Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

gobasia 18:29, 14 wrz 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wy czekacie na poprawę pogody a ja choć na odrobinę deszczu..U nas gorąco ,słonecznie i susza

widoki z obydwu ogrodów wspaniałe
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Joku 20:57, 14 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
hankaandrus_44 napisał(a)
Też na nią czekam, ale już juyro mam w planie dotrzeć na rabatki. Jest co nieco do posadzenia przed zimą. Życzę chęci do działania.


Mam nadzieję że chęci nadejdą , jako że do posadzenia to i owo mam. Nie wspominając o innych pracach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 20:58, 14 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Basiu wysyłam chmury deszczowe w twoją stronę .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 22:36, 14 wrz 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Joku napisał(a)
Powojniki nadal u mnie kwitną .
Cassandra


To któryś z teksańskich, właściwie już go prawie nie było ale pojawił się ponownie



Ciekawy ten powojnik podoba mi się zakupy może nie ogromne , ale napewno cieszą ja zawsze najbardziej cieszę się z tych często naniejszych zakupów
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 11:22, 15 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
U mnie obecnie zakupy w wersji mini bo miejsce do sadzenia się wyczerpało. Ale jakąś ciekawostkę gdzieś się upchnie, np. taką - świeża dostawa . Tu liczę na korepetycje u Vity , specjalistki w upychaniu ciekawostek i stwarzaniu im optymalnych warunków do życia.







Pogoda się poprawiła, trzeba się zbierać do ogrodu ....

Basia ten powojnik raczej do olbrzymów należy, ale u ciebie miejsca nie brakuje. Widziałam kiedyś dach garażu spowity sporym okazem. Pięknie wyglądało.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 18:59, 15 wrz 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4014
Bardzo dziękuję za gościnę i wspólne buszowanie po ogrodach. Niezapomniane chwile Odezwę się na spokojnie pod koniec tygodnia, bo ciągle jestem w drodze. Ostatnia dostawa wspaniała, biało kwitnący cyklamen to moje marzenie.
Wydaje mi się czy wystają tam jeszcze liście cyklamena coum?
Mam chyba maleńki pomysł dla Ciebie na ulokowanie paprot A jak paproty to i cyklameny

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Ewa777 20:29, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18414
Fajne te Twoje powojniki
Zakupy też bardzo ciekawe. Ładne to proso z czerwonymi końcówkami. I widzę, że idziesz w paprocie.
Fajne miałyście spotkanko z Vitą. Wiesz, że w niedzielę planowałam pojechać do Bellingham? ale mi się potem plany pozmieniały.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 22:27, 15 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Vita, nie ma cyklamenów coum, wszystkie takie same tylko światło inaczej pada na liście. To odmiana Silver Leaf Alba. A paproć to śledzionka skalna (chyba o nią pytałaś?). Kupiłam bo ponoć lubi suche miejsca. Dopiero teraz mnie olśniło o co tobie chodzi w proponowanym zestawie . Cyklameny już uziemiłam pod kaliną, tam gdzie przylaszczka od ciebie. Był akurat kawałek gołej ziemi . Wcześniej rosła tam róża - zupełnie nietrafione miejsce.

Ewa, paprocie bardzo lubię i trochę ich mam. Wdzięczne rośliny. Powojniki też lubię i one mnie chyba też.
Z Vitą fajnie mi się szwędało po ogrodach. To Kasi możesz się jeszcze wybrać jeżeli będzie pogoda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Milka 07:30, 23 wrz 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogród jeszcze letni, rabaty wypchane po brzegi.
Fajne szwendanie z Vitą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 11:20, 23 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Irenko ogród już bardziej jesienny, ale trochę kolorowych kwiatów kwitnie. M. in. spora kępa astra Fricarti Mönch, werbeny, skąpo róże, hortensje.
Z Vitą chodząc po ogrodach i szkółkach można się sporo nauczyć bo ma bogatą wiedzę o roślinach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies