Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na okrągło:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na okrągło:)

noemi 13:23, 26 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witaj Gosiu .... zdjęcia z wakacji super .... .....Heidi Klum śliczna .... hortensje kwitną .... ładnie się wszystko rozrosło ....
.... coś jeszcze planujesz w tym sezonie.... czy już tylko pielęgnacja ?
____________________
ogród magdalenka
motylla 13:49, 26 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Wizja powrotu do pracy na razie przesłania mi wszystko W tym sezonie już nic niestety, chyba że mąż zakupi mi jedną hortensję silver dollar w Warszawie, to dosadzę koło miskanta przy tarasie. Rosną już tam dwie limelight a chciałabym osiągnąć efekt przelewania się kwiatów nad taras z trawami, więc mogłaby już sobie rosnąć
____________________
Małgosia - Na okrągło
noemi 14:01, 26 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Pewnie , że SD może rosnąć.... ba powinna !!! ..... no tak , powrót do pracy ... oznacza jeszcze mniej czasu .... pielęgnacja tego co już rośnie jest bardzo ważna i roślinki odwdzięczą się na 100 %

____________________
ogród magdalenka
motylla 14:54, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Obchód zrobiłam, uwieczniłam schyłek lata - piękna dziś pogoda u nas, tylko wietrznie bardzo...
Moje vanille już spąsowiały - bardzo jestem zadowolona z tego zakupu, mojej mamie też sprezentowałam, dumna posadziła przy furtce i teraz jej sąsiadki "zgapiają",co jest przecież formą komplementu
- a rura jak była tak jest
Klon rocznicowy ma megaprzyrosty w tym sezonie, mimo grzyba, który go męczy mimo oprysków. Ciągłe deszcze nie sprzyjają mu...

Klon Ginnala też zaszalał z przyrostem

Moje pierwsze limki!

CDN
____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 14:59, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Miskant ma ze 3 metry spokojnie w tym roku:

Prześwietlany słońcem pięknie ozdabia taras - mam nadzieję, że w kolejnych latach wynurzą się posadzone pod nim limki
Moja pierwsza obwódka własnymi rękami uchowana

Na brak kantów nie patrzymy Muszę się to tego zabrać koniecznie.

Oliwnik - nowy nabytek - piękne liście, jakby posrebrzone sprejem:

Czy u Was w tym roku takie miliony pająków???


____________________
Małgosia - Na okrągło
Matka 15:03, 27 sie 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czyli bukszpany w tej donicy ukorzeniły się i stąd je od razu na żywoplot dałaś?pytam bo tak samo do donicy nawciskalam i nie wiem czy przed zimą jeszcze porozsadzać czy od razu we wszystkim zadołować?

Jeszcze tydzień, bleee....i znów:'oby do wakacji'?, co?
____________________
U Matki
motylla 15:05, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Odkrycie tego lata - złote oregano - pięknie wygląda, pachnie i smakuje:

Berberysy prześcignęły tuje!


Miskant gracillimus ładnie się wyciągnął:

Zebrinus jakoś wolniej rośnie, ale fajnie, że go mam:

Że nie wspomnę o bluszczu pochłaniającym przestrzeń Dianko i Moniu

Budleja wyrosła bujnie, chyli się do samej ziemi:

Alba rose wciąż zdobią:



____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 15:09, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Jabłonka Ola ciężka od miniaturowych jabłuszek:

Katalpę dopadł mączniak Deszcze jednak mają swoje minusy... Tyle, że nie pamiętam takiego lata - prawie nie podlewaliśmy...

Dereń zawiązuje granatowe owoce, ładnie się przebarwia.

Przetwarzamy też dynie na rózna sposoby - są zupy, placuszki, zapiekanki, ciasto
____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 15:10, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Bogda napisał(a)
Czyli bukszpany w tej donicy ukorzeniły się i stąd je od razu na żywoplot dałaś?pytam bo tak samo do donicy nawciskalam i nie wiem czy przed zimą jeszcze porozsadzać czy od razu we wszystkim zadołować?

Jeszcze tydzień, bleee....i znów:'oby do wakacji'?, co?

Tak, na początku czerwca wsadzone do donicy na głębokość tak 3-4 cm ukorzeniły się pięknie!
____________________
Małgosia - Na okrągło
motylla 15:13, 27 sie 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Oj, Bogdziu, umknęła mi końcówka posta Umysł wypiera
Ja naprawdę nie ogarnę się po tym wolnym Byłam w szkole zanieść badania w czwartek, to nie ma nawet przydziału godzin Pewnie będzie plan z dnia na dzień przez pół miesiąca Szkoła ogromna, więc dla 180 nauczycieli plan ułożyć to horror...
Jutro konferencja,w czwartek i piątek rady.
____________________
Małgosia - Na okrągło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies