Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

AniazUroczyska 22:36, 27 sie 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Malowanie zaliczyłaś- oj dzielna z Ciebie dziewczyna!
Joku 12:07, 28 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Basiu też trochę podlewałam, ostatnio niebo dość szczodrze podlało.

Ewa, dziękuję, spaceruj do woli . Kącik jeszcze nieskończony, tyły nadal gołe. I prawdopodobnie będą zmiany.

Aniu sama z siebie jestem dumna . Najważniejsze że na jakiś czas problem z głowy . No, może nie do końca, została klatka schodowa czyli najtrudniejszy fragment przedsięwzięcia.


Jak co roku kwitnie powojnik



A na znalezienie miejscówki czeka impulsywny zakup



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
barbara_kraj... 00:58, 29 sie 2021


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Jolu, nie przesadzasz z tymi niedociągnięciami? Zawsze jakieś tam będą, ale to zywy ogród i ciągle w nim się coś dzieje. Stworzyłaś harmonijny, uroczy, do tego od zera! Możesz byc z niego dumną.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joku 10:56, 29 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Basiu niedociągnięciom nie robi się zdjęć . Od kiedy odzyskałam jaką taką sprawność zaczęłam rewolucje większe i mniejsze w ogrodzie no i mam teraz takie rozbabrane miejsca to tu to tam. Ale raczej zadowolona jestem z ogólnego kształtu ogrodu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 11:43, 29 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jolu, zawsze miałaś ładny ogród. I kto tu mówi o niedociągnięciach?
Mierz siły na zamiary, Nie mogłaś w nim działać, ale był. Na wyciągnięcie ręki. A teraz go dopieszczasz w nagrodę, że na Ciebie czekał.
I to jest fajne. A jakieś chwaściki? Zginą po pierwszym przymrozku.

Jest ślicznie. Widoki i z tarasu, i z fotela są bajeczne. Stale podziwiam.

W Hortulusie ostatnio widziałam rozgrzebane miejsca, zarośnięte chwastem. Przykrywają to parawanem i jest dobrze. A u Ciebie nie ma po co stawiać parawanów.
Wierz mi. Ogród żyje, a my z nim.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
an_tre 21:18, 31 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Jolu Twój ogród zawsze zaplanujesz perfekcyjnie i trzymasz się ram co u ciebie cenię, dzięki temu nie masz takich nasadzeniowych spontanów jak u mnie, Jak coś się zasieje i ukorzeni to żal mi wyrwać, tak mam z kosmosami, floksami, werbeną patagońską dzwonkami itd...itd..ale teraz przymierzam się do oczyszczania przestrzeni, warunki będą bo miękko i łatwo będzie usunąć
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 22:06, 31 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
U mnie też są spontany i to sporo. Zamieszanie wprowadzają właśnie samosiejki, na ogół zagłuszając sąsiadów. Aktualnie takim bardzo sympatycznym i dającym kolor spontanem są kiedyś dostane od ciebie kłosowce. Większość samosiejek lubię i ich nie wyrzucam. No chyba że któraś rażąco przeholuje .
O takich kłosowcach piszę

____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 22:10, 31 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
U nie też tak wyskakują ale jest ich zdecydowanie mniej niż po inne lata
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Joku 22:13, 31 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
U mnie tak bujnie wyrosły właśnie w tym roku i jest ich coraz więcej bo tu i ówdzie widzę nowe.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 22:16, 31 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
hankaandrus_44 napisał(a)


W Hortulusie ostatnio widziałam rozgrzebane miejsca, zarośnięte chwastem. Przykrywają to parawanem i jest dobrze. A u Ciebie nie ma po co stawiać parawanów.
Wierz mi. Ogród żyje, a my z nim.


W Hortulusie są takie przestrzenie że trudno nad nimi zapanować. Chociaż ludzi do pracy maja coraz więcej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies