dużo zmieniłaś w ogrodzie, momentami nie poznaję
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 20:21, 21 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Wszystko urosło, ale ogólny kształt pozostał. Ta sosna po prawej stronie patrząc z domu. Przesłaniała kąt po tej stronie i zza niej też nic nie było widać. No i chyba nie było tego domu za płotem albo dopiero się budował.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 21:19, 21 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Super wygląda ta podcięta sosna. Miałaś dobry pomysł Myślę, że hosty też pod nią sobie poradzą. Lubią wodę, ale cień też
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
GorAna 21:19, 22 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Jolu, zaraz więcej miejsca się zrobiło po podcięciu sosny. Ania ma rację tam bodziszki i hosty sobie poradzą. Może i paprocie by rosły. Nie byłoby tyle pracy.
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 21:51, 22 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Dziękuję za kolejne podpowiedzi. Kombinuję żeby pracy w tym miejscu nie było za dużo. Odpadają rośliny wymagające kilkukrotnego cięcia w sezonie bo z tym miałam problem ze względu na ograniczoną sprawność.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
GorAna 22:15, 22 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16029
Ja tez chciałabym tylko podziwiać i wąchać ogród....ale ktoś wymyślił mi sadzenie tulipanów
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joku 12:08, 24 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Świetnie zorganizowałaś sobie sadzenie tulipanów. Muszę przyznać że wpadłam na podobny sposób posadzenia zakupionych kilkudziesięciu cebulek krokusów. Rowek - cebulki rozmieścić - zasypać ziemią i po robocie. Jednak trudniej jest sadzić pomiędzy gęsto rosnącymi bylinami.
I u mnie zrobiło się jesiennie, ale mam wrażenie że ta pora nadeszła później niż w poprzednich latach.







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies