Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Gardenarium 23:14, 07 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jolu, pozdrawiam, pewnie widziałaś ten dziurawiec dzisiaj u mnie koło dalii. Podmarza ale odbija. Jest ładny, warto było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 12:30, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Tak, widziałam. Mam nadzieję że się rozrośnie i zaaklimatyzuje. Dziękuję jeszcze raz za chwile spędzone w waszym ogrodzie i Twoje towarzystwo. Narobiłam masę zdjęć, będę wracać do nich wielokrotnie. A w przyszłości pewnie jeszcze uda mi się odwiedzić, taką mam nadzieję.

Wczoraj udało mi się dotrzeć do Przypek i na żywo zobaczyć " Moją Anglię". Ogród piękny, już rozrośnięty. Masa inspiracji, spędziłam kilka godzin na oglądaniu wszystkiego dokładnie. Danusia pięknie opowiada o swoim królestwie, Witek w stroju oficjalnym wita gości przy bramie. Na pamiątkę kilka obrazków










____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 12:37, 08 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Piękna wycieczka, Jolu. W takie szczególne dla nas miejsce, super pomysł, by sie wybrać.

Chwal się zdjęciami miejsc, które szczególnie Ciebie, zatrzymały na dłużej.Każdy ma inne preferencje w oglądaniu. Przez to wydaje się, że to całkiem inne miejsce widziane przez kogoś innego. Buziaczki
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 12:59, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Całość pięknie zakomponowana i zadbana, trawnik jak miękki dywan, bez jednego chwastu, liczy się każdy szczegół. Przede wszystkim: ogród bez tui jest piękny, rabaty w przewadze bylinowe mogą dawać dobrą osłonę od otoczenia, tworzyć ramy ogrodu. Ja nie umiem robić dobrych zdjęć ale taka myśl właśnie nasunęła mi się po obejrzeniu takich rabat





Jeżeli czegoś nie pomyliłam to były dwie sąsiadujące ze sobą rabaty, mnie na pewno nie było przez nie nic widać. Tworzyły szczelną przesłonę, w składzie m. in. wysokie sadźce, trawy, dzielżany, gdzieniegdzie wernonie, hortensje, dalie. Danusia mówiła że bardzo lubi sadzić wysokie byliny.

Wpadł mi w oko też taki detal, przykład na to że w elegancki sposób można przechowywać potrzebne łopaty, grabie itp, itd, oczywiście w gustownej donicy . Przykład do naśladowania na pewno. Raczej w zadaszonym miejscu.



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 13:07, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Na żywo nie widziałam tak rozrośniętych egzemplarzy haconechloa, pięknie szeleściły na wietrze.





Tutaj rządek za ławeczką, wyglądało to bardzo uroczo



Bardzo podobały mi się stożki cisowe w otoczce z haconechloa



C. d. później, trzeba ogoniastego przewietrzyć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ewa777 13:22, 08 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ale zrobiłaś sobie cudowną wycieczkę Ciągle mnie zaskakujesz swoimi wyprawami Tak trzymać Ogród Danusi przepiękny, to trzeba zobaczyć na żywo

Czekam na kolejne zdjęcia

Masz rudego kotka bardzo podobnego do kotki mojej córki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 21:04, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Bardzo lubię takie wycieczki, jeżdżę głównie ogrodowo . Ogród wart zobaczenia. Myślę że będzie się zmieniał w czasie, przede wszystkim urosną drzewa, powstaną nowe zakątki.
Dużo pięknych ozdobnych elementów wykonanych przez Witka



Znowu hacone



Bardzo podobała mi się ta donica w ogrodzie węzłowym



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:11, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Jedna z kwitnących róż



Kolejne detale, rabaty





____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:16, 08 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:17, 08 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Jolu, jesteś wspaniałą przewodniczką po Danusinym ogrodzie. Wspaniale opowiadasz. Patrząc na zdjęcia od razu widać punkt, na który zwracasz i naszą uwagę. Dziękuję bardzo. Było mi miło z Tobą wędrować.

Witkowe arcydzieła też mi się podobają. Ma chłopak smykałkę. Brawo.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies