Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod starym modrzewiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod starym modrzewiem

moni 21:57, 23 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Ogród cudny ptaszki tez cudne
____________________
Mona
popcorn 21:58, 23 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale super! WIĘCEJ!!! WIĘCEJ!!!
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Mille 22:30, 24 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Tak się zbierałam do robienia zdjęć, że w między czasie część roślin zdążyła przekwitnąć... Nie wiem kiedy uda mi się zrobić jakieś normalne nieprześwietlone zdjęcie... Na razie więc kilka bardziej mikro
Nasze rojniki przechodzą same siebie... a raczej przerastają. Mają średnicę taką jak rozstaw między kciukiem a środkowym palcem Czyli całkiem sporą.
Na dowód:


Czosnki już przekwitają, miałam nadzieję, że będą dłużej zdobić ogród, na szczęście widzę, że te mniejsze odmiany wreszcie mają maleńkie pąki
Ten mnie zaskoczył, bo z jednej cebulki wyrosły dwa... no może 1,5


Tutaj zawciągi. Tą dorodną kępę już w fazie kwitnienia dostałam od miłej sąsiadki i pomimo, że wykopana bryła była nieduża - korzenie były częściowo na wierzchu i zapewne pourywane, roślina ma się bardzo dobrze. Czego nie można powiedzieć o kilku egzemplarzach ze sklepu posadzonych w tym samym czasie. W ciągu dnia są oklapnięte i ciągle biegam z konewką i je zraszam, a myślałam, że to rośliny lubiące suche klimaty...




____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Mille 22:38, 24 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Zakwitł hm... liliowiec? W tle paprocie, hosty i niebieskie irysy, całkiem fajne połączenie, za rok przeniosę w to miejsce, a jest to brzeg oczka, więcej irysów. Tą kępę wykopałam jak miała już pąki. Zakwitły, ale kwiaty są śmiesznie mniejsze chociaż w żaden inny sposób nie widać, żeby ucierpiały

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
EPODLAS 23:16, 24 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ładnie udało ci zrobić zdjęcie zawciągowi, ja ostatnio chciałam go ładnie sfocić, ale się nie udało. Zawciąg to jedna z moich pierwszych roślin. Też należy do pewniaków i nie sprawia żadnych kłopotów.
____________________
Mój ogród
EPODLAS 21:12, 25 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mileno, na ostatnim zdjęciu, tym z żółtym liliowcami z tyłu widać hostę. Śliczna, ma takie duże liście, wiesz co to za odmiana?
____________________
Mój ogród
Mille 21:51, 25 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Niestety nie mam pojęcia! Dwa razy prześledziłam encyklopedię host, ale nie potrafię jednoznacznie stwierdzić jaka to odmiana. Trochę w błąd wprowadza mnie jej zdjęcie sprzed roku, na którym biały brzeg wydaje się jakby mniejszy... Jutro jeszcze im się przyjrzę z bliska.
To jedna z dwóch, które mam, ale ta o wiele szybciej się rozrasta. Kupiłam 3-4 lata temu niewielką sadzonkę, a w tym roku zrobiłam z niej 3 i to na tyle duże, że za rok chyba będę musiała znowu je rozdzielić.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Mille 22:02, 25 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Przeczytałam dziś na forum, że "ogród zawsze inaczej wygląda na zdjęciach". Wychodzi na to, że mój wygląda... gorzej niż lepiej Wszystko mi się zlewa i wygląda jak jarmark, a w rzeczywistości ogród jest trochę bardziej uporządkowany Musicie uwierzyć na słowo






Mały cud natury...
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Mille 22:10, 25 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
C.d.








____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
justi 22:22, 25 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Też mam taką hostę i też nie znam odmiany, właściwie to żadnej chyba nie znam, jedna miała tylko etykietkę, ale nie przyglądałam się Ta hosta ładnie się krzewi.
ŻURAWA WIELKA super wygląda w tej donicy i widzę, że lubisz latarenki, ja też, chociaż nie mam dużo.
Mam za to fajny sklep i są tak piękne i duży wybór, że nie wiadomo na jaką się zdecydować.
Bardzo fajny klimacik stworzyłaś w ogrodzie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies