Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod starym modrzewiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod starym modrzewiem

AgnieszkaBK 16:21, 16 maj 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Witaj Mileno, bardzo ładny ogród....też czekam na kolejne fotki
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Milka 16:34, 16 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj Mileno już mi się u ciebie podoba, a twoje podejście do ogrodu jeszcze bardziej

ptaszki pięknie uchwycone, a te iglaki, o których wcześniej powiedziała Danusia, wygladają świetnie, ja młode kurczaki co to za odmiana?

pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mille 16:38, 17 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Dziękuję Wszystkim za wizytę i miłe powitanie
Jeśli chodzi o odmiany roślin, to niestety dla mnie czarna magia. A jakby tego było mało, ciągle gubię etykietki:/

Całą wiosnę deszczu było jak na lekarstwo, a akurat teraz, gdy zakupione rośliny czekają na posadzenie, a ja na zdjęcia, pada już 3 dzień...

Tymczasem kilka majowych zdjęć.
Azalia zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie obfitością kwiatów. W tamtym roku kupiłam jedną oraz jednego rh, aby sprawdzić, jak sobie poradzą w moim ogrodzie (ostrożnie kupuję rośliny wrażliwsze na mrozy) i już widzę, że azalia cudownie kwitnie, a jeszcze połowa to dopiero pąki! Rododendron niestety zakwitł tylko kilkoma kwiatami, a szkoda, bo bardzo podoba mi się jego przepiękny różowo-brzoskwiniowy kolor. Pierwszy raz posadziłam też czosnki 4 duże i kilkadziesiąt mniejszych. Niestety na tych mniejszych szczypiorkach ani śladu choćby zalążków pąków, a może jeszcze za wcześnie?

Rh, w tle trzmielina, pięknie odbiła po zimie.


Azalia, cudownie pachnie


Pierwszy czosnek, zdjęcie sprzed tygodnia, teraz już jest ładnie rozwinięty


Na koniec maleńkie tulipany pod świerkiem Conica. Już dawno przekwitły, muszę je koniecznie wykopać, bo ledwie udało im się wydostać spod stożka. Tylko kiedy można to zrobić? Nie widać tego, ale rosły prawie poziomo
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
justi 16:44, 17 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Czosnki fajne, mój nie zakwitł, same liście ma. Może środek przemarzł, muszę zajrzeć
Miejmy nadzieję, że jutro przestanie padać. A dziś w nocy mają byc przymrozki lub koło 0.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Milka 16:48, 17 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Juz mnie ktoś dzisiaj straszył, a ja nie dam rady okryć całego ogrodu, a kwitną rh, azalie, braki, hortensje, będę w panice!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sebek 16:54, 17 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
bratki sobie poradzą, hortensje weź do domu, a tak to okrywajcie czym możecie - włóknina, prześcieradła, firanki - pomoże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 20:21, 19 maj 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj! To pierwsze zdjęcie piękne! Widać, że to kawałek ziemii z historią. A rośliny takie zadbane, że trudno uwierzyć, że tak słabo się na nich znasz, jak twierdzisz. Coś mi to na zmyłkę wygląda! Pokazuj dalej, bo wydaje mi się, że będzie co pooglądać.
____________________
ogród w Holandi
EPODLAS 20:47, 21 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Witaj Mileno. Bardzo podobają mi się ogrody z dużymi drzewami. Dla mnie są piękniejsze od tych wychuchanych pod linijkę. Jak udało ci się zrobić zdjęcie pisklakom. Lubię fotografować, ale nigdy nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia ptakom. Rób dalej dobre zdjęcia i nam pokazuj.
____________________
Mój ogród
Mille 21:15, 21 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Bożeno, pisklęta miały gniazdo w niedużej tuji, która na wiosnę została trochę przycięta i przez to niechcący odsłoniłam gniazdo Przy tej tuji stoi ławka, zdjęcia robiłam stojąc na niej Aparat robi spore przybliżenia, więc mam nadzieję, że nie zestresowałam za bardzo ptaków. Piskląt było co najmniej 5. Widziałam moment kiedy pierwszy raz wyfruwały z gniazda. Bezcenne! Szkoda, że potem już nie wróciły. Dodam jeszcze, że jak były maleńkie, takie śmieszne, całe w meszku, musiałam wynieść się z tej części ogrodu, bo matka na długie godziny zostawiała młode, więc nie byłam pewna, czy przypadkiem to nie my jej przeszkadza, pracując w ogrodzie.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
EPODLAS 21:52, 21 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Mieleno, bardzo bym się ucieszyła, gdybym zobaczyła u siebie też gniazdo z pisklakami. Chcemy na klonie umieścić budkę lęgową. Jeżeli chodzi o faunę, to najwięcej u mnie żab, zwłaszcza ropuch. Kiedyś widziałam jaszczurkę wygrzewającą się na kamieniu. Masz piękne różaneczniki, których ja na swojej działce "z doskoku " nie mam, bo u mnie piachy , a one niestety lubią wilgoć. A botaniczne wczesne tulipanki kocham. To jedne z pierwszych kolorów wiosną. Moje czosnki kwitną, ale może są takie, które kwitną trochę później. Zrobiłam parę zdjęć moim czosnków, zaraz je wkleję w moim wątku.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies